ژست عکاسی مردانه برای پروفایل + استایل عکس گرفتن مردانه جدید

0

ژست عکاسی مردانه برای پروفایل

ژست عکاسی : اگر دوست دارید عکس خوب و مناسبی برای پروفایل خود در حساب های شبکه اجتماعی خود داشته باشید و هنگام عکاسی در ژست گرفتن جلوی دوربین مشکل دارید پیشنهاد میکنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید

هنگام عکاسی مرد ها نسبت به خانوم ها کمتر احساس راحتی می کنند. پس باید هنگام عکاسی مطمئن شد که احساس راحتی می کنند. ایجاد آمادگی در سوژه قبل از عکاسی به این امر کمک می کند. پس بگذارید شخص بداند چه کاری قرار است انجام دهد و نتیجه چه خواهد شد. نشان دادن ژست هایی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم به سوژه تان قطعا در ایجاد آمادگی و ریلکس کردنش موثر خواهد بود. در ادامه تعدادی از ژست های عکاسی آقایان را خواهید دید.

۱- یک ژست بسیار ساده برای پرتره آقایان حالت دست به سینه است. فقط به دو نکته توجه کنید. اینکه شانه ها کمی به عقب متمایل باشند و شکم سوژه به داخل داده شده باشد.

ژست عکاسی مردانه

۲- حالت دست به سینه تمام قد هم ژست زیبایی خواهد شد. علاوه بر این از سوژه بخواهید که یک پایش را روی دیگری بیاورد تا عکس خامکارانه به نظر نرسد.

ژست عکاسی مردانه

۳- ممکن است سوژه بپرسد که دست هایم را کجا بگذارم. راه حل بسیار ساده است. این چهار مکان را در خاطر داشته باشید (هر ترکیبی از دو دست). دور کمر، روی ران ها، داخل جیب و هر دو دست مقابل قفسه سینه. همچنین توجه کنید که دست ها ریلکس باشند ، یعنی هیچ فشار ماهیچه ای نباشد، مگر اینکه از یک بدن ساز عکاسی می کنید!

ژست عکاسی مردانه

۴- یک ژست غیر رسمی خوب دیگر. مرد ها در قرار دادن دست های خود راحت نیستند پس اگر دست هایشان را درون جیبشان بگذارند عکس طبیعی تر به نظر خواهد رسید.

ژست عکاسی مردانه

۵- یک حالت کمی متفاوت از ژست قبلی. سوژه لباسی را بر دوش بگیرد در حالی که انگشت شست وی درون جیبش است و پاها همانند عکس روی هم بیایند.

ژست عکاسی مردانه

۶- در حالت نشسته قرار دادن یک پا روی دیگری یک حالت ریلکس و طبیعی را به وجود می آورد.

ژست عکاسی مردانه

۷- تکیه دادن به دیوار یکی دیگر از ژست های ایستاده است.

ژست عکاسی مردانه

۸- یک وری به دیوار تکیه دادن هم برای عکس های رسمی و هم برای عکس های غیر رسمی جواب می دهد.

ژست عکاسی مردانه

۹- یک ژست خیلی ساده برای عکسی رسمی. اشیاء در دست سوژه (مثل لپ تاپ، کتاب و …) می توانند معرف حرفه وی باشند.

ژست عکاسی مردانه

۱۰- بر خلاف باور عموم، گرفتن عکس یک مرد که روی میز نشسته هم ایده بدی نیست. در عکس های رسمی نشان می دهد که فرد زیاد سخت گیر نیست.

ژست عکاسی مردانه

۱۱- گرفتن عکس یک مرد پشت میز یک ژست ساده است که اگر با اشیاء روی میز که با کار وی مرتبط هستند همراه شود معرف حرفه ی شخص است.

ژست عکاسی مردانه

۱۲- این از ژست قبلی کمی متفاوت است و برای حالت رسمی بسیار مناسب می باشد.

ژست عکاسی مردانه

۱۳- گرفتن عکس از این طرف میز هم ایده خوبی برای عکس های رسمی به حساب می آید که حالت صمیمی تری را دارد.

ژست عکاسی مردانه

۱۴- مردی که در حالت دست به سینه به میزی تکیه داده. همینطور که گفتیم اگر با اشیاء مرتبط همراه شود حسی از شغل سوژه را منتقل می کند.

ژست عکاسی مردانه

۱۵- تکیه دادن به صندلی پرتره را زیبا و جذاب تر خواهد کرد. این ژست برای نشان دادن افراد خلاق در محیط کارشان بسیار مناسب است.

ژست عکاسی مردانه

۱۶- راحت نشستن روی صندلی معمولا برای عکاسی از یک مدیر و پرتره های رسمی مناسب است.

