آخرین وضعیت تعطیلی مدارس تهران فردا سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ (آلودگی هوا)

24

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس تهران و البرز فردا سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ (آلودگی هوا)

وضعیت تعطیلی مدارس تهران و البرز  فردا سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ به دلیل آلودگی هوا و تداوم آلاینده ها در پایتخت و استان البرز به یک پی ز خبرهای حائز اهمیت تبدیل شده و سوالی است که دانش آموزان و والدین می خواهند بدانند آیا مدارس تهران و البرز فردا سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ تعطیل است یا نه نیست یکی از خبرهای مهم و حائز اهمیت برای خانواده ها و دانش اموزان است که بدانند آیا فردا مدارس تعطیل است و تکلیف چیست؟

تعطیلی مدارس تهران فردا ۱۳ دی

 مدارس و دانشگاه های تهران دو روز تعطیل شد

فوری: براساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، دانشگاه‌ها و همه مقاطع تحصیلی استان‌ تهران به جز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه نیز در روزهای سه‌شنبه ۱۳ و چهارشنبه ۱۴ دی‌ غیرحضوری شد.

ملکی از غیرحضوری شدن مدارس و دانشگاه‌ها در ۲ روز آینده خبر داد و افزود: بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، دانشگاه‌ها و همه مقاطع تحصیلی استان‌ تهران به جز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳و ۱۴دی‌ غیرحضوری شد.

عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تداوم دورکاری کارمندان گروه‌های حساس خبر داد و گفت: براساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، دانشگاه‌ها و همه مقاطع تحصیلی استان‌ تهران به جز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه نیز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳و ۱۴ دی‌ غیرحضوری شد.

عابد ملکی افزود: بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تصویب کارگروه اضطرار آلودکی هوا بخشی از کارمندان گروه‌های حساس از جمله خانم‌های باردار، کارمندان خانم که فرزند دبستانی و یا زیر ۶ سال سن دارند، کارمندانی که بالای ۵۰ سال سن دارند، کارمندانی که بیماری‌های قلبی، ریوی و تنفسی دارند و کارمندانی که بیماری دیابتی، رماتیسمی، دارای فشار خون بالا و کارمندان سرطانی در روز سه شنبه و چهارشنبه (۱۳ و ۱۴ دی) دورکار خواهند بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تصریح کرد: همه دستگاه‌های دولتی ملزم به اجرای این طرح هستند و در صورت اجرا نشدن آن به دیوان عدالت اداری معرفی خواهند شد.

طبق مصوبات این کارگروه، فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز ممنوع است و طی این ۲ روز نیز طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا می‌شود. مجوز روزانه ورود به محدود طرح ترافیک در این ۲ روز توسط شهرداری تهران صادر نمی‌شود، از شهروندان تقاضا می‌شود از تردد غیرضروری خودداری کنند.

اکنون شاخص آلودگی هوای تهران با میانگین ۱۶۵ در شرایط ناسالم قرار دارد همچنین ۲۸ ایستگاه در شرایط آلوده قرار دارد که از این تعداد، شرایط ۲۶ ایستگاه به رنگ قرمز و ۲ ایستگاه به رنگ بنفش درآمده است.

مدارس البرز فردا غیر حضوری شد

مدارس البرز نیز روز سه شنبه تعطیل و به صورت غیر حضوری برگزار میشود

در حال تکمیل…

در هفته جاری مدارس تهران و البرز به دلیل انباشت آلاینده ها و آلودگی شدید هوا غیر حضوری شد و احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نیز فردا در ۱۳ دی در تهران و البرز وجود دارد. اما تا این ساعت هنوز خبر تعطیلی منتشر نشده است.

آیا فردا ۱۳ دی مدارس تهران تعطیل است؟

هم اکنون تهران در شرایط آلودگی هوای شدید قرار دارد و در همین رابطه مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه تا اواخر وقت سه‌شنبه ۱۳ دی در کلان‌شهرها آلودگی هوا ادامه دارد، گفت: روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب‌غرب و غرب به کشور در نیمه غربی کشور به تدریج بارش برف و باران خواهیم داشت.
صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ با توجه به سکون نسبی جو تا اواخر وقت سه‌شنبه ۱۳ دی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت آلودگی هوا افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: روز آینده در تهران و کرج با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی افزایش شاخص آلودگی هوا کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای همه گروه‌ها و در صورت مهار نشدن منابع آلاینده در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ توصیه می‌شود کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی،‌ مدیریت منابع آلاینده، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و تردد‌نداشتن غیرضروری در دستور کار باشد.

ضیائیان افزود: روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب‌غرب و غرب به کشور در نیمه غربی کشور به تدریج بارش برف و باران خواهیم داشت.

وضعیت امتحانات

بر اساس این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه و ایجاد سابقه تحصیلی برای ورود به آموزش عالی و ترمیم نمرات دروس نهایی شاخه‌های تحصیلی دی ماه ۱۴۰۱ و امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم داوطلبان آزاد، بزرگسالان، آموزش از راه دور و ارزشیابی جامع طبق برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.

