آیا اینترنت کشور ۲۹ و ۳۰ دی به دلیل کنکور ۱۴۰۱ قطع میشود؟ + جزئیات

0

آیا اینترنت کشور ۲۹ و ۳۰ دی به دلیل کنکور ۱۴۰۱ قطع میشود؟ + جزئیات

آیا اینترنت کشور ۲۹ و ۳۰ دی به دلیل کنکور ۱۴۰۱ قطع میشود؟ + جزئیات و آخرین وضعیت قطعی اینترنت در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی بدلیل کنکور ۱۴۰۱ و واقعیت ها را در ادامه میخوانید.

آخرین وضعیت قطعی اینترنت در روزهای 29 و 30 دی بدلیل کنکور 1401 + جزئیات

با توجه به برگزاری کنکور سراسری در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ خبر رسیده که اینترنت کل کشور در ساعات برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۱ قطع می شود. این در حالی است که زارع پور خبرقطع اینترنت در هنگام برگزاری مرحله اول کنکور در دی ماه را در دست بررسی اعلام کرد و هنوز تصویب نشده است.

حسن مروتی در برنامه صبح بخیر ایران صدا‌و‌سیما با اعلام خبر قطعی اینترنت در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی، گفت: «اینترنت ان‌شاءالله در آن روز، یعنی روز برگزاری کنکور قطع خواهد شد.»

مروتی با تأکید بر اینکه اینترنت به‌طور کاملاً یکپارچه قطع خواهد شد، گفت: «ما قصد داریم به‌طور کامل اینترنت را در کل کشور قطع کنیم.»

او در پاسخ به اینکه این روش خیلی منطقی نیست و به‌هر‌حال قطع سراسری منجر به آسیب و قطع امور دیگر خواهد شد، گفت: «این موضوع برای چند ساعت می‌ارزد، چون سرنوشت افرادی که در کنکور حاضر هستند در آن ساعات رقم می‌خورد.»

او در پاسخ به این پرسش مجری برنامه مبنی بر اینکه که چرا پیش از این، زمان برگزاری کنکور اینترنت قطع نمی‌شد، گفت: «ما سال گذشته اینترنت را قطع کردیم. قطع نقطه‌‎‌‌ای در این مورد جواب نمی‌دهد. پارسال قطع نقطه‌ای در بعضی نقاط انجام شد و از آنتن‌های دیگر آنتن گرفته بودند.»

مروتی در پاسخ به این پرسش که آیا افراد از اپراتور دیگری توانستند اینترنت بگیرند، گفت: «در جاهای مختلف توسط آنتن‌های مختلف پوشش اینترنت انجام می‌شود. درصورتی‌که آنتنی قطع باشد، از آنتنی که کمی دورتر است، خط گرفته می‌شود.»

قطع سراسری اینترنت در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی به دلیل کنکور

پس از انتشار خبر قطعی اینترنت در روزهای ۲۹ دی و ۳۰ دی ماه سال جاری (۱۴۰۱) وزیر ارتباطات درباره خبر قطع اینترنت در روز کنکور گفت: این درخواست در حال بررسی است و  هنوز چیزی مصوب نشده است.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره خبر قطع اینترنت در روزکنکور، گفت: سازمان سنجش درخواست داده از آنجایی که ابزار و ادواتی پیدا شده که با اتصال به اینترنت می‌توان از آن‌ها در جلسات کنکور استفاده و تقلب کرد، برای حفظ حقوق شرکت‌کنندگان اینترنت در زمان برگزاری کنکورقطع شود.

زمان مرحله اول کنکور ۱۴۰۱

براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور سراسری در دو‌ مرحله برگزار می‌شود. نوبت اول آن ۲۹ و ۳۰ دی‌ماه امسال (۱۴۰۱) و نوبت دوم نیز در ۱۴ و ۱۵ تیر ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

پیشنهاد قطعی یکپارچه اینترنت در کل کشور صبح امروز در شرایطی مطرح شد که هفته گذشته طی برگزاری آزمون‌های نهایی سال پایانی دبیرستان با تقلب گسترده و لو‌رفتن سؤالات امتحان نهایی روبه‌رو بودیم. از سویی دیگر، سال‌های گذشته بعد از آغاز برگزاری آزمون، نتایج و پاسخ آزمون در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود./ دیجیاتو و ایسنا

نظرات