ژست عکاسی مردانه

۱۷- ژست ساده و طبیعی مردی که روی زمین نشسته است. حتما زاویه ها و جهت های مختلف را امتحان کنید.

ژست عکاسی مردانه

۱۸- یک ژست دیگر از حالت نشسته روی زمین که برای بیرون از منزل مناسب است.

ژست عکاسی مردانه

۱۹- یک ژست ساده دیگر که سوژه ریلکس به نظر می رسد.

ژست عکاسی مردانه

۲۰- ژست غیر رسمی. مرد روی زمین نشسته و کمرش را به دیوار یا چیز دیگری تکیه داده است.

ژست عکاسی مردانه

۲۱- در نهایت، اجازه دهید خود سوژه ژست بگیرد و بازیگر عکس شما باشد. همچنین از کراپ کردن و جای دادن صورت سوژه در کل کادر نهراسید.

ژست عکاسی مردانه

 

در ادامه ما چند مدل دیگر از ژست های عکاسی مردانه را قرار داده ایم که میتوانید ملاحظه کنید

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

 

ژست عکاسی مردانه

نکات مهم :

یکی از دغدغه های عکاسانی که تازه کار خود را در استدیو و آتلیه عکاسی آغاز میکنند ژست دادن به افراد است. ژست دادن به یک مدل و یک فرد عادی کاملا با هم متفاوت است. یک مدل میداند که چگونه و در کدام موقیعت بهترین ژست را ارایه دهد. اما ما همیشه با یک مدل سرو کار نداریم و بیشتر مواقع افرادی که از آنان عکاسی میکنیم افراد معمولی هستند. بنابراین شما به عنوان یک کارگردان در زمینه ژست دادن به سوژه وظیفه ارائه بهترین عکس با کیفیت مطلوب را به فرد دارید. در این نوشتار چند نکته کلی در ژست دادن به آقایان و نمونه هایی از ژست عکس مردانه را برایتان تهیه کرده ایم. ژست های عکاسی مردانه را مشاهده کنید و از آنها الهام بگیرید.

اگر موهای مدل شما کم پشت است سعی کنید از زاویه پایین از او عکس بگیرید تا مقدار حجم موی او در عکس زیاد جلوه نکند.
اگر صورت مدل تان دارای چین و چروک زیاد است بهتر است که نور را به صورت مستقیم بتابانید. زیرا هنگامی که نور مستقیم میتابد از ایجاد های لایت جلوگیری کرده و در نتیجه صورت صاف تر به نظر میرسد.
اگر مدل شما بینی بزرگی دارد، از او بخواهید مستقیما به دوربین نگاه کند و از زاویه پایین تری عسکبرداری کنید تا بینی او بیش از حد برجسته به نظر نرسد.
اگر مدل شما گوش های بزرگی دارد، سر وی را بچرخانید تا فقط یک گوش نشان داده شود. سپس نور را ملایم کنید تا گوش دیگر در سایه ها محو شود و زیاد به چشم نخورد.
اگر مدل شما غبغب دارد، به او بگویید سر خود را کمی بالا ببرد تا گردن کشیده تر به نظر برسد. هم چنین می توانید نور بیشتری از بالا به مدل بتابانید تا در زیر خط فک سایه ایجاد شده و ناحیه زیر چانه کمتر قابل دیدن باشد.
اگر دست ها در زیر کمر قرار دارند، می توانید بگذارید راحت باشند و به طور طبیعی آویزان بمانند. هم چنین می توانید از مدل بخواهید دست ها را داخل جیب خود قرار دهد. ولی مطمئن شوید که انگشت شصت خود را بیرون از جیب گذاشته باشد تا کلّ دست مدل مخفی نباشد. هیچ گاه دست ها را به صورت مشت شده از مدل نخواهید. زیرا این حالت از نشانه های تهاجم است.

ژست عکس مردانه در فضای باز

در مورد عکاسی در فضای باز رعایت نکاتی می تواند به ثبت هر چه بهتر تصاویر کمک شایانی بکند.

سعی کنید با فرمت raw عکاسی کنید. زیرا در هنگام ویرایش عکس به راحتی می توانید مشکلات به وجود آمده را رفع کرده و تنظیمات دلخواه را به عکس اضافه کنید.
در ساعات طلایی عکاسی کنید. بعد از طلوع و نزدیک به غروب شما می توانید بهترین نور ممکن را برای عکاسی داشته باشید.
برای به دست آوردن بک گراندی محو و دارای بوکه بهتر است از اعداد دیافراگم کوچک(دیافراگم باز) مانند f2.8 استفاده کنید.

 

منابع :

lenzak

vizorio

نظرات