همچنین ارزشیابی و امتحانات داخلی نوبت دی ماه ۱۴۰۱ دوره‌های تحصیلی، در ایام آموزش غیر حضوری مدارس، برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری امتحانات داخلی این ایام، توسط مدیر واحد آموزشی متعاقبا به اولیاء و دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.

24 دیدگاه در “آخرین وضعیت تعطیلی مدارس تهران فردا سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ (آلودگی هوا)

 1. رضا صادقی گفت:
  1
  1

  خوشون و راحت کردن تعطیلی تعطیلی تعطیلی
  مملکت کلا تعطیله

 2. فائزه گفت:

  تعطیلی مدارس هیچ وقت راه کار نبوده و نیست.
  بچه‌ها خیلی از درس عقب افتادن.
  برای این هوا باید یه فکر اساسی بشه.
  اگر سلامتی مردم و بچه‌ها براشون مهم بود، اصلاً نمی‌ذاشتن این‌طوری بشه.
  حالا هم شاد هست، دیگه اصلاً کاری نمی‌کنن، راحت تعطیل آموزش در بستر شاد.

 3. A گفت:
  3
  1

  با اینکه مدارس پردیس هم تعطیل شده اما امتحانات داخلی دوازدهم برگزار میشه اگه هوا الودس این تصمیم دیگه چه معنایی داره

 4. آیریک گفت:

  آخه وقتی تعطیله همه بچه ها تو خیابونو کوچه هستند..به نظر شما برن سر کلاس آالودگی بیشتر در امان نیستند.‌.واقعا باید تاسف خورد بعد از سه سال بچه ها حتی نمیدونن کتاباشونو بخونن…یعنی در واقع اصلا سواد ندارن….آخه کدوم بچه تد خونه درس میخونه…..واقعا…

 5. اسممو میخوای چیکار ؟😐😐😂 گفت:
  5
  3

  خدارو شکر تعطیل شددددددد

 6. محمد گفت:
  4
  1

  فیزیییییییییییک عذابههههههههههههههههههههههه

 7. مامان گفت:
  4
  2

  تعطیل کنید من تو خونه هم چشم و گلوم از آلودگی میسوزه

 8. محجوب گفت:

  اگه فردا رو تعطیل نکنن مشخص میشه که دلیل تعطیلیها موضوغ دیگری هست 🤐
  شاخص آلودگی از روز شنبه و یکشنبه هم بدتر شده چهارشنبه امکان دلرت یه کم هوا بهتر بشه ولی سه شنبه هوا خیلی آلودس

 9. الهه گفت:
  3
  1

  الان تعطیله یا نه؟

 10. 🌹 گفت:
  4
  1

  فردا و پس فردا تعطیل شد

 11. Vici گفت:

  عقب موندین از خبرا که.. تعطیل شد

 12. ابوالفضل عباس زاده گفت:

  مدارس تهران تعطیل شد 🥳🥳🥳🥳🥳
  امتحان هم داشتیم 🥳🥳🥳🥳

 13. ابوالفضل گفت:

  سلام کانال مدرسه ما اعلام کرد سه شنبه و چهارشنبه تعطیل هستیم من یازدهم هستم🥳🥳🥳🥳

 14. Ali گفت:
  2
  2

  ناموسا تعطیل کنید هوا خیلی آلودست دینی هیچی نخوندم 😑💔😂

 15. آزاده گفت:
  5
  9

  دانش آموزان همینجوریش سه سال ازدرس عقب هستن یه فکری واسه آلودگی هواکنیدیعنی چی هرروزتعطیل میکنیدمدرسه هارو؟

 16. ی عدد آدم گفت:

  تعطیلللل کنید فردا امتحان ادبیات دارم ….
  هموا هم خیلی آلوده اسسس

 17. آزاده گفت:
  5
  10

  واقعاتموم کنیداین مسخره بازی روبچه هابعدسه سال رفتن مدرسه هیچی ازدرس نمیدونن این تعطیلی هافقط به ضرردانش آموزان هست یه فکری برای آلودگی هواکنیدتعطیل کردن هم شدراهکار؟؟؟؟

 18. خوشحال گفت:

  تعطیل شد ۳ و ۴ شنبه امتحان زیستم پرید هورااا

 19. 🥸 گفت:
  3
  1

  تهران سه شنبه و چهارشنبه تعطیل شد🙂

 20. تعطیل کنید گفت:

  با این وضع هوا نباید مدرسه باز باشه

 21. شیز مازندران گفت:
  59
  3

  تعطیل کنید. ما فردا امتحان دینی داریم

 22. محدثه گفت:
  9
  81

  تروخدا باز کنیددددددددددددددد

 23. Ali گفت:
  42
  3

  تعطیل هست یا نه؟
  ما نمیدونیم چیکار کنیم

 24. 🤦🏻‍♀️ گفت:
  132
  12

  با این وضع هوا باید تعطیل کنید من بچمو نمیفرستم مدرسه😑

نظرات