همه جا با فرادرس

هدف از طراحی سایت چیست؟ کاربردها و نحوه کسب درآمد از سایت

0

وب‌سایت‌ها با اهداف مختلفی طراحی می‌شوند؛ اما درواقع هدف اصلی از طراحی انواع وب‌سایت‌ها ایجاد تعامل بین مشتری با صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی است. ممکن است برخی از سایت‌ها برای معرفی محصول طراحی شوند. برخی دیگر برای ارائه خدمات به مشتریان و حتی برخی دیگر از سایت‌ها برای سرگرمی و یا انجام تبلیغات طراحی شوند؛ اما همان طور که می دانید هدف از طراحی سایت در واقع کسب درآمد از طریق یک پایگاه اینترنتی است.

 طراحی سایت

بستر اینترنت هیچ گونه محدودیت زمانی ندارد و مشتریان می توانند در هر ساعت از شبانه روز از طریق مراجعه به وبسایت ها با محصولات و خدمات کسب و کارهای مختلف آشنا شوند؛ بنابراین دارا بودن یک وب سایت علاوه بر اینکه موجب اعتبار برند یک کسب و کار می شود، باعث جذب مشتریان بیشتر و رونق کسب و کار نیز می شود. می‌توان گفت که اصلی ترین هدف از طراحی سایت و درواقع کاربرد طراحی سایت به این منظور است که بازدید کنندگان یک سایت به مشتری تبدیل شوند.

به این منظور صاحبان کسب و کارهای اینترنتی باید ابتدا مشتریان و مخاطبان خود را بشناسند و پس از بررسی نیازهای آن ها خدمات مورد نیاز مشتریان را در وبسایت مربوطه ارائه کنند تا بتوانند این کاربران را به مشتری های دائمی خودشان تبدیل کنند و از این راه کسب درآمد کنند. مراجعه به بهترین شرکت طراحی سایت برای تولید محتوا و طراحی وب‌سایت‌های مختلف می تواند به رشد کسب و کارهای اینترنتی کمک کند.

  هدف از طراحی سایت چیست؟

صاحبان کسب و کارهای اینترنتی با اهداف مختلفی اقدام به طراحی سایت می کنند. با توجه به اینکه هر یک از صاحبان مشاغل به چه چیزی نیاز دارند و چه خواسته هایی دارند، برای معرفی کسب و کار خودشان و ورود به دنیای دیجیتال اقدام به ساخت سایت و یا طراحی وب سایت می کنند. می توان گفت که هدف اصلی تمام این افراد فروش محصولات و کسب درآمد از طریق سایت است.

بعضی از صاحبان مشاغل نیز به دنبال کسب اعتبار بیشتر و برندسازی هستند و برخی دیگر نیز برای کاهش هزینه های مربوط به تبلیغات و چاپ بنر های تبلیغاتی این کار را انجام می دهند؛ اما گاهی اوقات برای ارتباط موثر با مشتری و ارائه خدمات به مشتریان طراحی سایت انجام می شود. در این قسمت از بحث به برخی از اهداف اصلی طراحی سایت اشاره می کنیم.

طراحی سایت

فروش مستقیم محصولات

گاهی اوقات طراحی سایت به منزله شروع کسب و کار جدید است و هیچ گونه محدودیتی برای صاحبان مشاغل ندارد. چراکه امکان طراحی سایت معرفی محصولات و فروش از طریق اینترنت در سراسر نقاط کشور وجود دارد؛ بنابراین اصلی ترین هدف از طراحی سایت و کاربرد طراحی سایت فروش مستقیم محصولات و کسب درآمد بیشتر است. گاهی اوقات صاحبان مشاغل با اهداف دیگری مانند برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان معرفی محصولات، اقدام به راه اندازی سایت می‌کنند؛ اما به مرور زمان می‌توانند از طریق انجام تبلیغات برای وب‌سایت‌های دیگر و جذب مشتری برای آن ها کسب درآمد کنند.

