همه جا با فرادرس

سرهنگ پاسدار داوود جعفری کیست بیوگرافی شهید داوود جعفری با ماجرای شهادت

7

سرهنگ پاسدار داوود جعفری کیست بیوگرافی شهید داوود جعفری با ماجرای شهادت

داوود جعفری کیست و اهل کجاست بیوگرافی پاسدار شهید داوود جعفری از اعضای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ماجرای نحوه شهادت در سوریه با عکس و سوابق نظامی تا شهادت در ادامه مطلب از مجله حرف تازه می خوانید

داوود جعفری

بیوگرافی شهید داوود جعفری

سرهنگ پاسدار داوود جعفری نظامی اهل ایران و از اعضای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱ آذر ۱۴۰۱ توسط ایادی رژیم صهیونیستی در حوالی دمشق سوریه به شهادت رسید وی در زمستان ۹۴ به همراه هم رزمانش تفنگداران آمریکایی را در خلیج فارس دستگیر کرد.

سرهنگ پاسدار داوود جعفری کیست بیوگرافی شهید داوود جعفری با ماجرای شهادت

نحوه شهادت

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه سه‌ شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صبح روز گذشته پاسدار رشید اسلام سرهنگ داوود جعفری از مستشاران نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه، توسط ایادی رژیم صهیونیستی با انفجار بمب کنار جاده‌ای در حوالی دمشق به شهادت رسید.

در این اطلاعیه با تأکید بر اینکه بی‌تردید رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی پاسخ این جنایت را دریافت خواهد کرد، آمده است: با تبریک و تسلیت شهادت این افسر مؤمن، مخلص، فداکار و پاکباخته به خانواده معظم و آحاد فرماندهان و کارکنان نیروی هوافضای سپاه و رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی؛ آیین‌های تشییع، تدفین و خاک‌سپاری شهید عالی‌قدر متعاقباً به آگاهی ملت شریف ایران رسانده خواهد شد.

بیوگرافی شهید داوود جعفری

دستگیری تفنگداران آمریکایی

به گزارش تسنیم: سرهنگ شهید جعفری که در سوریه به‌دست صهیونیستها به شهادت رسید از جمله پاسدارانی بود که در زمستان سال ۱۳۹۴ تفنگداران آمریکایی را که وارد آبهای ایران در خلیج فارس شده بودند، دستگیر کردند.

داوود جعفری از جمله پاسدارانی بود که در زمستان سال ۱۳۹۴ به‌همراه جمعی از همکارانش و سردار فدوی فرمانده وقت نیروی دریایی سپاه به دیدار رهبر انقلاب رفتند، رهبری از آن‌ها قدردانی کرد و به سردار فدوی و چهار تن از آن‌ها نشان فتح داد.

دلیل آن قدردانی، دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج فارس بود که تصویرش در رسانه‌ها و فضای مجازی به‌صورت گسترده منتشر شد.

بعدازظهر ۲۲ دی ۱۳۹۴ دو فروند قایق جنگی آمریکا که حامل ۱۰ ملوان آمریکایی و سلاح‌های نیمه‌سنگین جنگی بود، غیرقانونی وارد آب‌های سرزمینی ایران شد. آن قایق‌ها توسط نیروهای سپاه متوقف و سرنشینانش دستگیر شدند.

مقامات آمریکایی ابتدا ادعا کردند که قایق‌ها به‌دلیل نقص فنی وارد آب‌های ایران شدند، اما سپس گفتند که در مسیریابی اشتباه صورت گرفته است، در نهایت با عذرخواهی مقامات آمریکایی‌، ملوانان بازداشتی آزاد شدند.

7 دیدگاه در “سرهنگ پاسدار داوود جعفری کیست بیوگرافی شهید داوود جعفری با ماجرای شهادت

 1. سید محمود حسینی گفت:

  ای منتخب خدا گه سعادت داشتی بدست شفی ترین انسانها شهید شوی شفاعت خواه ما هم باش

 2. محمد گفت:

  سردار شهید داوود جعفری در روستای قلات از شهرستان قیروکارزین استان فارس به دنیا اومد و…ولی بی انصاف ها نمیخوان روستای خودش دانش کنم و تو حرم شاه چراغ به خاک سپرده میشود
  پدر وی هم در روستا خاک شده و مادرش و همه‌ی اقوامش در روستا زندگی میکنن

 3. Ali گفت:

  خوشا به سعادتت سلام ما را هم به امام حسین برسان

 4. احسان گفت:

  شهید اهل کجاست ؟

 5. عبدالرضا رضایی گفت:
  3
  1

  داود جان شهادت مبارک

 6. شهادت گفت:
  12

  شهادت مبارکت باشه که انتخاب شده‌ی خدا هستی

 7. بهرامی گفت:
  20
  2

  چقدرررر مدیون این بچه هاییم.. 💔

  سفر بخیر قهرمان.. فراموشت نمی کنیم چون فراموش شدنی نیستی.. ❤️‍🔥

نظرات