علت قتل صادق برمکی جوان مهابادی از زبان دوست دخترش

29

جزئیات قتل صادق برمکی جوان مهابادی از زبان «تارا»

تارا دختر مورد علاقه صادق برمکی بوده است. او درباره قتل صادق برمکی جوان مهابادی ناگفته های بسیاری دارد. تارا درباره قتل صادق برمکی به دست دانیال می گوید: صادق مدارکی در اختیار داشت که اگر به دست پلیس می رسید موقعیت ۱۷ تن از همراهان دانیال را به خطر می انداخت،..

قتل صادق برمکی

هفته گذشته خبر قتل هولناک پسر مهابادی به نام صادق برمکی تیتر یک حوادث رسانه های کشور شد.
دراین سناریوی هولناک چند جوان دوست ۱۹ ساله خود را به بیابان های اطراف یکی از روستاهای مهاباد بردند و پس از زدن چند ضربه ساطور در حالی که از او فیلم می گرفتند او را نیمه جان رها کرده و رفتند.
صبح روز بعد بار دیگر این چند جوان به سرکردگی فردی به نام دانیال به محل جنایت بازگشتند و متوجه شدند که هنوز صادق جان در بدن دارد، اما با این حال او را در حالی که هنوز زنده بود به آتش کشیدند و از لحظه به لحظه جان دادن او فیلم گرفتند.
پس از این جنایت هولناک دانیال و همدستانش گرفتار قانون شدند و از جنایت هولناک خود پرده برداری کردند. چند روز پس از این ماجرا گمانه زنی ها در مورد انگیزه اصلی عاملان این جنایت آغاز شد.
مهم ترین فرضیه ها دراین خصوص شامل دو دسته بود، یکی مسائل ناموسی و دیگری انگیزه های شیطان پرستانه.
در حالی که گمانه زنی ها ادامه داشت و حتی به مطرح شدن نام دو دختر به نام های ملیکا و کیمیا کشیده شده بود همه افکار به سمتی رفت که انگیزه عاملان این جنایت ناموسی است.
هویت دختر در عکس
اما ماجرا به همین جا ختم نشد زیرا خانواده مقتول معتقد به فرضیه دیگری غیر از مسائل ناموسی هستند. در همین هنگام عکسی از صادق در فضای مجازی  منتشر شد که دختری را در کنار او نشان می داد و این گونه ادعا می شد که آن دختر همان شخصی است که باعث به هم خوردن دوستی چندین ساله دانیال و صادق شده است.
با پیگیری ماجرا از واقعیت این ماجرا پرده برداری شد. دختری که در عکس های منتشر شده در فضای مجازی در کنار صادق است در واقع تارا، دختر مورد علاقه صادق بوده است.
عشق نافرجام
رکنا با پیدا کردن این دختر گفت و گویی را با وی انجام داد که بخشی از آن را در ادامه می خوانید.
غم سنگینی در سینه دارد، از دست دادن فردی که دو سال از زندگی خود را به صورت شبانه روزی به خود اختصاص داده باشد و قبول اینکه دیگر در کره خاکی جایی ندارد بسیار مشکل است.
تارا در مورد مدت آشنایی خود با صادق می گوید: دو سال بود که صادق را می شناختم، او بسیار پسر خوب، سالم و خانواده داری بود. او قلب بسیار رئوف و مهربانی داشت، شاید به ظاهر زیاد مذهبی به نظر نمی رسید اما برای ارزش های انسانی ارزش خاصی قائل بود.
دوستی قدیمی
او در مورد دانیال نیز می گوید: از دوران پیش از دبستان دانیال و صادق با یکدیگر دوست بودند، برخلاف صادق، دانیال حالت عادی نداشت، او به موادمخدر نیز اعتیاد داشت، انگار عقده ای عجیب در وجود او نهفته بود که هر از چندی دست به کار عجیبی می زد، آخرین بار که تقریبا یک ماه و نیم پیش بود  تصمیم گرفت که شیطان پرست شود، به همین دلیل روی مچ دست راست خود یکی از نمادهای شیطان پرستی را خالکوبی کرد، دندان های خود را نیز به شکل وحشتناکی درآورد و در صفحه مجازی خود کارهای عجیبی می کرد و مطالب زشتی می نوشت. به خاطر دارم در یکی از جمع های دوستانه به صادق پیشنهاد داد تا با او همراه شود اما صادق به هیچ وجه نمی پذیرفت.
آخرین پیام
دختر موردعلاقه مقتول ادامه می دهد: ما دانیال را جدی نمی گرفتیم و فکر می کردیم این نیز یکی دیگر از حرکات عجیب اوست و پس از مدتی از سرش خواهد افتاد تا اینکه شب حادثه برای آخرین بار با صادق صحبت کردم و او از مدارکی صحبت کرد که می توانست دانیال را به خطر بیندازد به همین دلیل دانیال از او خواسته بود که یا با او همراه شود و یا مدارک را بازگرداند اما صادق هیچ کدام را قبول نمی کرد، قرار بود فردای روز حادثه صادق چیزهای بیشتری از دانیال و آن مدارک بگوید و از من نیز قول گرفت تا چیزهایی که به من می خواهد بگوید را با کسی در میان نگذارم اما صادق روز بعد زنده نماند. در آن شب با دوستانش بیرون بود و گفته بود که تا پیش از ساعت ۱۲ شب بازمی گردد و ساعت ۱۱:۰۶ برای همیشه آفلاین شد، این در حالی بود که من فهمیده بودم صادق با دانیال و دوستانش بیرون است.
رازی که گفته نشد
این دختر در ادامه گفت و گو می افزاید: پس از ارتکاب این جنایت متوجه شدم که صادق مدارکی در اختیار داشت که اگر به دست پلیس می رسید موقعیت ۱۷ تن از همراهان دانیال را به خطر می انداخت، به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفتند و با خوراندن مشروب مسموم به او، صادق را به قربانگاه کشاندند و نیت کثیف خود را عملی کردند.
من این حرف ها را به افسر پرونده گفتم .باور کنید نقشه قتل صادق را از مدت ها پیش طراحی کرده بودند، بخاطر دارم در یک گروه تلگرامی که دانیال نیز حضور داشت صادق با چند نفر جر و بحثش شد و دانیال به صادق گفت نگران نباش این موضوع تا پاییز برای همیشه حل خواهد شد، پس از این جنایت متوجه شدم که قصد کشتن او را داشتند. در قسمتی از فیلم جنایت که توسط دوستان صادق دیده شده است، صادق از دانیال کمک می خواهد و به او می گوید که مرا نجات بده و به بیمارستان برسان، من غرق در خون شدم، دانیال بی توجه است و اقدامی غیر قابل باور می کند.
کیمیا کیست
تارا در مورد کیمیا و ملیکا نیز می گوید: ملیکا را اصلا نمی شناسم و فکر می کنم شایعه باشد اما کیمیا دختری بود که سه ماه پیش به مدت یک هفته با دانیال دوست بود و سپس با هم قطع رابطه کردند، صادق هیچ نقشی در قطع رابطه آنها در این ماجرا نداشت.
 

