بیوگرافی سردار احمدرضا رادان فرمانده فراجا با عکس و سوابق + زندگی شخصی

1

بیوگرافی سردار احمدرضا رادان فرمانده فراجا با عکس و سوابق + زندگی شخصی

سردار احمد رضا رادان کیست و اهل کجاست؟ بیوگرافی سردار احمدرضا رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندانش همراه با سوابق کاری با عکس و تصاویر در ادامه زندگی شخصی و کاری سردار رادان با ما در مجله حرف تازه همراه باشید.

بیوگرافی سردار احمدرضا رادان فرمانده فراجا با عکس و سوابق + زندگی شخصی

بیوگرافی سردار رادان و همسر و فرزندانش + سردار احمدرضا رادان کیست؟

احمدرضا رادان (زادهٔ ۱۳۴۲) نظامی ایرانی است، که از ۱۷ دی ۱۴۰۱ به‌عنوان فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا) فعالیت می‌کند. وی از ۱۳۹۳ تا ۱۴۰۱ ریاست مرکز مطالعات راهبردی فراجا برعهده داشت. او پیش‌تر در فاصله سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۳ جانشین فرمانده نیروی انتظامی بود.

بیوگرافی احمدرضا رادان و همسر و فرزندانش

زندگی شخصی

سردار رادان در سال ۱۳۴۲ در شهر اصفهان زاده شد. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بحران در کارشناسی ارشد است. وی فعالیت نظامی را از سال ۱۳۵۹ به صورت نیروی داوطلب در بسیج آغاز کرد، سپس به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتقل شد و در طول جنگ ایران و عراق از اعضای این نهاد بود. او پس از جنگ به نیروی انتظامی منتقل شد و همچنان نیز در فرماندهی انتظامی با درجه سرتیپی فعالیت می‌کند.

از زندگی شخصی و خصوصی و همسر و تعداد فرزندانش اطلاعی در دست نیست

زندگینامه سردار احمدرضا رادان

سوابق

رادان فعالیت نظامی را از سال ۱۳۵۹ از بسیج آغاز کرد و سپس وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. او در طول جنگ ایران و عراق یکی از اعضای سپاه بود و پس از جنگ به نیروی انتظامی منتقل شد. وی از سال ۱۳۸۵تا ۱۳۸۷ به عنوان رئیس پلیس تهران بزرگ از فرماندهان و مجریان طرح ارتقای امنیت اجتماعی بود.

عکس جوانی سردار رادان

سردار رادان از فرماندهان نیروی انتظامی است و فرماندهی انتظامی استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان و تهران را در کارنامه کاری خود دارد .

رادان پس از انتخاب سردار اسکندر مومنی فرمانده وقت خراسان، در سال ۱۳۸۲ به فرماندهی انتظامی خراسان منصوب شد و در پی موافقت با بازنشستگی سردار مرتضی طلایی فرمانده پلیس تهران، اسماعیل احمدی مقدم طی حکمی فرمانده استان خراسان رضوی را به عنوان رئیس پلیس تهران انتخاب کرد.

عکس سردار رادان

وی از فرماندهان و مجریان طرح ارتقای امنیت اجتماعی بود و در مهر سال ۱۳۷۸ به درجه سرتیپ تمامی ارتقا یافت و به معاونت فرماندهی نیروی انتظامی منصوب شد.

رادان در ۵ خرداد ۱۳۹۳ از سِمت جانشین فرمانده پلیس کشور کنار رفت و به سمت ریاست مرکز مطالعات راهبردی ناجا منصوب گردید.

عکس سردار رادان در جوانی

سوابق سردار احمدرضا رادان

سردار رادان فرماندهی فراجا

با حکم رهبر انقلاب، سردار احمدرضا رادان به سمت فرمانده کل انتظامی کشور منصوب شد. سردار رادان که سوابقی نظیر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و جانشینی فرماندهی کل انتظامی را در کارنامه خود دارد، در روز ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ بعد از پایان دوران فرماندهی سردار اشتری بعد از هشت سال، جانشین او شده است. او در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور بود.

بیوگرافی سردار احمدرضا رادان فرمانده فراجا با عکس و سوابق + زندگی شخصی

متن حکم فرمانده کل قوا در انتصاب سردار رادان به فرماندهی فراجا به این شرح است:

سردار سرتیپ احمدرضا رادان

با پایان یافتن دوران مأموریت سردار اشتری و با ابراز قدردانی و رضایتمندی از خدمات ایشان، شما را به فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌کنم.

توصیه اکید این‌جانب، جلب رضایت خداوند متعال و در امتداد آن، جلب رضایت مردم عزیز در حراست از امنیت و تأمین آسایش عمومی است. ارتقاء توانائی‌های سازمان و صیانت از شأن کارکنان و پرورش پلیس تخصصی برای بخش‌های گوناگون امنیت توصیه مهم دیگر است.

از دستگاه‌های گوناگون کشوری انتظار می‌رود با سازمان انتظامی کشور، همکاری لازم را مبذول دارند.

توفیق همگان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۷ دی ۱۴۰۱

فرزندان سردار رادان

 

پیام های تبریک

پیام رئیس قوه قضاییه به سرداررادان

​اژه ای در پیامی انتصاب احمدرضا رادان به فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

میزان نوشت: ​اژه ای در پیامی انتصاب احمدرضا رادان به فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار سرتیپ احمدرضا رادان

انتصاب جنابعالی به سمتفرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران را تبریک عرض نموده و از خداوند متعال، توفیقات روزافزون شما را در انجام این مسئولیت خطیر و برآوردن توصیه های مقام معظم رهبری ،فرماندهی کل قوا را در ظلّ توجهات حضرت ولی عصر(عج) مسئلت دارم.

بدون تردید تعهد و شایستگی و سوابق شما، در برنامه‌ریزی منسجم و ابتکارعمل لازم برای تحکیم امنیت در ابعاد مختلف و بهبود خدمات انتظامی، مؤثر و نافذ خواهد بود.

دستگاه قضایی نیز بواسطه کثرت حوزه‌های کاری مشترک با فراجا، آمادگی کاملی برای ارتقاء هرگونه همکاری با مجموعه انتظامی کشور در حوزه‌ها و ابعاد مختلف در راستای عمل به مسئولیت‌های قانونی و تحکیم امنیت و آسایش مردم، دارد.

1 دیدگاه در “بیوگرافی سردار احمدرضا رادان فرمانده فراجا با عکس و سوابق + زندگی شخصی

  1. مجتبی گفت:
    6
    4

    واقعا لیاقت فرماندهی فراجا را داره البته به نظر من ۸ سال پیش باید میشد تو حقش ظلم شده بود ارزوی موفقیت برای سردار عزیز

نظرات