روش های باز کردن لوله فاضلاب کدامند یزد

0

روش های باز کردن لوله فاضلاب کدامند

اگر لوله فاضلاب شما گرفته است بهترین کار تماس با متخصصان دکتر لوله یزد است تا در کمترین زمان ممکن در محل شما حاظر شده و مشکلات فاضلاب شما را برطرف کند.

پیشگیری از گرفتن لوله‌های فاضلاب

برای جلوگیری از گرفتن لوله‌های فاضلاب منزل یا محل کارتان از حتما از ورود مواد زائد به درون لوله ها پیشگیری کنید. از جمله راه‌های آن می‌توان به قرار دادن توری برای سینک ظرفشویی و یا استفاده از چاه بست برای توالت اشاره کرد و یا اینکه با مشاهده نشانه‌های اولیه گرفتگی لوله فاضلاب با ریختن آب جوش درون لوله سینک ظرفشویی می‌توانید به رفع گرفتگی لوله فاضلاب بپردازید، چرا که با این روش بافت‌های چربی که به لوله‌ها چسبیده‌اند شسته می‌شوند.

روش های گفته شده بالا برای زمانی است که گرفتگی لوله بصورت جزیی است ولی اگر گرفتگی لوله با روش های بالا حل نشد حتما باید با کارشناسان لوله بازکنی در یزد تماس بگیرید تا این مشکل را برای همیشه حل کنند.

 باز کردن لوله فاضلاب

رفع گرفتگی لوله فاضلاب به روش دستی

اولین روش گرفتگی لوله ها و باز کردن شان استفاده از تلمبه زنی هست که برای گرفتگی های جزیی لوله کاربردی زیادی دارد، شما برای انجام این روش باید قسمت پلاستیکی لوله بازکن دستی را روی دهانه لوله قرار دهید، به طوری که هیچ راه خروج هوایی وجود نداشته باشد. پس از انجام این مراحل و قرار دادن لوله بازکن دستی بر روی لوله ، دسته لوله بازکن دستی یا همان تلمبه را رو به پایین فشار دهید و همین کار را به طور مکرر چندین بار انجام دهید، با انجام این کار هوای درون پمپ لوله بازکن به سمت لوله با فشار حرکت کرده و موجب حرکت مواد زائدی که موجب گرفتگی لوله‌ها شده است می‌شود.

استفاده از محلول‌های لوله بازکنی شیمیایی

روش دیگر لوله بازکنی در یزد استفاده از محلول‌های شیمیایی است. برای انجام این روش باید به دستورالعملی که روی محلول لوله بازکن نوشته شده است توجه کنید. مسئله دیگر این است که حین خرید محلول شیمیایی بهتر است توجه کنید که محلول مناسب با لوله، مورد نظر خود را خریداری کنید، چرا که برخی از این مواد برای گرفتگی لوله‌های سینک ظرفشویی مناسب‌اند و برخی از آن‌ها برای گرفتگی لوله فاضلاب حمام. پس از اینکه محلول مناسب را تهیه کردید باید توجه داشته باشید که سرعت اثر کردن محلول‌های شیمیایی پایین است؛ بنابراین پس از ریختن آن‌ها درون لوله باید کمی صبر کنید.بعد از اینکه گرفتگی لوله ها باز شد حتما مقداری آب درون لوله بریزید چون ممکن است محلول شیمیایی به لوله ها آسیب بزند. نکته ایمنی که حین انجام فرآیند لوله بازکنی در دکتر لوله یزد با استفاده از محلول‌های شیمیایی باید رعایت کنید این است که بعد از ریختن محلول به هیچ وجه سر خود را نزدیک لوله نکنید چون وجود گازهای سمی باعث آسیب به مشکلات تنفسی شما خواهد شد.

استفاده از دستگاه تراکم هوا

از دیگر روش‌هایی که برای چاه بازکن در یزد استفاده می‌شود، استفاده از دستگاه تراکم هوا است. از این دستگاه بیشتر برای گرفتگی‌هایی که ناشی از وجود خاک و مواد جامد در لوله‌ها هستند استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها به این صورت کار می‌کنند که با تلمبه زدن هوا را درون دستگاه فشرده کرده و با قرار دادن دهانه این دستگاه بر روی دهانه لوله‌ها و کشیدن اهرم دستگاه، این هوای فشرده شده که داخل دستگاه ذخیره شده با فشار داخل لوله وارد می‌شود و این فشار موجب حرکت مواد زائد می‌شود.

استفاده از فنر لوله بازکنی

از دیگر روش‌های رفع گرفتگی لوله می‌توان به فنر زدن لوله فاضلاب اشاره کرد. در واقع اگر گرفتگی لوله فاضلاب شما زیاد باشد و با هیچ یک از روش‌های اولیه رفع نشود شما باید به سراغ روش فنر زنی لوله فاضلاب بروید.برای این کار دو نوع فنر لوله بازکنی وجود دارد که بصورت برقی و دستی می باشد . از این روش در گرفتگی‌هایی استفاده میشود که زمان زیادی برای کار استفاده می‌شود. به طور کلی فنر لوله بازکن وسیله‌ای مانند دریل است که از فنر و موتور تشکیل شده است. فنر آن به موتور وصل شده و دارای انعطاف است و دلیل آن قرار گرفتن راحت فنر درون لوله و خمیدگی های آن خیلی راحت حرکت کند.برای استفاده از این دستگاه ابتدا باید آن را روشن کنید و آرام درون لوله قرار داده تا بتوانید گرفتگی ها را باز کنید در حین کار مواظب باشید تا در اثر چرخش و کار دستگاه فنر از لوله خارج نشود. تمام مواردی که گفتیم را فقط باید متخصصان لوله بازکنی انجام بدهند و به هیچ وجه این کار را خودتان انجام ندهید چون آسیب زیادی به لوله ها وارد خواهد شد.

باز کردن لوله فاضلاب

راه های پیشگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب

نگهداری ازلوله های فاضلاب منزل امری ضروری است پس برخی از کارها را باید انجام دهید تا از مشکلات گرفتگی یا پوسیدگی و از بین رفتن لوله ها جلوگیری کنید.

برای مثال اگر در سرویس بهداشتی هستید از انداختن دستمال کاغذی یا وسایل ریز به داخل فاضلاب خودداری کنید. بهتر است هر ماه از آب جوش و مایع ظرفشویی برای تمیز کردن دیواره فاضلاب استفاده کنید. از محلول های شیمیایی به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا آسیب زیادی برای شما و لوله های فاضلاب تان خواهد شد.

اگر در آشپزخانه هستید هنگام شستن ظروف از ورود ته مانده غذاها و همچنین زباله های ریز به داخل لوله جلوگیری کنید. روغن ظروف هنگامی که با آب ترکیب می شوند سفت شده و مانند گچ به دیواره ی لوله می چسبند.

شرکت دکتر لوله یزد به صورت شبانه روزی در خدمت تمامی مشتریان در تمام مناطق استان یزد می باشد. خدمات این شرکت اعم از لوله کشی،لوله بازکنی، چاه بازکن و تاسیسات می باشد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز از خدمات ما برخوردار شوید.

نظرات