بیوگرافی اشرف حکیمی بازیکن فوتبال و همسرش + خانواده عکس و اینستاگرام

0

بیوگرافی اشرف حکیمی بازیکن فوتبال و همسرش + خانواده عکس و اینستاگرام

اشرف حکیمی کیست و اهل کجاست؟ بیوگرافی اشرف حکیمی بازیکن فوتبال متولد نوامبر ۱۹۹۸ در مادرید اسپانیا و همسرش هیبا ابوک با عکس و تصاویر و سوابق شخصی و خانواده و ورزشی از شروع تا تیم ملی مراکش و پیج اینستاگرامش در ادامه مطلب مجله حرف تازه میخوانید:

اشرف حکیمی کیست

بیوگرافی اشرف حکیمی فوتبالیست مراکشی

اشرف حکیمی با نام کامل اشرف حکیمی موح (زادهٔ ۴ نوامبر ۱۹۹۸) بازیکن فوتبال اهل مراکش است. که در باشگاه پاری سن-ژرمن در لیگ یک و تیم ملی فوتبال مراکش بازی می‌کند. وی دارای قد ۱٫۷۹ متر  و در پست مدافع راست هم اکنون در باشگاه پاری سن-ژرمن در لیگ یک و تیم ملی فوتبال مراکش بازی می‌کند. او سابقه ۵۸ بار ملی در تیم ملی فوتبال مراکش را در کارنامه خود دارد.

بیوگرافی اشرف حکیمی بازیکن فوتبال و همسرش + خانواده عکس و اینستاگرام

خانواده و پدر و مادر

او متولد مادرید از پدر و مادر مراکشی است. او نخستین بازیکن مراکشی تاریخ بود که برای تیم رئال مادرید بازی کرد اما در انتخاب تیم ملی با وجود اینکه می‌توانست برای اسپانیا به میدان برود همواره در تمام رده‌های سنی مراکش را ترجیح داده و از پوشیدن لباس این تیم ابراز غرور و افتخار کرده‌است

مادر اشرف حکیمی

او پس از گلزنی برد شیرین در جام جهانی ۲۰۲۲ به سراغ مادرش رفت تا با بوسیدن او این برد را به او تقدیم کند؛ او در مصاحبه‌ای خود را برآمده از یک خانواده فقیر خواند بر نقش فداکاری‌های پدر، مادر و اعضای خانواده‌اش در پیشرفت او در فوتبال تاکید کرده و گفته: مادر من خانه‌های مردم را تمیز می‌کرد و پدر من یک دستفروش بود. ما خانواده‌ای کم بضاعت داشتیم که به سختی زندگی خود را تامین می‌کردند. من هر روز برای آن‌ها می‌جنگیدم. آن‌ها برای من فداکاری کردند. آن‌ها برادران من را از خیلی چیزها به خاطر این که من موفق شوم محروم کردند.

من رویای فوتبالیست بودن را در سر داشتم و مادرم، پدرم و برادرانم برای من فداکاری می‌کردند تا به آرزوی خودم برسم. حالا نوبت من است که به آن‌ها کمک کنم زندگی خوبی داشته باشند.

سعیده مو، مادر اشرف حکیمی برای بزرگ کردن او مجبور به روی آوردن به شغل نظافت خانه مردم شد تا زندگی مناسبی برای پسرش فراهم کند. پدرش اما به گفته او یک دستفروش بود.

بیوگرافی اشرف حکیمی فوتبالیست مراکشی

سوابق ورزشی

فوتبال را از دوران کودکی آغاز کرد و توانست با مهارت و بازی خوب برای تیم های بزرگی چون پاری سن ژرمن و اینترمیلان و رئال مادرید و … بازی کند

اشرف حکیمی در سال ۲۰۰۶ زمانی که هشت ساله بود از افیگوی به مجموعه جوانان رئال مادرید پیوست. او سابقه بازی در تیم های رئال مادرید دورتموند، اینتر میلان، پاری سن ژرمن و تیم ملی زیر ۲۰ سال مراکش، زیر ۲۳ سال مراکش و تیم ملی فوتبال مراکش را در کارنامه ورزشی خود دارد.
از جمله افتخارات او می‌توان به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۸–۲۰۱۷ و جام جهانی باشگاه‌ها با تیم رئال مادرید و نیز قهرمانی در جام حذفی فوتبال آلمان با تیم دورتموند اشاره کرد.چ

عکس های جدید اشرف حکیمی

مدافع سن‌ژرمن در شهر مادرید و از والدینی مراکشی متولد شد. او در رده‌های سنی تیم ملی مراکش هم بازی کرده و ۱۰ سال هم عضو رئال مادرید بوده است. حکیمی در سال ۲۰۱۸ با رئال مادرید لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرد و به اولین بازیکن مراکشی تبدیل شد که قهرمان این مسابقات می‌شود. اوج‌گیری اشرف حکیمی در دنیای فوتبال زمانی آغاز شد که او با انتقالی قرضی مادرید را به مقصد بوروسیا دورتموند ترک کرد و دو فصل درخشان با لباس این تیم داشت و سپس سانتیاگو برنابئو را به مقصد جوزپه مه‌آتزا ترک کند و در اینتر شاگرد آنتونیو کونته شود.