 

اما مطالب زیر از زبان پسرعمو مقتول درباره قتل صادق برمکی گفته شده است:

 

چند روز پس از کشف جسد سوخته جوان ١٩ ساله مهابادی حالا احتمالات جدیدی درباره انگیزه‌های این جنایت تکان‌دهنده مطرح شده است.
فلش مموری راز اقدام شیطان با جوان مهابادی را برملا کرد / ماجرای خودکشی یک دختر چه بود؟

توضیحات منصور برمکی پسر عموی مقتول درباره قتل صادق برمکی نشان از پیچیده بودن این پرونده دارد. سوم مهرماه امسال بود که پلیس مهاباد جسد یک جوان ١٩ ساله به نام صادق برمکی را در یک جاده روستایی نزدیک این شهر کشف کرد.
کارآگاهان پلیس مهاباد پس از تحقیقات گسترده متوجه رابطه دوستانه مقتول و جوان دیگری به نام دانیال شدند. صادق و دانیال از دوره دبیرستان با هم رابطه دوستانه داشتند و در دانشگاه هم در رشته حسابداری هم‌دانشگاهی بودند. دانیال پس از مراجعه به پلیس ابتدا نقش خودش را در این جنایت انکار کرد اما بعدا پذیرفت که او هم نقش داشته است. پس از اعترافات دانیال سه همدست دیگر او هم دستگیر شدند؛ دو تن که در جریان جنایت نقش داشته‌اند و یک نفر که چاقو و ساتور را در اختیار آنها قرار داده بود.
بررسی‌های پزشکی قانونی، نشان داد که صادق با ضربات چاقو و ساتور به قتل رسیده و بعدا جسد او هم به آتش کشیده شده است. آنها از تمامی مراحل جنایت‌شان فیلمبرداری هم کرده بودند و با جسد صادق سلفی گرفته بودند. عملی عجیب که تاکنون در جنایت‌های کشف شده در کشور سابقه نداشته است. از همان روزی که این خبر منتشر شد یک علامت سوال بزرگ شکل گرفت. اینکه انگیزه قاتلان جوان، از دست زدن به چنین جنایتی چه بوده است.
رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی انگیزه قتل و سوزاندن جسد «صادق» را مسائل ناموسی اعلام کرده است. توکل حیدری به خبرگزاری «میزان» گفته است: «یکی از متهمان در تحقیقات ابتدایی بازپرسی، به قتل با انگیزه مسائل ناموسی اعتراف کرده است. » حیدری در عین حال این را هم اضافه کرده که تحقیقات درباره «زوایای دیگر این جنایت» ادامه دارد.
تکذیب خودکشی دختر مورد علاقه صادق
دانیال دوست صمیمی صادق و یکی از متهمان پرونده در اعترافاتش گفته است که اختلاف او و صادق از زمانی آغاز شده که دختر مورد علاقه‌اش با صادق رابطه دوستی داشته و همین اتفاق موجب شده تا از دوست صمیمی‌اش کینه به دل بگیرد و نقشه قتل او را طراحی کند و به اتفاق دو نفر از دیگر دوستانش آن را عملی کند. همزمان با طرح این موضوع شبکه‌های اجتماعی پر شد از عکس صادق در کنار دختری که ادعا می‌شود با او رابطه دوستی داشته است.
در خبر بدون منبعی که در تلگرام دست به دست می‌شود ادعا شده که این دختر جوان بعد از انتشار خبر قتل صادق، دست به خودکشی زده است. منصور برمکی، پسرعموی مقتول خبر خودکشی این دختر را تکذیب کرد: «این خبر از اساس دروغ است؛ مهاباد شهر کوچکی است و اگر چنین اتفاقی رخ داده بود حتما همه مردم شهر باخبر می‌شدند.» منصور برمکی می‌گوید فضای مهاباد این روزها نیازمند آرامش است و نباید با طرح این شایعات رسیدگی به پرونده دچار آسیب شود. او حتی به تقاضای خانواده مقتول پس از این حادثه اشاره می‌کند که در اطلاعیه‌ای از مردم شهر خواسته بودند آرامش شان را تا به نتیجه رسیدن پرونده حفظ کنند.
