علت فوت و درگذشت اسفندیار قره باغی + علت مرگ و در گذشت اسفندیار قره باغی

0

علت دقیق فوت و درگذشت اسفندیار قره باغی خواننده قدیمی مشخص شد + علت مرگ اسفندیار قره باغی در گذشت

علت فوت و درگذشت اسفندیار قره باغی خواننده سرود آمریکا آمریکا مشخص شد علت مرگ همراه با زمان و تصاویر و جزئیات درگذشت و فوت اسفندیار قره باغی خواننده قدیمی در ۱۷ آذر ۱۴۰۱ در ادامه این صفحه به اطلاع شما می رسانیم

اسفندیار قره باغی درگذشت, علت فوت اسفندیار قره باغی , علت مرگ اسفندیار قره باغی , اسفندیار قره باغی فوت کرد, اسفندیار قره باغی خواننده قدیمی درگذشت, خواننده سرود آمریکا آمریکا درگذشت

اسفندیار قره باغی خواننده آمریکا آمریکا ، لحظاتی پیش در سن ۸۱ سالگی پس از دوره ای بیماری در  یکی از بیمارستان‌های تبریز درگذشت و علت درگذشت این خواننده قدیمی بیماری ذکر شده است. وی در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ آذرماه درگذشت. زمان برگزاری مراسم تشییع و تدفین مرحوم قره باغی امروز اعلام خواهد شد.

ااسفندیار قره باغی که به عنوان خواننده سرود آمریکا آمریکا و سرودهای انقلابی به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شده بود در سن ۸۱ سالگی از دنیا رفت.

این هنرمند قدیم و با سابقه کشورمان که از مدت ها پیش درگیر بیماری بود، امروز ۱۷ آذر ماه از دنیا رفت.

اسفندیار قره باغی، متولد اول بهمن ماه سال ۱۳۲۲ شمسی در شهر تبریز است و پس از گذراندن دوره اول متوسطه در دبیرستان بدر تهران، به تبریز مراجعت کرد و از سال ۱۳۳۸ وارد هنرستان موسیقی شد. وی در خرداد ماه سال ۱۳۴۳ شمسی فارغ التحصیل و به عنوان معلم موسیقی در مدارس کرمانشاه به استخدام وزارت فرهنگ درآمد.

در سال ۱۳۴۷ به تهران منتقل و در گروه اُپرای تهران مشغول شد و ضمن خوانندگی در گروه کُر اُپرای تهران، پس از گذراندن تحصیلات لازم و بازگشت از ایتالیا، با عنوان سولیست باس اُپرای تهران، نقش های بسیاری را در اجراهای مختلف عهده دار شد .

وی ضمن اینکه گروه های کُر مدارس و چند گروه در دانشگاه را راه اندازی کرد و در گروه کُر فولکلوریک رادیو تلویزیون و گروه کُر ملّی به سرپرستی خانم «اِولین باغچه بان» فعالیت چشمگیری داشت.آشنائی او با سازهای ترومپت به عنوان ساز تخصّصی و ویلن و پیانو و تدریس این سازها و کوک پیانو نیز باعث تمایز این هنرمند از سایرین شد.

استاد قره باغی در دوران پس از انقلاب، در سازمان صدا و سیما با واحد موسیقی این سازمان همکاری کرد و در زمینه سرودسازی به ویژه سرودهای دفاع مقدّس فعال شد و از جمله اساتید تاثیرگذار در عرصه موسیقی انقلاب بود.

نظرات