اکسکینو
mrchoobi

آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ بعلت آلودگی هوا (جدید)

23

آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ مشخص شد بعلت آلودگی هوا و بارش برف و نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تعطیلی مدارس فردا آلودگی هوا چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ + اخرین وضعیت تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ در شهرهای تهران و البرز و ایلام و شهرهای جنوبی ، اصفهان ، تبریز ، زاهدان، زابل، مشهد ، خوزستان ، اهواز ، یزد ، تهران ، بوشهر ، زنجان ، اصفهان ، رشت ، سقز ، سنندج ، کردستان و شیراز و… مشخص شد, اخبار تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ بدلیل آلودگی هوا را با جزئیات خبر از حرف تازه میخوانید (اطلاعیه جدید تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ )

تعطیلی مدارس 23 آذر 1401

آخرین اخبار تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ بعلت آلودگی هوا و بارش برف (جدید)

تسنیم نوشت: براساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا، مدارس برخی شهرها فردا چهارشنبه، ( ۲۳ آذر ۱۴۰۱) تعطیل و غیرحضوری شدند:

مدارس و دانشگاه‌های استان اصفهان تعطیل شد

با توجه به ادامه سکون هوا تا روز پنجشنبه، تمامی مقاطع تحصیلی در مناطقی که روز گذشته تعطیل اعلام شدند به همراه با شهر سجزی و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فردا چهارشنبه، ( ۲۳ آذر ۱۴۰۱) تعطیل است.

منصور شیشه فروش با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به ریزش هوای سرد، افت دما و تداوم آلاینده‌های جوی، کمیته اضطرار آلودگی هوا در استانداری اصفهان تشکیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: براساس پیش بینی هواشناسی روز پنجشنبه یک سامانه از غرب استان وارد می‌شود و تاحدودی بار آلایندگی هوای اصفهان را تخلیه خواهد کرد.

مدارس و دانشگاه‌های تهران غیر حضوری شد

مدارس استان تهران به جز پردیس، رودهن، دماوند و فیروزکوه در تمام مقاطع تحصیلی برای فردا چهارشنبه ۲۳ آذرماه مجازی شد.

عابد ملکی با اشاره به تداوم آلودگی هوا در استان تهران و تشکیل جلسه دوباره کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در استانداری، گفت: مدارس تهران برای فردا چهارشنبه و پنجشنبه ۲۳ و ۲۴ آذر ماه هم غیر حضوری شدند.

جلسه اضطرار آلودگی هوا امروز سه شنبه با حضور اعضاء برگزار شد و با توجه به ادامه تشدید آلایندگی هوا مقرر شد چهارشنبه و پنجشنبه ۲۳ و ۲۴ آذر ماه تمامی مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه و دماوند به صورت غیرحضوری فعالیت کنند. همچنین کلاس‌های دانشگاههای استان تهران به جز فیروزکوه و دماوند نیز غیرحضوری خواهد بود.

معاون استاندار تهران افزود: مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها نیز طی این دو روز در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه و دماوند تعطیل هستند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های ورزشی نیز برای فردا و پس‌فردا -چهارشنبه و پنجشنبه – ممنوع خواهد بود از شهروندان درخواست کرد: از ترددهای غیر ضرور خودداری و در صورت لزوم حتما از ماسک مناسب N۹۵ استفاده کنند.

به گفته ملکی، همچنین فروش طرح ترافیک در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه متوقف است و فعالیت کارخانه‌های شن و ماسه نیز تا روز جمعه متوقف می‌شود.

معاون استاندار تهران همچنین از روسای سازمان‌ها و ادارات درخواست کرد که با تقاضای مرخصی مادران دانش‌آموزان موافقت کنند.

مدارس و دانشگاه های البرز مجازی شد

تمام مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌ها در استان البرز در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه غیرحضوری شد.