پیج اینستاگرام اشرف حکیمی

حکیمی در اینتر در همان فصل نخست به عنوان قهرمانی سری‌آ دست یافت ولی در پایان فصل به دلیل مشکلات مالی نرآتزوری مجبور به جدایی شد. پاری‌سن‌ژرمن مقصد بعدی این ستاره مراکشی بود و او با پیوستن به این تیم فرصت بازی کنار لیونل مسی، کیلیان امباپه و نیمار را پیدا کرد. حکیمی که با امباپه هم ارتباطی صمیمانه دارد در پاریس هم درخشش خود را تکرار کند و تبدیل به یکی از بهترین مدافعان کناری دنیای فوتبال شود.

تیم ملی

اشرف حکیمی از سال ۲۰۱۶ به تیم ملی فو.تبال مراکش دعوت شد. او سابقه بازی در رده های مختلف سنی در تیم ملی مراکش را دارد و در زیر ۲۰ سال و زیر ۲۳ سال بازی کرده است. وی پس از نمایندگی در مراکش در رده‌های زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال، در ۵ ژوئن ۲۰۱۶ در یک پیروزی دوستانه مقابل تیم زیر ۲۳ساله کامرون اولین پیروزی خود را برای تیم زیر ۲۳ سال کسب کرد.

زندگینامه اشرف حکیمی

این بازیکن مراکشی – اسپانیایی اولین بازی بین‌المللی خود را در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶ انجام داد و به عنوان جایگزین فواد شفیق در پیروزی ۴–۰ مقابل کانادا به میدان رفت. او اولین گل بین‌المللی خود را در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۷ به ثمر رساند که چهارمین گل در بازی با نتیجه ۶ بر ۰ از خانه مالی به دست آورد. در ماه مه سال ۲۰۱۸، او در تیم ملی مراکش برای حضور در مقدماتی جام جهانی فیفا ۲۰۱۸ و در ۴ ژوئن به عنوان تیم ملی ۲۳ نفره نهایی این مسابقات معرفی شد.

اشرف حکیمی

سوابق در رئال مادرید

اشرف حکیمی در سال ۲۰۱۷،  به عنوان جانشین دنی کارواخال و ناچو به تیم اصلی معرفی شد و پیراهن شماره ۱۹ به وی اعطا شد. او اولین بازی خود در لالیگا را در تاریخ ۱ اکتبر آغاز کرد و در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۷–۱۸، او با قهرمانی در این رقابت‌ها، سومین حضور متوالی و سیزدهمین دوره خود را کسب کرد.

بروسیا دورتموند

در ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۸، با قراردادی دو ساله قرضی به روسیا دورتموند پیوست. او اولین گل خود را برای این باشگاه و اولین گل خود در بوندس لیگا در پیروزی برابر نورنبرگ در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸ به ثمر رساند.

داستان زندگی اشرف حکیمی با ناگفته ها

اشرف حکیمی بازیکن فوتبال در جام جهانی ۲۰۲۲

اشرف حکیمی، در جام جهانی ۲۰۲۲ در ترکیب تیم ملی فوتبال مراکش بود. این مدافع راست تیم ملی مراکش که پنالتی آخر این تیم در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی را با یک ضربه چیپ تبدیل به گل کرد

او متولد اسپانیاست و با این گل حکم حذف کشوری را امضا کرد که در آن به دنیا آمده است.

وی در جام جهانی قطر پنجاه و هشتمین بار با لباس تیم ملی مراکش به میدان رفت و یکی از مهم‌ترین گل‌های تاریخ کشور خود را به ثمر رساند.

ازدواج و همسر اشرف حکیمی

ازدواج و همسر اشرف حکیمی بازیکن فوتبال

اشرف حکیمی در سال ۲۰۲۰ با هیبا ابوک بازیگر و مدل تونسی – اسپالیایی ازدواج کرد. این زوج یک هم اکنون یک فرزنددارند.

همسرش از خودش بزرگتر است، اما این فاصله سنی نوانسته به رابطه و خوشبختی انها تاثیرگذار باشد

هیبا ابوک علاوه برهنر بازیگری استعدادهای دیگری هم دارد از جمله : صحبت کردن به زبان های اسپانیایی،عربی،فرانسه،انگلیسی و ایتالیایی.

از فیلم ها یا مجموعه های تلویزیونی که وی در آن ها به ایفای نقش پرداخته است می توان به پرینسیپه اشاره نمود.

اشرف حکیمی فوتبالیست مسلمان

اشرف حکیمی بازیکن فوتبال مسلمان

اشرف حکیمی مسلمان است و به اعتقادات اسلام احترام می گذارد و هر ساله در ماه مبارک رمضان روزه می‌گیرد. اشرف حکیمی می‌گوید: اینکه تصمیم گرفتم برای مراکش بازی کنم به خاطر گذشته پدر و مادرم و تربیت آن ها در خانه‌ای با رسومات اسلامی است.

افتخارات

بهترین بازیکن جوان آفریقا: ۲۰۱۸٬۲۰۱۹
تیم منتخب سال آفریقا:۲۰۱۹
تیم منتخب بازیکنان موفق لیگ قهرمانان اروپا: ۲۰۱۹
بهترین بازیکن عرب زبان سال از نظر گلوب ساکر: ۲۰۱۹
بهترین بازیکن تازه‌ وارد بوندس لیگا: سپتامبر۲۰۱۸، نوامبر ۲۰۱۸

 

نظرات