آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ به خاطر آلودگی هوا (جدید)

0

آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ به خاطر آلودگی هوا (جدید)

تعطیلی مدارس فردا سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ سوالی است، که اینروزها با توجه به آلودگی هوا و بارندگی های اخیر توسط دانش آموزان و والدین پرسیده میشود که آیا مدارس در روز سه شنبه تعطیل هستند و یا خیر و دلیل این امر نیز آلودگی هوا است.

آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا سه شنبه 22 آذر 1401 به خاطر آلودگی هوا (جدید)

📍با توجه به آلودگی هوای این روزهای بسیاری از شهرهای کشور احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها فردا به خاطر الودگی هوا در روز سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ در شهرهای تهران و البرز و ایلام و شهرهای جنوبی ، اصفهان ، تبریز ، زاهدان، زابل، مشهد ، خوزستان ، اهواز ، یزد ، تهران ، بوشهر ، زنجان ، اصفهان ، رشت ، سقز ، سنندج ، کردستان و شیراز و… وجود دارد که اخبار آن را در این مطلب میتوانید ملاحظه کنید.

تمام مقاطع تحصیلی اصفهان فردا سه شنبه تعطیل است

براساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا، تمام مقاطع تحصیلی مناطق شش‌گانه آموزش و پرورش، مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های شهر اصفهان و هشت شهر استان فردا سه‌شنبه، ۲۲ آذر تعطیل است.

منصور شیشه فروش منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان برای فعالیت نهادها، ارگان‌ها و مدارس، اظهار کرد: بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان فردا سه‌شنبه ۲۲ آذرماه تمام مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، پیش دبستانی، مهدهای کودک و مدارس استثنایی مناطق شش‌گانه آموزش و پرورش شهرستان اصفهان و مناطق فلاورجان، خمینی‌شهر، برخوار، مبارکه، شاهین‌شهر، نجف‌آباد، زرین‌شهر و فولادشهر تعطیل است.

وی افزود: بر همین اساس طرح محدودیت تردد خودروها به صورت زوج و فرد در محدوده ترافیکی مصوب شهر اصفهان از ساعت هشت صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۶ تا ۲۲ تا پایان روز پنجشنبه بیست و چهارم آذرماه مصوب شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد: بر اساس اعلام این کارگروه، مقرر شد از انجام هرگونه فعالیت عمومی از جمله ورزش‌های همگانی در فضای باز پیشگیری و الزامات بهداشتی مرتبط با آلودگی هوا توسط مرکز بهداشت استان اطلاع‌رسانی و اداره کل محیط زیست استان نسبت به تشدید پایش واحدهای آلاینده شناسایی شده و برخورد با تخلفات در این حوزه اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: این کارگروه مصوب کرد تا برخوردهای قانونی با خودروهای دودزا و بدون معاینه فنی تشدید شود.

*****

 

ادامه اخبار تعطیلی فردا سه شنبه ۲۲ آذر (۱۴۰۱) تا ساعتی دیگر بروزرسانی خواهیم کرد و اگر خبر جدیدی درباره تعطیلی فردا اعلام شد به اطلاع کاربران محترم می رسانیم.

مدارس البرز در روزهای دوشنبه و سه شنبه هم غیرحضوری شد

با توجه به تداوم آلودگی هوا در پایتخت و تشکیل جلسه دوباره کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران و بنابر اعلام استانداری تهران، مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۱ و ۲۲ آذر ماه در تمامی شهرستان‌های استان به جز فیروزکوه، پردیس، دماوند و شهر رودهن «غیر حضوری» است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به تداوم آلودگی هوا طی روزهای آینده گفت: روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۱ و ۲۲ آذر ماه ) مهدهای کودک و پیش دبستانی تعطیل و کلیه مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در سطح استان به صورت غیرحضوری و کلاس‌های درس در بستر آموزشی شاد برگزار شود.