ردپای اعتقادات انحرافی
اما آیا واقعا این جنایت هولناک فقط بر سر اختلاف دو جوان بر سر رابطه با یک دختر روی داده است؟ پسرعموی مقتول می‌گوید: «برای من قابل باور نیست. هر جوانی ممکن است به یک دختر خانم علاقه‌مند شود و رقیب هم داشته باشد اما آیا تا حالا این رقابت‌ها به چنین جنایتی منتهی شده است؟ حداکثرش این بود که با هم دعوا کنند یا چاقوکشی کنند.»
تردید پسر عموی مقتول درباره انگیزه‌های واقعی بروز این جنایت و در کنار آن طرح گسترده شایعه‌ای مبنی بر اینکه قاتلان جزو گروه‌های انحرافی شیطان‌پرستی بوده‌اند موجب شده تا او هم این احتمال را رد نکند: «من نمی‌توانم اظهارنظر قطعی کنم. خوشبختانه مراجع قضایی و ارگان‌های امنیتی دارند موضوع را پیگیری می‌کنند. اما بر اساس چیزهایی که در فیلم این جنایت دیده‌ام احتمال اعتقادات شیطان‌پرستی و مسائلی شبیه آن وجود دارد.» روزی که دانیال، دوست صمیمی مقتول به عنوان متهم به اداره پلیس فراخوانده شده است او یک فلش مموری را به یکی از دوستانش می‌دهد تا از آن مراقبت کند. این فلش بعدا به دست پسرعموی مقتول می‌رسد و بعد از ریکاوری فلش فیلم‌های گرفته شده از جنایت کشف می‌شود.
منصور برمکی می‌گوید تا حالا چند بار فیلم این جنایت را به دقت مشاهده کرده و متوجه علایمی شده که وجود اعتقادات شیطان‌پرستانه را تقویت می‌کند: «دانیال در زمان آتش زدن جسد خطاب به صادق به انگلیسی می‌گوید به جهنم من خوش آمدی. روی بدن دانیال خالکوبی‌های عجیب و غریب هم دیده می‌شود. او یک صلیب برعکس هم داشته که از علایم مورد استفاده شیطان‌پرست‌هاست.»
پسرعموی مقتول از یکی دیگر از تناقض‌های این پرونده هم به عنوان نشانه‌ای از اراده قاتلان برای دست زدن به چنین جنایتی پرده برمی‌دارد: «آنها در اعترافات‌شان گفته‌اند که قصد نداشته‌اند صادق را به قتل برسانند و از ترس دست به این کار زدند اما در فیلم چند بطری بنزین کنار صندلی جلو معلوم است که نشان می‌دهد آنها از قبل چنین تصمیمی گرفته بودند.»
منصور برمکی از پیگیری‌های ارگان‌های امنیتی و قضایی برای به نتیجه رسیدن این پرونده تشکر می‌کند و از همشهریانش و افکار عمومی درخواست می‌کند تا از انتشار شایعات بی‌اساس درباره این پرونده پرهیز کنند. اهالی مهاباد این روزها غمگینند. از همان روزی که نزدیک به دو هزار تن برای بدرقه جسد صادق جمع شده بودند تا همین امروز آنها در بهت فرو رفته‌اند. آنها در شهرشان شاهد چنین جنایتی نبوده‌اند اما حالا پرونده قتل جوان ١٩ ساله مهابادی یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی در کشور است. شاید با روشن شدن ابعاد دیگر پرونده برخی از احتمالات مطرح شده از سوی مراجع رسمی تایید شود

