همه جا با فرادرس

حمیدرضا روحی کیست بیوگرافی حمیدرضا روحی با ماجرای کشته شدن در تجمعات

5

حمیدرضا روحی کیست بیوگرافی حمیدرضا روحی با ماجرای کشته شدن در تجمعات

حمیدرضا روحی کیست؟ بیوگرافی حمیدرضا روحی از مدلینگ و خوانندگی تا کشته شدن در اعتراضات و کارت بسیج همراه با عکس ها و تصاویر اینستاگرامش در ادامه مطلب از مجله حرف تازه میخوانید:

بیوگرافی حمیدرضا روحی

حمیدرضا روحی متولد سال ۱۳۸۲ در محله شهر زیبا تهران که در تجمعات ۲۷ آبان ۱۴۰۱ به ضرب گلوله کشته شد.

 حمید رضا روحی

دلیل مرگ حمیدرضا روحی

حمیدرضا روحی یا نام کامل حمیدرضا روحی بنفشه ورق متولد ۱۳۸۲ شهروند ایرانی ساکن تهران بود که در شامگاه جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ ایران، در منطقه شهر زیبا تهران با شلیک گلوله کشته شد.

جزییات ماجرای کشته شدن با گلوله

به گزارش مهر: خبر فوت حمیدرضا روحی در جریان حوادث پنج شنبه شب تهران در حالی منتشر شد که روایت‌های متفاوتی پیرامون فوت او وجود دارد و ویدئوهای سبک زندگی وی در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای در میان کاربران داشته است. برای روشن شدن زوایای این حادثه با یکی از مدافعان امنیت حاضر در صحنه گفتگو کردیم که به شرح زیر است: پنج شنبه ۲۶ آبان ماه و حدود ساعت ۹ شب بود که دیدیم عده‌ای در حوالی بلوار شهر زیبا چند سطل اشغال را آتش زدند و همین که ما به سمت آنان رفتیم، فرار کردند. از آن خیابان عبور کردیم که یک خیابان طولانی بود و دیدیم اغتشاشگران به فاصله هر ۱۵ متر سطل آشغال‌ها را آتش زده‌اند. ما سر خیابان رفتیم و دیدیم که از ته خیابان به سمت ما لیزر می‌اندازند که فکر کردیم بچه‌های ناجا هستند، اما کمی جلوتر رفتیم و دیدیم که اغتشاشگران هستند و حتی نارنجک دستی هم به سمت بچه‌های مدافع امنیت پرتاب کردند. شاید ۱۰ تا ۱۲ نارنجک دستی به سمت بچه‌ها زدند.

حتی آنان به یکی از بچه‌های مدافع امنیت که جلو رفته بود، یک تیر شکاری زده بودند و فهمیدیم که آن اغتشاشگران اسلحه شکاری هم داشتند. این در حالی است که نیروهای سپاه، بسیج و ناجا که آنجا بودند، سلاح‌هایی چون پینت بال، لانچر اشک‌آور و باتوم داشتند اما اصلاً سلاح گرم نداشتند.

نیروهای مدافع امنیت به سمت اغتشاشگران پینت بال و اشک‌آور زدند و همین مسئله باعث شد که آنان عقب‌تر بروند و ما جلوتر رفتیم. کوچه اول و دوم را رد کردیم و بچه‌ها به سمت اغتشاشگران حمله کردند و آنان فرار کردند و ما زمانی که رسیدیم، دیدیدم که تمام کف کوچه پر از میخ‌های ستاره‌ای است. آنان کل کوچه را روغن و گازوئیل ریخته بودند و نمی‌شد در آنجا راه رفت. سه تا از بچه‌های مدافع امنیت هم که با موتور آمده بودند، روی زمین افتادند.

کوچه دوم و سوم را که رد کردیم، به یک کوچه فرعی رسیدیم و دیدیم که اغتشاشگران دارند از انتهای کوچه فرار می‌کنند و در این میان، دیدیم که در انتهای کوچه فردی با صورت روی زمین است و ما تصور کردیم که افتاده روی زمین، اما زمانی که وی را برگرداندیم دیدیم که بدنش سرد و صورتش کاملاً سفید شده است. یک پزشک هم همراه ما بود و ضربان قلب وی را گرفت و گفت که او فوت کرده است و مشخص شد که حدود یک ساعت است که در آنجا افتاده و تمام کرده بود.

آن فرد «حمیدرضا روحی» بود که یک تیر به قفسه سینه وی خورده بود. بچه‌ها شک داشتند که وی از نیروهای بسیج بوده است یا از طرف مقابل. تا ما پیکر را سر خیابان آوردیم، چند نفر از رفقای وی گفتند که این حمیدرضا روحی و از بچه‌های بسیج است و بعد آنجا همهمه شد که بچه‌های بسیج را زدند و شهید شد. در این میان، چند نفر از افراد دیگری که خیلی تیپ و قیافه آنان به بچه‌های بسیجی نمی‌خورد، به آن جمع اضافه شدند و گفتند که حمیدرضا روحی بسیجی بوده است و بعد برخی از افراد گریه کردند.

سپس فردی آمد و حمیدرضا روحی را شناسایی کرد و گفت که او لیدر است. دوباره ما به شک افتادیم که از کجا معلوم که وی شهید است و شاید از طرف مقابل بوده است. فرمانده ناحیه و حوزه آمدند و فرمانده حوزه گفت که وی با من کار می‌کرد و برای جمع‌آوری آمده بود. تا اورژانس آمد که پیکر را ببرد، این همهمه وجود داشت و معلوم نبود که روحی بسیجی بوده است یا خیر.