♦️مدارس آبیک و تاکستان فردا تعطیل شد

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان قزوین:
🔹با توجه به تداوم وضعیت آلودگی هوا در ۲ شهرستان آبیک و تاکستان مدارس این دو شهرستان فردا تعطیل هستند و کلاس‌هلای درس به صورت مجازی برپا می‌شوند.
🔹البته همه مدارس آبیک در همه مقاطع تحصیلی فردا سه‌شنبه، ۲۲ آذرماه تعطیل هستند، اما در شهرستان تاکستان فقط مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی تعطیل خواهند بود.
🔹همچنین با عنایت به کاهش محسوس آلودگی هوا در شهرستان‌های آوج، بویین‌زهرا، البرز و قزوین مدارس این شهرستان‌ها فردا باز خواهند بود و آموزش در این مدارس به صورت حضوری دنبال خواهد شد./تسنیم

فعالیت مدارس تبریز باز هم غیرحضوری شد

🔹 بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی فعالیت مدارس نواحی پنجگانه تبریز، خسروشاه، ایلخچی، شهر جدید سهند و شهری اسکو در تمامی مقاطع تحصیلی روز سه شنبه ۲۲ آذر برای سومین روز پیایی در نوبت صبح غیرحضوری است./ایرنا

آلودگی هوا تمام مدارس اراک را غیرحضوری کرد

🔹رئیس کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوای استان مرکزی گفت: با توجه به آلودگی هوا و تدوام افزایش غلظت‌ آلاینده‌ها، تمام مدارس اراک فردا (سه‌شنبه) و برای سومین روز متوالی به صورت غیرحضوری است./ایرنا

تکلیف امتحانات شبه نهایی فردا و پس فردا

بنابر اعلام آموزش و پرورش شهر تهران در راستای مجازی شدن آموزش تمامی مقاطع تحصیلی تهران در روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۱ و ۲۲ آذرماه)، آزمون‌های شبه نهایی پایه دوازدهم در روزهای تعطیلی آموزش‌های حضوری، برگزار نمی‌شود و تاریخ اجرای این آزمون‌ها متعاقباً اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه آموزش و پرورش شهر تهران آمده است: با توجه به استمرار آلودگی هوا در کلانشهر تهران و در راستای مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استانداری تهران، در پی آلودگی شدید هوای پایتخت؛ آموزش تمامی مقاطع تحصیلی شهر تهران در روز دوشنبه و سه شنبه ۲۱ و ۲۲ آذر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

گفتنی است، عوامل اجرایی( مدیر و معاونان) در مدرسه حضور دارند و معلمان از منزل می‌توانند در فضای مجازی تدریس کنند. همچنین کودکستان‌ها و پیش دبستانی‌ها تعطیل هستند.

بر اساس این اطلاعیه، آزمون‌های شبه نهایی پایه دوازدهم در روزهای تعطیلی آموزش‌های حضوری، برگزار نمی‌شود و تاریخ اجرای این آزمون‌ها متعاقباً اعلام خواهد شد. بدیهی است امتحانات در ایام حضوری مدارس متوسطه، طبق برنامه از قبل اعلام شده برگزار خواهد شد.

در حال تکمیل …

شاخص هوای آلودگی هوا فردا

🔸بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، فردا دوشنبه ۲۱ آذر با ورود سامانه بارش جدید در برخی استان‌های شمال غرب، غرب و جنوب غرب افزایش ابر و گاهی رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

برای سه شنبه نیز در قزوین البرز تهران جنوب غرب کشور خوزستان کهگیلویه و بویر احمد اصفهان و چهارمحال و بختیاری غرب فارس و بوشهر رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد بارش در نقاط مرتفع به شکل برف خواهد بود.

همچنین اصغری، کارشناس هواشناسی درباره آلودگی هوای تهران گفت: آلودگی کماکان وجود دارد و هرساله ما با این شرایط مواجه هستیم.

وی افزود: نمودار وارونگی دما تا پایان روز تا وقتی با باد و بارش رو به رو نشویم ادامه خواهد داشت. این خبر خوشی برای دانش آموزان نیست و احتمال دارد تا پایان هفته درگیر آلودگی باشیم و شاید مدارس همچنان تعطیل بمانند.

اصغری تصریح کرد: این فقط پیش بینی هواشناسی است. ما هم خوش بین به تمیز شدن هوای تهران، کرج و اراک تا پایان هفته نیستیم.

نظرات