جدیدترین مدل های تزیین آجیل شب یلدا ۱۴۰۱

0

تزیین آجیل شب یلدا : امروزه با برگزاری جشن و دورهمی در شب یلدا علاوه بر تزیین هندوانه،انار و… یکی از چیزهایی که مورد توجه قرار می گیرد تزیین آجیل است. به همین دلیل ما مجموعه مدل های تزیین آجیل شب یلدا را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

تزیین آجیل شب یلدا

جدیدترین مدل های تزیین آجیل شب یلدا ۱۴۰۱

آجیل شب یلدا  شامل همان آجیلی است که از زمان‌های دور بر سر سفره یلدا می‌چیدند. ترکیب چهار مغز پسته، بادام، گردو و فندق اصلی‌ترین گزینه‌ها برای آجیل شب یلدا هستند، اما بعضی‌ها تمایل دارند گزینه‌های دیگری چون مغز بادام‌هندی، بادام‌زمینی، تخمه و انواع میوه‌های خشک مانند توت، کشمش، انجیر و … را هم به سبد آجیل یلدا برای عروس اضافه کنند.

آجیل شب یلدا

البته خرید آجیل و ترکیب میوه خشک تا حدودی به منطقه‌ای که افراد در آن زندگی می‌کنند هم بستگ دارد. برای مثال، اگر سوغات یک منطقه پسته و زردآلو باشد، احتمالا در ترکیب آجیل شب یلدا برگه زردآلو، قیسی و مدل‌های مختلفی از مغز پسته شور شده را می‌بینید.

تزیین آجیل

برای تزیین آجیل می‌توانید از ظروف پلاستیکی استفاده کنید.این ظروف پلاستیکی را می‌توان از فروشگاه‌های ظروف یکبار مصرف تهیه کنید. برای تزیین آجیل در این ظروف کافیست هر خانه را به یک نوع مغز اختصاص دهید. پیشنهاد می‌کنیم قسمت وسط ظرف را با میوه‌های خشک پر کرده و آجیل را دورتادور میوه‌ها بچینید. در ضمن، تنگ نیز ایده خوبی است، زیرا بدون نیاز به چندین ظرف می‌توانید آجیل‌ها را به صورت چند لایه در آن تزیین کنید.

ایده تزیین آجیل شب یلدا

روش دیگر برای تزیین چیدمان ذهنی آجیل بر روی یک دیس مسطح بزرگ و ایجاد یک طرح معنادار است. برای مثال می‌توان از چیدمان آجیل برای طراحی تاریخ شب یلدا استفاده کرد. این روش در تزیین آجیل یلدا سخت‌تر است، در نتیجه به زمان بیشتری برای طراحی و اجرا نیاز دارد.

راهنمای تزیین آجیل

استفاده از مقوا برای آجیل شاید روشی جدید نباشد، ولی باز هم می‌تواند گزینه مناسبی برای تهیه ظرف یک نفره به شمار رود. مثلا با مقوا طرح هندوانه‌های کوچک درست کنید تا هر فرد بتواند آجیل خود را در ظرف درست شده میل کند. البته در این صورت باید به یک سری نکات توجه داشته باشید. مثلا نباید چسب مایع به کار ببرید، زیرا بوی چسب به آجیل منتقل می‌شود. برای انتخاب رنگ محدودیتی ندارید و این به طرحی بستگی دارد که می‌خواهید درست کنید.

تزیین آجیل شب یلدا در دیس

کی از ایده های شیک تزیین استفاده از سبد است. برای استفاده از آجیل در مراسم‌های مختلف می‌توانید از سبد استفاده کنید همچنین برای اینکه مقدار زیادی آجیل را صرف تزیین نکنید می‌توانید در زیر آجیل‌ها از یک تکه مقوا استفاده کنید. چرا که به دلیل بزرگ بودن سبدها ممکن است مقادیر زیادی آجیل مصرف کنید. می‌توانید در تزیین آجیل چندین شاخه گل را نیز به کار ببرید. شما می‌توانید از انواع کاغذهای رنگی داخل سبدها استفاده کنید.

تزیین آجیل در سبد

تزیین آجیل شب یلدا برای عروس

ترکیب آجیل شب یلدا

مدل های شیک تزیین آجیل

همراه ما باشید

نظرات