حمید رضا روحی

اینستاگرام حمیدرضا روحی

صفحه اینستاگرام حمیدرضا روحی با نشانی* فعال است.
او در پروفایل وی مطالبی علیه جمهوری اسلامی وجود داشت. همچنین مطالبی درباره زن، زندگی، آزادی گذاشته بود. درباره اعتراضات هم پست و استوری داشت.

البته عکس‌هایی هم از وی بیرون آمد مبنی بر اینکه سابقه بسیج و کارهای جهادی و هیئتی داشته، اما چیزی که قطعیت دارد، این است که توسط اغتشاشگران کشته شده بود. اغتشاشگران، «حمیدرضا روحی» را با کُلت کشته و به قفسه سینه وی تیر زده بودند. وی در محل تجمع اراذل و اغتشاشگران افتاده بود.

حمیدرضا روحی بسیجی بود یا معترض

خبر فوت و کشته شدن حمیدرضا روحی در اغتشاشات تهران در حالی منتشر شد که برخی منابع او را عضو بسیج معرفی کرده بودند ولی بعدتر او را جزء معترضان اعلام کردند.
رسیدگی به پرونده قتل جوان ۱۸ ساله به نام در محله شهرزیبا شب گذشته در دستور کار بازپرس کشیک قتل پایتخت قرار گرفت

بررسی های اولیه حکایت از آن داشت که خانه محل زندگی حمیدرضا واقع در محله شهرزیبا بوده و این جوان دقایقی قبل از حادثه در حال تردد در محله بود که ناگهان چند ناشناس به او حمله کردند و او را هدف تیراندازی قرار دادند.
در حالی که جسد غرق در خون این جوان کنار پیاده رو افتاده بود، رسیدگی به پرونده برای یافتن سرنخی از عاملان تیراندازی آغاز شد اما تا کنون سرنخی به دست نیامده است.رسیدگی به این پرونده در دادسرای جنایی تهران در جریان است.

همچنین خبرگزاری فارس گزارش داد که حمیدرضا روحی در اغتشاشات شب گذشته تهران در حالی کشته شد که برخی منابع او را عضو بسیج معرفی کرده‌اند.

خبرگزاری فارس مدعی شد: «بسیجی شهید حمیدرضا روحی که در اردوی جهادی مناطق محروم غرب کشور هم حضور داشته توسط عوامل اغتشاشگر در اثر اصابت گلوله از ناحیه قفسه سینه در تهران به شهادت رسید.»
با توجه به عدم استفاده از سلاح جنگی توسط ماموران و نیروهای بسیج، این احتمال که نامبرده توسط تیمهای ترور برای کشته سازی به قتل رسیده باشد محتمل است.
با این حال پیگیری های بعدی خبرنگار فارس نشان داد وی دارای سابقه عضویت عادی در بسیج بوده است اما در شب گذشته در اعتراضات خیابانی شرکت کرده بود. عضویت در بسیج برای عموم مردم آزاد است.
​خبرگزاری فارس البته لحظاتی بعد خبر خود را اصلاح کرد و نوشت حمیدرضا روحی بسیجی نبوده و از معترضان بوده است.
گفته می شود او مدل بوده و عکسش در مجلات چاپ میشده و همچنین مداحی هم میکرده است.

واکنش ها

لیلی رشیدی در پست اینستاگرامی درباره حمیدرضا روحی نوشت: همه فکر می کردند که پسر منی و …‌
حمیدرضا روحی از کودکی مدل بسیاری از مجله ها بوده است.
به نظر می‌رسد تسریع در رسیدگی به چرایی و نحوه قتل این شهروند بتواند به روشن شدن ابعاد این پرونده کمک کند.

مراسم خاکسپای او روز شنبه ۲۸ آبان در تهران برگزار شد.

5 دیدگاه در “حمیدرضا روحی کیست بیوگرافی حمیدرضا روحی با ماجرای کشته شدن در تجمعات

 1. آرش گفت:
  8
  6

  واااقعا مأموران امنیتی از گلوله جنگی استفاده نمیکنن…واین کارها معمولا توسط گروهک منافقین انجام میشه…خب پمپئو وقتی می‌ره با مریم رجوی قرارداد می‌بنده واسه همین کاراس دیگه…احتمالا حرفهای جان بولتون تو فکر کنم یا بی بی سی یا سعودی نشنال بود که می‌گفت اغتشاشگران به اسلحه مجهز شدن و خانم مجری میخواست حرفو عوض کنه اما بولتون ادامه داد…خدا بهمون عقل داده یکم فکر کنیم…

 2. تینا گفت:
  14
  18

  آها اینتر نشنال که زنده رو مرده میکنه راست میگه غلام؟ ببین اگر نیروها امنیتی اسلحه جنگی داشتن اینا وجودشو داشتن این همه پلیس و بسیجی رو اتیش بزن و با تیر بکشن؟
  حتی اپوزسیون هم میدونه پلیس مسلح نیست و ایران میخاد از جنگ شهری جلوگیری کنه واسه همین به اغتشاشگرا میگن اسلحه ببرین شماها نونتون در نفهمیدنه
  وگرنه پلیس اگر مسلح بود اغتشاشا تا الان طول نمی کشید

 3. آرتمیس گفت:
  16
  14

  خدا لعنتشان کند که هدفمند به جان مردم افتادند شلوغی فرصت مناسب است برای افراد کینه جویی که تحمل موفقیت کسی را ندارند و اقدام به کشتن وی می کنند و می اندازند به گردن نیروهای امنیت

 4. حمیدرضا روحی گفت:
  74
  41

  برای هر کلمه دروغ چند میگیری

 5. غلام گفت:
  74
  39

  این دروغها دردی را درمان نخواهد کرد!!!!@

نظرات