arongroups

جدیدترین مدل تزیین سفره شب یلدا عروس ۱۴۰۱ + اصول چیدمان

0

تزیین سفره شب یلدا عروس ۱۴۰۱ : از رسوم ما ایرانیان در شب یلدا (شب چله) این است که خانواده داماد برای عروس هایی که در دوران نامزدی هستند، شب چله ای می برند. به همین جهت ما مجموعه مدل های چیدمان و تزیین سفره شب یلدا عروس ۱۴۰۱ همراه راهنمای دیزاین و چیدمان را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

چیدمان سفره شب یلدا عروس

جدیدترین مدل تزیین سفره شب یلدا عروس ۱۴۰۱ + اصول چیدمان

یلدایی عروس و بردن هدایا برای عروس در شب یلدا یک سنتی که در برخی از اقوام و خانواده های ایرانی در بعضی از شهرها باب شده اشت. این رسم و آیین که در قدیم در ایران وجود داشته این است که خانواده داماد در این شب همراه با طبق ها یا خوانچه های پیش کشی از خوراکی های تزئین شده مخصوص این شب راهی خانه عروس می شدند. میوه‌هایی مانند انار، خرمالو و هندوانه به همراه انواع تنقلات و آجیل و شیرینی که به زیبایی تزئین شده است روی طبق ها قرار گرفته و روی آنها با پارچه ها و روبان های رنگارنگ تزئین می شدند و هدیه های عروس نیز بر رویشان قرار می گرفت.

سفره شب یلدا عروس

این رسم هنوز هم تا حدودی در ایران اجرا می شود و طرفداران خاص خود را دارد البته بسیاری از خانواده ها هم به جای طبق یا خوانچه از سبدهای حصیری، سینی های کار شده یا جعبه های کادویی استفاده می کنند. نا گفته نماند تزیین سفره شب یلدا به عهده خانواده عروس است و  بردن کادو، میوه و شیرینی توسط خانواده داماد باعث نمی شود که خانواده عروس از خرید میوه های مرسوم این شب و نیز آجیل، شیرینی و تنقلات و گاهی تهیه شام غافل شوند.

اصول چیدمان سفره شب یلدا عروس

هدایای یلدایی عروس

انواع آجیل،کله قند تزیین شده،سبد میوه همراه با تزئینات مانند هندوانه تزیین شده، انار، لبو، آناناس، کدوتنبل، موز و …،پالتو یا لباس زمتسانی و یا پارچه،طلا یا هدیه نقدی،انواع نقل و پشمک و شیرینی جات،دیوان حافظ.

نکته: برای خانواده هایی که فرصت خرید کادو ندارند، یا مطمئن نیستند هدیه مورد پسند عروس خانم باشد هدیه ی نقدی می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

هدایای یلدای عروس

تزیین سفره شب یلدا عروس

امروزه برای تزئین سفره شب یلدا المان های زیبای زیادی مانند انارها و هندوانه های گوناگون، مرغ‌های آمین و چیزهای دیگر در بازار می توان یافت که برای تزیین سفره و دیگر نقاط خانه می توان از آن‌ها استفاده کرد. شمع‌ها هم گزینه‌ی بسیار مناسبی برای تزیین سفره شب یلدا هستند. میتوان شمع‌هایی را به شکل شاخه‌های گل، هندوانه، انار و چیزهای دیگر تهیه کرد و در گوشه و کنار سفره جای داد. تزئین سفره شب یلدا تا حدی شبیه سفره عقد عروس و سفره هفت سین است.

سفره آرایی شب یلدا عروس

میوه‌آرایی یکی از المان‌های تزیین هدیه و وسایل شب یلدای عروس است که جلوه‌ای باشکوه و زیبا به این مراسم می‌بخشد. حکاکی هندوانه، کدو حلوایی، لبو و تزئینات انار و… امروزه بسیار متداول است که آنها را یا خود خانواده های خوش ذوق و هنرمند عروس انجام می دهند و یا تزیین آن را با پرداخت مبلغ نسبتاً زیادی به عهده کسانی که تزیین می کنند می سپارند.

میوه آرایی سفره شب یلدا

در آخر اینکه این شب یکی از به یادماندنی ترین شب های زندگی یک زوج است پس چه بهتر که با تجمل گرایی و چشم و هم چشمی به یکدیگر فشار نیاوریم و این شب را با شادی در کنار یکدیگر سپری کنیم.

زاهنمای چیدمان سفره شب یلدا

مدل های شیک سفره شب یلدا عروس

مراسم شب یلدایی عوس

تزیین سفره شب یلدا

همراه ما باشید

نظرات