برخی مدارس آذربایجان شرقی مجازی شد

باتوجه به آلودگی هوای تبریز، اطلاعیه‌ای را صادر و اعلام کرد مدارس تبریز در روز چهارشنبه تعطیل است.

در پی تداوم آلودگی هوا و بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا مدارس شهری و روستایی نواحی پنجگانه تبریز، خسروشاه و ایلخچی و شهر جدید سهند در تمامی مقاطع تحصیلی در شیفت‌های صبح و بعد از ظهر چهارشنبه (۲۳ آذر ۱۴۰۱) غیرحضوری بوده و فرآیند آموزش در بستر شاد خواهد بود.

در حال تکمیل…..

تداوم آلودگی هوا تا پنجشنبه

با توجه به تداوم آلودگی هوا طرح محدودیت تردد خودروها به صورت زوج و فرد در محدوده ترافیکی مصوب شهر اصفهان از ساعت هشت صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۶ تا ۲۳ تا پایان روز پنجشنبه بیست و چهارم آذرماه مصوب شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد: بر اساس اعلام این کارگروه، مقرر شد از انجام هرگونه فعالیت عمومی از جمله ورزش‌های همگانی در فضای باز پیشگیری و الزامات بهداشتی مرتبط با آلودگی هوا توسط مرکز بهداشت استان اطلاع‌رسانی و اداره کل محیط زیست استان نسبت به تشدید پایش واحدهای آلاینده شناسایی شده و برخورد با تخلفات در این حوزه اقدام کند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تهران با اشاره به پیش بینی هواشناسی در مورد بارش باران طی امشب در پایتخت گفت: اگر سه شنبه هم پایداری هوا را شاهد باشیم کمیته اضطرار تصمیماتی اتخاذ می‌کند.

زهره عبادتی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره موضوع آلودگی هوا اظهارداشت: با توجه به اعلام و پیش بینی سازمان هواشناسی احتمال مقداری بارش باران طی امشب در پایتخت گزارش شده است لذا احتمال بهبود کیفیت هوا و کاهش ذرات معلق در هوای پایتخت وجود دارد.

وی افزود: در صورتی که بهبود کیفیت هوا را در تهران نداشته باشیم احتمالاً دوباره کمیته اضطرار آلودگی هوا برگزار و تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران خاطر نشان کرد: تعطیل یا دایر بودن مدارس تهران به صورت حضوری طی روز چهارشنبه هنوز مشخص نیست و احتمالی بوده لذا تصمیم در این راستا در صورت بهبود نیافتن کیفیت هوا در کمیته اضطرار گرفته خواهد شد.

گفتنی است؛ مدارس تهران و برخی کلانشهرها از ابتدای هفته جاری به دلیل تشدید غلظت آلاینده‌های هوا تعطیل و به صورت مجازی برگزار شد.

همچنین پایتخت‌نشینان از ابتدای سال تاکنون ۱۴۴ روز هوای قابل قبول، ۱۰۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۲ روز هوای ناسالم برای همه افراد جامعه، دو روز هوای بسیار ناسالم، دو روز هوای خطرناک و تنها دو روز هوای پاک را تجربه کردند.

وضعیت آب و هوا فردا چهارشنبه (۲۳ آذر ماه)

🔸بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، آسمان تهران طی روز چهارشنبه (۲۳ آذر ماه) ابری با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و برای روز پنج‌شنبه (۲۴ آذر ماه) ابری با حداقل دمای ۶ درجه و با حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه در غرب، شمال خوزستان، دامنه‌های و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده روی می‌دهد. پنجشنبه بارش در غرب و جنوب غرب تقویت می‌شود و گستره آن استان‌های بوشهر، فارس و نوار غربی اصفهان را نیز در بر می‌گیرد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه در برخی مناطق جنوب غرب و شمال استان‌های فارس و بوشهر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲ روز آینده در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه تهران، کرج، تبریز، اراک، سمنان و اصفهان تداوم آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تأکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم.

