چرا از صندلی ماساژ استفاده کنیم+ فواید صندلی ماساژور

0

ماساژ یک عمل با سابقه طولانی در ارائه طیف گسترده ای از مزایای سلامتی است، از تسکین درد گرفته تا بهبود گردش خون و بهبودی سریع. با این حال، زمانی که صندلی های ماساژ برای اولین بار ساخته شدند، تصور می شد که در درجه اول برای تسهیل استراحت و آرامش طراحی شده اند. در حالی که آنها مطمئناً به این هدف می رسند، اما می توانند کارهای بیشتری انجام دهند.

صندلی ماساژ

درپایان این مقاله اگر صندلی ماساژ ندارید به فکر مشاوره و خرید آن خواهد بود و اگر هم صندلی ماساژ دارید از این به بعد بهتر از آن استفاهده خواهد کرد و در صورت نیاز هم نسبت به تعمیرات صندلی ماساژور اقدام خواهید کرد.

بهترین صندلی های ماساژ یک ماساژ واقعی را ارائه می دهند.

یکی از دلایلی که صندلی‌های ماساژور بیشتر از کمک به آرامش شما انجام می‌دهند این است که بهترین صندلی‌های ماساژور امروزی نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر بسیار بهبود یافته‌اند . در روزهای اول، صندلی های ماساژور بسیار ساده بودند و کارایی محدودی داشتند. در بسیاری از موارد آنها فقط می‌توانستند فشار را در چند ناحیه و تنها با ابتدایی‌ترین الگوهای حرکتی ایجاد کنند.

بسیاری از مزایای سلامتی که صندلی های ماساژ پیشرفته ارائه می دهند.

به طور خاص، صندلی ماساژور در کجا می تواند فواید سلامتی داشته باشد؟ در حالی که بستگی به وضعیت جسمانی فرد، تعداد دفعات استفاده از صندلی و عوامل دیگر دارد، افراد فوایدی را گزارش می‌کنند (و در بسیاری از موارد، مطالعات تایید می‌کنند) که عبارتند از:

کاهش درد.

استفاده منظم از صندلی ماساژور می تواند به کاهش درد در بسیاری از نواحی بدن کمک کند. یکی از مواردی که ماساژ در آن به ویژه موثر است کمر است. از آنجایی که ماهیچه هایی که به دلایلی بیش از حد منقبض وسفت شده اند شروع به شل شدن می کنند، کمردرد کاهش می یابد. در واقع، برای بسیاری از افراد، ماساژ ممکن است در کاهش کمردرد مؤثرتر از اقداماتی مانند طب سوزنی یا دارو باشد. در حالی که باید دستورات پزشک خود را دنبال کنید، البته، جلسات صندلی ماساژ ممکن است مکمل ارزشمندی برای برنامه درمانی شما باشد

سردرد کمتر

سردرد به طور کلی و میگرن به طور خاص می تواند جزء تنش عضلانی باشد. با کاهش یا از بین بردن تنش عضلانی، صندلی های ماساژ ممکن است به کاهش دفعات و شدت سردرد کمک کند.

ریکاوری سریعتر تمرین

هنگامی که به شدت ورزش می کنید، ماهیچه های شما اسید لاکتیک تولید می کنند. این محصول جانبی تمرینی به خستگی و درد عضلات کمک می کند. به تدریج، بدن شما اسید لاکتیک را پردازش کرده و آن را از ماهیچه های شما خارج می کند. همانطور که مربیان ورزشی و ورزشکاران به طور یکسان تأیید می کنند، استفاده منظم از یک صندلی ماساژور پیشرفته می تواند به بدن شما در حذف اسید لاکتیک کمک کند و به شما کمک کند تا پس از تمرین به طور کامل و سریع تر بهبود پیدا کنید.

کاهش فشار خون و ضربان قلب

استرس ناشی از برنامه های شلوغ ما اغلب به صورت تنش عضلانی در بسیاری از نواحی بدن، به ویژه گردن و شانه ها ظاهر می شود. سپس این تنش می تواند پاسخ سیستم عصبی سمپاتیکرا تقویت می کند و فشار خون و ضربان قلب شما را افزایش دهد. فشار خون بالا (که به آن فشار خون نیز گفته می شود) خطر بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری قلبی، سکته مغزی و آسیب به اندام هایی مانند کلیه ها را افزایش می دهد. ماساژ یک نقطه مقابل بسیار مفید و سالم برای استرس روزانه ایجاد می کند.

صندلی ماساژ

بهبود عملکرد سیستم ایمنی

هنگامی که بدن شما استرس دارد، سیستم ایمنی شما ممکن است سرکوب شود و شما را در برابر بیماری آسیب پذیرتر کند. ماساژ با کمک به آرامش، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند تا به طور موثرتری کار کند. بنابراین در حالی که ماساژ به خودی خود از بیماری جلوگیری نمی کند، می تواند به ایجاد شرایطی کمک کند که در آن بدن شما بتواند بهتر از خود دفاع کند.

کاهش سطح کورتیزول

کورتیزول هورمونی است که برای تحریک پاسخ بدن به “جنگ یا گریز” به بحران شناخته شده استو به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود.در حالی که در برخی شرایط ضروری و مهم است، سطوح بالای کورتیزول به طور مداوم می تواند باعث ایجاد تعدادی از مشکلات در بدن شود. ماساژ می تواند به کاهش سطح کورتیزول و کاهش استرس بدن کمک کند.

فراتر از بدن: صندلی های ماساژ و سلامت عاطفی شما

درک ما از چگونگی تأثیر ذهن بر بدن و بالعکس همچنان در حال گسترش است. اکنون می دانیم که بسیاری از شرایط روحی و روانی دارای یک جزء فیزیولوژیکی نیز هستند. به عنوان مثال، در حالی که مکانیسم دقیق هنوز شناخته نشده است، شواهد فزاینده ای وجود دارد که سطوح بالای کورتیزول می تواند به شرایط روانپزشکی کمک کند. با کمک به کاهش استرس و بازگرداندن بدن به تعادل، ماساژ ممکن است نوسانات خلقی و همچنین علائم اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.

حالا که با فواید صندلی های ماساژ دارند آشنا شدید بهتر است که در مورد استفاده از آنها تجدید نظر کنید.

برای درخواست خدمات صندلی ماساژ با ما در ارتباط باشید.

صندلی ماساژ

تعمیرات صندلی ماساژ در تهران و کرج.

کلیه خدمات صندلی ماساژ با MCS

۰۹۱۲۸۰۲۰۵۷۷

منبع:sandalimassage.ir

نظرات