29 دیدگاه در “علت قتل صادق برمکی جوان مهابادی از زبان دوست دخترش

 1. امیر گفت:

  من دلیل یه موضوع رو نمیفهمم و واقعا هم دوس ندارم دلیلشو بفهمم چون اون دلیل اصلا قشنگ نیست .

  یکی به هر دلیلی زده ینفر دیگه رو حالا به هر نحوی کشته مثل صدها قتلی که روزانه اتفاق میوفته بعد چرا بین این چند قتل فقط رو همین یه مورد اتا این حد پر سر و صدا شده و روی اون انقدر مانور دادین و ابراز همدردی میکنین؟
  ایا شخص مهمی بوده ؟
  بنظر من باتوجه به اینکه اکثر نظر دهنده ها خانوم هستن و انقدر هم داغ دیده هستن و تقاضای قصاص دارن ملاکشون برای حمایت از این جوون احساس دلسوزی و تاثر از قتلش نبوده بلکه احتمالا تحت تاثیر چهره این جوون قرار گرفتن که چرا چنین جوونایی با همچین چهره زیبایی باید اینطوری حیف بشن و بیشتر از احساس ترحم، علاقه شخصی و حس از دست رفتن چنین جوونی برای#دختران غمگین# تاسف باره وگرنه تا جایی که من یادمه این حجم از ناراحتی افکار عمومی خانوما برای قتل یک نفر سابقه نداشته. وگرنه این هم مانند ده ها قتل وحشتناکی که روزانه در کشور ما برای جوونا اتفاق میوفته هست.

  این واقعا تاسف اوره که بانوان محترم حتی در مواقع دلسوزی هم احساستشون از روی قریضه هست وگرنه ایشون هم مثل یکی از ده ها جوونی که هر روز در جامعه به طرز وحشتناکی کشته میشن اما هیچ خانومی حتی یک کامنت نزاشته.

