همه جا با فرادرس
اکسکوینو

علی مولایی اهل ایذه کیست بیوگرافی علی مولایی با ماجرای کشته شدن در ایذه

0

علی مولایی اهل ایذه کیست بیوگرافی علی مولایی با ماجرای کشته شدن در ایذه

علی مولایی اهل ایذه کیست؟ بیوگرافی علی مولایی ایذه از عقد و ازدواج و همسرش تا کشته شدن در اعتراضات ایذه و شهادت در حمله تروریستی همراه با عکس ها و تصاویر اینستاگرامش در ادامه مطلب از مجله حرف تازه میخوانید:

علی مولایی ایذه کیست

بیوگرافی علی مولایی ایذه و همسرش

علی مولایی متولد ۶ آبان ۱۳۷۸ در شهر باغملک ایذه که حمله تروریستی ایذه در ۲۵ آبان ۱۴۰۱ به ضرب گلوله به شهادت رسید.

علی مولایی در آبان ماه متولد شد و در آبان ماه عقد کرد و در آبان ماه نیز آسمانی شد. او در حمله تروریستی به شهر ایذه از ناحیه سر مجروح و در نهایت به شهادت رسید.

بیوگرافی علی مولایی ایذه و همسرش

دلیل مرگ علی مولایی

علی مولایی متولد ۶ آبان ۱۳۷۸ شهروند ایرانی متولد باغملک ساکن ایذه بود که در شامگاه ۲۵ آبان ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ ایران، با شلیک گلوله از ناحیه سر به شهادت رسید و پیکرش در گلزار شهدای روستای تخت کبود باغملک در جوار کوه آسماری به خاک سپرده شد.

دلیل مرگ علی مولایی در ایذه

جزییات ماجرای کشته شدن با گلوله

شهید علی مولایی در عملیات تروریستی روز چهارشنبه ۲۵ آبان سال ۱۴۰۱ ایذه همراه با ۶ نفر دیگر به نام شهید رضا شریعتی، شهید کیان پورفلک، شهید آبتین رحمانی، شهید سپهر مقصودی، شهید میلاد سعیدیان‌جو و شهیده اشرف نیکبخت به دست تروریست‌های کوردل به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

علی مولایی اهل ایذه کیست بیوگرافی علی مولایی با ماجرای کشته شدن در ایذه

علی مولایی که در حمله تروریستی ایذه مجروح شده بود به دلیل وخامت حال وی، به همراه ۲ مجروح دیگر این حادثه ، به بیمارستان گلستان اهواز اعزام شد که تلاش پزشکان برای نجات جان وی نتیجه نداد و وی بامداد امروز به خیل شهیدان پیوست.

علیرضا نجفی اسامی شهدای این اقدام تروریستی را رضا شریعتی ۲۵ ساله، کیان پیرفلک ۹ ساله، اشرف نیک بخت ۴۵ ساله، آبتین رحمانی ۱۳ ساله ، و ۲ نفر با هویت نامعلوم بیان کرد.

علی مولایی ایذه

مراسم تشییع و خاکسپاری

پیکر پاک شهید علی مولایی در زادگاهش آرام گرفت. علی مولایی به تازگی در آبان ماه با دختری از همشهریانش عقد کرده بود، در مراسم خاکسپاری وی، نامزدش با لباس عروسی شرکت کرد. مراسم خاکسپاری این جوان ایذه ای یکی از غم انگیزترین مراسم های تشییع و تدفین در روزهای اخیر بود.

پیکر پاک و مطهر شهید علی مولائی از شهدای عملیات تروریستی شهرایذه با حضور اقشار مختلف مردم در زادگاهش باغملک تشییع شد.
پس از اقامه نماز شهید در باغملک، پیکر پاک این جوان شهید با بدرقه حاضران در گلزار شهدای روستای تخت کبود باغملک در جوار کوه آسماری آرام گرفت.

یکی از مدافعان امنیت درباره این حادثه گفته: در حوالی ساعت ۱۷ بود که صدای تیراندازی در همین خیابان شنیده می‌شد، افزود: وقتی صدای تیراندازی بیشتر شد، عده‌ای از بالای خیابان شروع به حرکت به‌سمت پایین کردند که به‌دستور فرمانده میدان برای متفرق کردن جمعیت سوار موتورها شدیم که نا‌گهان صدای ‌پراکنده تیر کلاش ‌آمد و در چند دقیقه بالای ۳۰ گلوله شلیک کرد.

این مدافع امنیت با بیان اینکه “برای اینکه به کسی تیر نخورد به‌سمت آنها حرکت کردیم”، ادامه داد: در همین لحظه یک خودروی تیبا وارد خیابان شد که چند مرتبه به آنها گفتیم “برگرد‌ و نرو جلو که تیر می‌خوری‌” که دیگر متوجه چیزی نشدم، نمی‌دانم کجا به من تیر خورده بود اما در همان حال که افتاده بودم می‌دیدم که از وسط جمعیت مدام به‌سمت ما شلیک می‌کردند و دیگر چیزی متوجه نشدم و وقتی به خودم آمدم دیدم در بیمارستان هستم و از ناحیه گردن تیر خورده بودم.

نظرات