23 دیدگاه در “آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ بعلت آلودگی هوا (جدید)

 1. 🖤🖤 گفت:

  همه شهر هارو تعطیل میکنید مشهد نمیکنید ؟
  اخههه مگه بچه های مشهد ریه ندارن ؟
  مشهد هواش از بقیه شهر ها الوده تره 🤕

 2. محمد صالح گفت:
  2
  1

  خدایی تعطیل نکنید دهنم سرویس شده واسه این کنفرانس یه هفتس دارم روش کار میکنم فردا هم باید ارائه بدم به معلم خداییی تعطیل نکنید گناه دارم 🤕🤕🤕

 3. Sohti savar درس نخون گفت:

  یس تعطیل شد تو گروه ما پیام گذاشتن کرج و تهران تعطیله برین کیف کنید یسیسسسس هوراااااا

 4. ARTA گفت:

  برین خوش باشین دوزتان فردا تعطیله
  برا درسا عم ،ایشالا عه شنبه شروع میکنیم

 5. امیر محمد گفت:

  لطفا تعطیل نکنید تو خونه حوصلمون سررفت

 6. ریحانه گفت:

  استان تهران تعطیل یا نه؟؟

 7. Aliov گفت:
  4
  1

  ای بابا بالاخره تعطیله یا نه
  ما موندیم چیکار کنیم
  حداقل تعطیل نمی‌کنیم خبر بدین که ما بدونیم

 8. امیر گفت:
  8
  1

  جان ماراتون فردا رو تعطیل کنید من نهمم ۴ تا امتحان از اول تا جایی که خوندیم تورو خدا یکی زنگ بزنه به رئیس آب هوا بگه تعطیل کن

 9. دنیا گفت:
  2
  2

  خود مرده بد بخت با زبون خودش تو اخبار گفت تهران و البرز تعطیل تو شبکه شیش

 10. nimaflauros گفت:
  2
  1

  موندیم چیکا کنیم😑

 11. دنیا گفت:
  1
  1

  بچه ها اخبار گفت تعطیله 👌تهران و البرز برین بخوابین

 12. دنیا گفت:
  1
  2

  الان تهران تعطیله یا نه؟

 13. مولتی فن گفت:

  تا دیروز الودگی هوا ۱۴۰ تا ۱۴۵ بود الان که ۱۵۲ عه تعطیل نمیکنید ؟؟؟؟ اموزش و پرورش عزیز ترتیب اعدادرارو میدونی یا باید از دبستان بخونی دوباره؟؟؟؟؟

 14. Helia گفت:
  11

  شانس نداریم که هرجا هم تعطیل بشه بجز دماوند و فیروزکوهه😑💔
  آخه مگه بچه های دماوند و فیروزکوه ریه ندارن؟
  چجوری میشه هوا همجا آلوده باشه جز دماوند و فیروزکوه!

 15. ناشناس گفت:
  12
  2

  فردا چهارتا امتحان داریم جون مادرتون تعطیل کنید

 16. محیا گفت:
  11
  4

  تعطیل شد دوستان

 17. عرفان گفت:
  18
  2

  تعطیل کنید دیگه یه روز علم عقب می افته؟بزارید امشبفوتبالو باخیال راحت ببینیم تازه امتحانم که داربم فردا 🤣

 18. آرام گفت:
  5
  1

  دوزتان تعطیله…

 19. یه بدبخت امتحان داره گفت:
  20
  2

  فردا چهارتا امتحان داریم سر جدتون تعطیل کنید 🥲

 20. .. گفت:
  4
  8

  خب تعطیل نیس

 21. ایلیا گفت:
  12
  1

  بابا تعطیل کنین امشب با آرامش جام جهانی رو ببینیم

 22. Reza گفت:
  13
  2

  انشالله که تعطیله😂

 23. E گفت:
  68
  3

  حالتون خوبه؟
  سریع تر اطلاع رسانی کنید خب
  بچه ها تو بلاتکیفی گذاشتین😑

نظرات