 2. امیر گفت:

  دو دلیل که باعث شده مردم بیش از حد تحت تاثیر قرار بگیرن ممکنه این موضوع باشه که فیلم قتل این جوون که به هر دلیل منطقی یا غیر منطقی با چنین قساوت قلبی کشته شد باشه رو دیده باشن و اینکه خب خودتونو بزارین جای خانواده این پسر درحالی ک فیلم جنایت وحشتناکش رو دارین میبینین بعدش میبینین که خب واقعا درد اوره.
  دلیل دومش هم میتونه این باشه که برخی از دوستان نازنین بدون هیچ شناختی کاملی از ماجرا فقط داستان رو تند و تند خوندن و روی ایشون کراش زدند و دلشون کباب شده که چرا یک همچین پسری را انقدر وحشیانه کشتند حداقل با ملایمت بیشتری میکشتند.

  وگرنه جدا از بحث قتل وحشیانه اگر هویت جسد مشخص نمیشد و یک قتل مشکوک شناخته میشد کسی تا این حد دل نمیسوزاند و بنظرم این درست نیست که بخاطر عواملی مثل زیبایی چهره فرد بیاید و از ده ها قتل عجیبی که هر روز تو فضای مجازی خبرش رو میشنوید روی یک قتل تا این حد مانور بدید و از مقتول طوری حمایت کنید که انگار یک شخص بی گناه و یک انسان شریف است و در اوج بی گناهی و مظلومیت به قتل رسیده وگرنه هر روز چنین خبر های وجود داره اما اونایی مطرح میشن که واس مردم سوژه و جذابیت بصری هم داشته باشه.

  واقعا خجالت اور هست که حتی تو ابراز دلسوزی و احساس ترحم هم برای خیلیا در مرحله اول ظاهر شخص ملاکه…

 3. sudi گفت:
  2
  1

  آقا حسن نظر داده چون فیلم گرفتن فقط فرق دارن بله این خودش خیلی مهمه باید ببینی چرا فیلم و سلفی گرفتن این خودش یک نکته مهم قابل بحث هستش و نکته دیگه تاریخ زن رو باعث گمراهی مرد میبینه پس عقل و خرد مرد چی میشه پس بیایم همین خانوم کیمیا رو مجازات کنیم و اونارو آزاد کنیم چون باعث گمراهی بودن نه باید ببینیم اینا از کودکی که شخصیتشون شکل گرفته تا خانواده و جامعه چطور اینها به اینجا رسیدن

 4. sudi گفت:

  دو دقیقه دین و مذهب و اسلام بزارین کنار و از نظر روانی و روانشناسی و آسیب های اجتماعی نظر و بحث کنیم ایناها هم مثل ما جوون و تحصیلکرده هستن بیایم نظراتمون رو بگیم نه حکم قتل و قصاص و مجازاتشون کنیم قاضی و قانون فقط منتظر ماها هستن تا حکم کنیم . یکم به خودمون بیایم ما حرف پدر و مادر که نسلشون و اعتقاداتشون زیادم دور از ما نیست شاید چند دهه قبول نداریم اما طرف قرن ها پیش حرفی زده طوطی وار داریم میگیم بدونه هیچ تفکری فقط به خاطر تعصب همدیگرم ساکت میکنیم

 5. مهدی گفت:

  با سلام.بابا اعدام این سه نفر اشتباه هست میدونید چرا ؟؟؟؟چون حدیث و روایت زیاد داریم قصاص به همان صورت باید انجام شود همانطور که حضرت علی درباره ابن ملجم ملعون وصیت کرد این نحس ها رو باید همان رفتاری که با مقتول کردند باهاشون بکنند.اعدام که خیلی راحته و از طرفی متاسفم برای بعضی مسولین و قانون آیین نامه که باید پول طناب دار را خانواده مقتول بدهند،،،بچه خودتون رو هم همینطوری میکشتن همین برخورد رو داشتین

 6. جلوگیری از ریزش مو گفت:

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

 7. afsun گفت:

  والا من ک چیزی نفهمیدم

 8. رضا گفت:

  فلسفه جنایت

  « جنایت » به لحاظ لغت از ریشه « جن » است پس معنای لغوی آن جن زده گی تا سر حد فعالیت

  و به سر انجام رسیده گی می باشد لذا غایت جنون می باشد.

  جنون یعنی رسوخ جن در نفس آدمی. پس ھویت و اراده و ھوش و روح فرد بایستی در خویشتن نباشد و

  در جای دیگری مقیم شده و مسخّر گشته باشد در یک شی ( تلویزیون، کامپیوتر،اتومبیل…… ) و یا یک

  فرد دیگری (ھمسر یا معشوق). و امّا نفس خود آن شی یا فرد کجاست؟ در توست و تو را به تسخیر

  آورده است و درجھت اھداف خود تحت فرمان گرفته و بھرکاری وامیدارد. پس جن تو بواسطه نفس آن فرد

  یا چیز دیگر بر تو رخنه می کند. زیرا اجنّه ھمواره از وجود انسان بعنوان یک وسیله استفاده می کنند.

