تفریحات

بیوگرافی محسن جعفری راد مستندساز و همسرش + ماجرای فوت و درگذشت و آثار

0

بیوگرافی محسن جعفری راد مستندساز و همسرش + ماجرای فوت و درگذشت و آثار

محسن جعفری راد, متولد ۱۳۶۵ در شهر رودسر گیلان ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱ در سن ۳۶ سالگی درگذشت بیوگرافی محسن جعفری راد مستندساز و منتقد سینما با عکس های محسن جعفری راد کارگردان و منتقد سینما و همسرش با داستان زندگی شخصی و حرفه ای تا خانواده و سوابقش همراه با علت فوت وی در سایت حرف تازه ببینید

سعید اکبری (mohsen jafarorad) منتقد سینما کیست

بیوگرافی محسن جعفری راد منتقد سینما

محسن جعفری راد مستندساز و منتقد سینما متولد ۱۳۶۵ در شهر رحیم آباد گیلان، روزنامه نگار، مستندساز، کارگردان و منتقد سینما اهل ایران است. او که انجمن سینمای جوان لاهیجان بود، در ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱ در منزلش در کرج در سن ۳۶ سالگی درگذشت.

ساعاتی پیش رسانه‌ها نیز خبر درگذشت او را منتشر کرده و نوشته‌اند که این نویسنده جوان در منزل خود در کرج چشم از جهان فروبست. مراسم خاکسپاری مرحوم محسن جعفری راد، فردا، دوشنبه ۱۹ دی ماه در شمال کشور و در شهر رحیم آباد برگزار می‌شود و در جوار مزار مادربزرگوارش آرام می‌گیرد.

بیوگرافی محسن جعفری راد منتقد سینما با عکس و سوابق + علت درگذشت و فوت

سوابق کاری

مرحوم محسن جعفری‌رادد یکی از منتقدان سینما و مستندسازان ایرانی است که در طول فعالیتش بعداز ساخت ۱۰ فیلم کوتاه مستند و داستانی، مستند «رنج زیر پوست» را به عنوان اولین فیلم بلند خود ارائه کرد. او سالها در عرصه روزنامه نگاری و نویسندگی در مجله فیلم و فیلم امروز فعال بود.

وی کارشناس ارشد سینما و فارغ‌التحصیل کارشناسی معماری بود که سال‌ها در نشریات و مجلات معتبر سینمایی قلم زد. بیشترین فعالیتش در مجله فیلم امروز انجام شد.

همسر محسن جعفری راد کیست

مرحوم سال ها پیش ازدواج کرده بود و متاهل بود. عکسی از او و همسرش در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

همسر این مستندساز درباره علت فوت همسرش میگوید: با هم صبحانه خوردیم و من رفتم سرکار و بعد از ساعتی زنگ زد و گفت من قرص برنج خوردم بیا، به بیمارستان رساندیم اما متاسفانه همسرم فوت کرد

آثار

محسن جعفری‌راد سابقه همکاری با بیش از بیست نشریه عمومی و تخصصی از جمله همشهری، شرق، اعتماد، جام جم، فرهیختگان، گیلان امروز، همدلی، نوآوران، صبا، سینما؛ و ماهنامه‌ها و هفته‌نامه‌های تخصصی مانند فیلم، تجربه، چلچراغ و … را در کارنامه خود داشت.

جعفری راد، فیلمسازی را از سال ۸۷ و از انجمن سینمای جوان لاهیجان آغاز کرد. ساخت مستندهای «رنج زیر پوست»،« سایه‌های سبز» از مجموعه مستند یکی از ما» و فیلم کوتاه داستانی «فقط مه واقعی است» به تهیه کنندگی رامبد جوان از دیگر فعالیت‌های او به شمار می‌رود.

وی همچنین به تدریس سینما در دانشکده‌ها و مؤسسه‌های خصوصی و انجمن سینمای جوانان ایران می‌پرداخت.

علت درگذشت و فوت محسن جعفری راد

درگذشت و فوت محسن جعفری راد + علت مرگ

محسن جعفری راد روزنامه نگار، منتقد سینما و مستندساز صبح روز ۱۸ دی ۱۴۰۱ در سن ۳۶ سالگی درگذشت.

هوشنگ گلمکانی سردبیر ماهنامه «فیلم امروز» در گفتگو با خبرنگار مهر این خبر را تایید کرد.

پیام های تسلیت

انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران، در پی درگذشت محسن جعفری‌راد متنی را در سوگ او منتشر کرد.

متن که نسخه‌ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته، به شرح زیر است:

«چه ناباورانه و در نهایت بهت و حیرت محسن جعفری‌راد عزیز از اعضای ارزشمند انجمن منتقدان ‌نویسندگان سینمایی ایران را از دست دادیم. جعفری راد از منتقدان پرتلاش و ارزشمند سینمای ایران بود که خیلی زود از میان‌مان پر کشید و بدون تردید جای خالی‌اش تا همیشه حس می‌شود.
فقدان محسن عزیز بدون شک غمی سنگین بر دل و جان‌مان گذاشت و با قلبی آکنده از اندوه و ماتم، این مصیبت را به خانواده محترم و معززش و همچنین اصحاب فرهنگ و رسانه تسلیت می‌گوییم و برای خانواده‌اش صبر و برای روح محسن عزیز رحمت واسعه الهی را خواستاریم.
روحش قرین آرامش حضرت دوست و یادش تا همیشه گرامی.»

بر اساس اعلام این انجمن مراسم خاکسپاری مرحوم محسن جعفری راد، فردا، دوشنبه ۱۹ دی ماه در شمال کشور و در شهر رحیم آباد برگزار می‌شود و در جوار مزار مادربزرگوارش آرام می‌گیرد.
همچنین به گفته خانواده‌اش به زودی مراسمی هم در کرج برگزار خواهد شد.

نظرات