  ھر جنایتی بخاطر تصاحب و تملک چیز یا کسی انجام می گیرد. زیرا فرد از خود – بیگانه در قحطی وجود

  است و می خواھد از طریق تصاحب یک چیز دیگری احساس وجود نماید. چنین واقعه ای معمولاً تحت

  « عشق » تقدیس می شود و لذا ھر جنایتکاری عشق را علت بدبخت شدن خود می داند. در اینجاعنوان

  عشق نام مستعار جنون است که جنایت را ممکن می سازد.

  از کتاب ” دایره المعارف عرفانی ” استاد علی اکبر خانجانی جلد سوم ص۷۱

 9. منوچهر گفت:

  متاسفانه جامعه داره به سمت دین گریزی میره

 10. عبد گفت:
  2
  1

  خانواده که مقصر است وقتی جوانی نوزده ساله جنایت میکند حتما ریشه اش به خانواده برمیگردد حتی در قضیه آتنا هم همین امر دخیل بود پیامبر درحدیثی فرمود وای برپدر ومادرهای اخرالزمان که بچه هایشان رابه حال خود رها خواهندکرد من ازآنها بی زارم وآنها هم با این کارشان عملا ازمن بی زاری میکنند… خود من چه بلایی سر تربیت نادرستم ازخانواده بی خیالم. کشیدم که عقده برایم شده. دیگه نگید خانواده مقصرنیست بوالله قسم خانواده خیلی تاثیردارد خصوصا پدر ومادر.پوشش ما تیپ ما و… هیچ شباهتی به مسلمانی ندارد ولی قدیمی ها به بچه یاد میدادند که ریش هم نمیکذاری مرد باش.پنج سال بادختری دوست شدم حالا باهاش قهرشدم این دوست دختر داشتن چه مرضی بودکه به سفره ما اضافه شد اگرکسی بخواهرمان چپ نکاه کند باچاقو خط خطیش میکنیم ولی به راحتی باخواهردیگران دوست میشیم مال حرام. خانواده بی خیال وماهواره ومشروب وسستی اعتقاد و…. همه موثرند

  1. پارسا. ع گفت:
   1
   1

   دو کلام هم از مادر کچل عروس

 11. دلسا ١9 گفت:

  داعشی ها بهتر از این سگ صفت هان این جونور رارو باید زنده زنده اتیش زد. اینا بودن که بزرگ ترا بهشون میگفتن درس بخونید بزرگ شدید دکتر یا مهندس بشید…. سگه کسی که به اینجور ادما کار بده

  1. رها گفت:

   عزیزم حیف سگ که با این آدم ها مقایسه میکنید‌. به حیوانات زبون بسته توهین نکنید. سگ که نماد وفاداری و مهربونی هست.
   حتی مقایسه این آدم ها با شیطان هم توهین به شیطان هست!
   شیطان هم عقلش به اینکارا قد نمیده !

  2. محمد گفت:

   درست صحبت کن مومن سگ به اون با وفایی به اون باحالی با این بی شرف قابل مقایسس

 12. پرواز گفت:

  اگه من ی کاره ی این مملکت بودم زجر کش میکردم این آدمای اشغالو پدرسگه بی وجدان مرک واسش کمه باید زنده زنده اتیشش بزنن

 13. انیس گفت:

  دوست دخترچه ربطی به دین داره اون فقط یه شناخت برای ازدواجه

 14. حمید گفت:

  این چند تا ناخاله حروم زاده باید سگ کش کرد.

 15. بهروز گفت:

  این شیطان صفت ها رو باید ریشه سوزاند باید اینا زجر کش بشن جلو ی چشم پدر و مادرشون تا به خودشون بیاند و بدانند بچه داری این نیست که مثل گوسفند سرتو بیندازی پایین باید حواسشون به بچه هاشون بود تا چنین اعمال فجیعی مرتکب نشوند

 16. 6abnam گفت:

  یعنی چی چ ربطی داره ک همچین حرفایی میزنید طرف هزار تا خلاف انجام میده ادعای مسلمون بودن و دین داری میکنه به خونواده ها چ ربطی داره وقتی نصیحت پذیر نیس الان ما باید پشت خونواده صادق برمکی و مردم مهاباد باشیم و خواستار قصاص اون حروم زاده ها ک یک جوون رو به خاطر توهمات الکی به قتل رسوندن و ی داغی رو دل خونوادش گذاشتن خدا نگذره ازین جور ادما انشاا… هر چ زودتر نیروهای امنیتی حقیقت رو پیدا کنند

  1. مهدی13 گفت:

   خیلیم ربط ب والدین داره…بابا نه نه اگه درست تربیت کنن وبه خصوص تو این زمونه حتما باید باسواد باشن…چیزی که این ملت اصلا جدی نمیگیرن سواده!

 17. 6abnam گفت:

  یعنی چی چ ربطی داره ک همچین حرفایی میزنید طرف هزار تا خلاف انجام میده ادعای مسلمون بودن و دین داری میکنه به خونواده ها چ ربطی داره وقتی نصیحت پذیر نیس الان ما باید پشت خونواده صادق برمکی و مردم مهاباد باشیم و خواستار قصادق اون حروم زاده ها ک یک جوون رو به خاطر توهمات الکی به قتل رسوندن و ی داغی رو دل خونوادش گذاشتن خدا نگذره ازین جور ادما انشاا… هر چ زودتر نیروهای امنیتی حقیقت رو پیدا کنند

  1. حسن گفت:

   در اسلام آمده دوست دختر مباهه؟؟؟؟؟؟ اون شناختی که می گی نامزدیه که خانواده دختر و پسر در جریان هستند و خانواده پسر به خواستگاری رفتند. این بچه های دهه هفتاد هشتاد واقعا چرا اینقدر راحتن. اسلامم که تفصیر می کنن ضمن اینکه آقای مقتول مشروب خورد بودند.
   چرا همشون اعدام شن کجای اسلام گقته؟ اونا معاونت در قتل محسوب می شن و از پنج تا پونزده سال حبس می خورن مطمنئا مسائل ناموسی موضوع اصلی بوده.

 18. متین گفت:

  به نظرم خانوده ها مقصرند چرا که پسری با یک مواد مخدری وشیطان پرست دوست میشودو خانوده کاری نمیکند
  الان اتفاقات به خاطر کم رنگی دین در خانوا ده بوده مگر اسلام دوست دختر را حلال کرده که دختر میگه پسر خوبی بود دینش ضعف بو ولی پسر خوبی بود از نظر من کسی دین نداشته باشه خوب نیست اسلام برای جلوگیری از این کثافت کاری ها چهار چوب قرار دادهوقتی خانوده خود نمیخواهد همین میشودبعد از مردم ومسئلین گله میکنند چرا این کار را نمیکنند
  زمانی که مسئولین ا ینترنت و چیزای دیگر را محدود میکنند بخدا به خاطر خانوده ها است ولی کو گوش شنوا

  1. زهرا گفت:

   نکنه تو پیغمبری که ایقد پاکی
   همینکه پشت مرده حرف میزنی و دین تعیین میکنی
   هیچ دینی نداری

 19. عدالت گفت:

  سر هر قاتلی در نهایت بالای داره؛قانون همیشگی دنیا و طبیعت و خدا

 20. دختر غمگین گفت:

  چشم هایت را ببند..
  ارام..اسوده…و بدون غم
  نترس …
  ارام ببند …اتشی را که دشمنان روشن کردند
  ما خاموش میکنیم…
  نترس…
  چشم هایت را ببند…

  1. حسن گفت:

   ببند دهنتو

  2. حسن گفت:

   من نمی فهمم مگه بقیه قتل ها چطوری انجام می شه؟ چون فیلم نگرفتن و ندیدین اونا زیاد مهم نیست؟
   ضمنا چرا دختر اینقدر طرفدار سینه چاک اعدام شدند؟! چون پسره خوشگل بود؟؟؟؟خجالت بکشید بابا مقصر همین دختر کیمیا بود که با دو نفرشون بود. از اون اول تاریخ زن باعث گمراهی مرد شده. بس کنید دیگر

نظرات