در حال حاضر امکان خرید اینترنتی محصولات از طریق وب‌سایت‌های مختلف فراهم شده است و همین امر باعث شده تا نیازی به مراجعه حضوری کاربران به فروشگاه ها نباشد و خیلی راحت با کلیک کردن روی چند دکمه به راحتی خرید خود را انجام دهند. این روش فروش اینترنتی برای صاحبان مشاغل نیز کم هزینه تر است و درآمدهای آن ها را افزایش می دهد.

کسب اعتبار و برندسازی

امروزه بیشتر مشتریان برای پیدا کردن محصولات مورد نظر خود، خیلی ساده با تلفن همراه خود در موتورهای جستجو سرچ می کنند و اقلام مورد نیاز خود را پیدا می کنند. اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار وب سایت مربوط به برند خودتان را داشته باشید، به راحتی می توانید این مشتریان را جذب کنید. همانطور که می‌دانید داشتن یک وب سایت باعث می‌شود تا اعتبار کسب و کار شما افزایش پیدا کند و به یک برند منحصر به فرد تبدیل شوید.

برندسازی تنها مربوط به کسب و کار نیست و حتی افراد می توانند از طریق طراحی سایت نام خودشان را به یک برند معتبر تبدیل کنند و معروف باشند. به طور کلی با برندسازی در دنیای اینترنت می توانید پاسخگوی نیازهای مشتریان باشید و در نزد آن ها اعتبار بیشتری کسب کنید.

کاهش هزینه ها

گاهی اوقات صاحبان کسب و کارها ناچار می‌شوند برای معرفی محصولات و فروش آن ها چندین نفر را استخدام کنند و به هر یک از این افراد به صورت جداگانه حقوق و مزایا پرداخت کنند؛ اما به دلیل افزایش شمار مخاطبانی که به صورت اینترنتی خرید می کنند، صاحبان مشاغل می توانند به جای استخدام افراد بیشتر یک سایت را اندازی کنند و هزینه های مربوط به استخدام فروشنده انجام تبلیغات چاپ بنر های تبلیغاتی و … را کم کنند. با این کار در هزینه های است صرفه جویی شده و می‌توانند بودجه خودشان را صرف کارهای دیگری برای معرفی محصولات و خدمات به مشتریان نمایند.

ارائه خدمات به مشتریان

ارائه خدمات به مشتریان از طریق وبسایت ساده ترین راه برقراری ارتباط با آن ها است. بسیاری از مشتریان نام یک محصول را می شنوند و در موتورهای جستجو برای آشنایی بیشتر با این محصول سرچ می کنند. به این صورت اگر شما یک وبلاگ داشته باشید و محصولات خود را در این قسمت ها بیشتر معرفی کنید کاربران و مشتریان راحت تر می توانند از خدمات شما استفاده کنند.

حتی می توانند وارد وب سایت شما شوند شماره های تماس، آدرس فروشگاه و … را دریافت کنند و از این طریق می‌توانند حتی به صورت حضوری برای خرید به سراغ شما بیایند. اطلاعات تماس کسب و کارها، همچنین آدرس فروشگاه آن ها معمولاً در وبسایت وجود دارد و به این طریق می‌تواند خدمات و محصولات را در اختیار مشتریان قرار دهند و راحت تر با آن ها ارتباط برقرار کنند.

ارتباط موثر با مشتریان

همانطور که در بخش های پیش اشاره کردیم، مشتریان دیگر مانند گذشته برای خرید کردن به فروشگاه ها مراجعه نمی‌کنند و ترجیح می دهند خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند تا بخواهند در شهرهای شلوغ و پر ترافیک وقت خودشان را هدر بدهند. با طراحی سایت امکان برقراری ارتباط موثر با مشتریان بیشتر فراهم می شود. هنگامی که مشتریان با یک برند آشنا باشند و خدمات آن را بشناسند راحت تر با آن برند ارتباط برقرار می کنند.

با مراجعه به وبسایت می‌توانند با نوع کسب و کار، محصولات، خدمات و همچنین نظرات کاربران دیگر آشنا شوند. به این صورت می‌توانند درباره محصولات شما به راحتی نظر بدهند، دیدگاه های خودشان را با شما به اشتراک بگذارند و ارتباط موثر تری بین شما و مشتریانتان ایجاد شود. البته روش‌های زیادی برای ایجاد ارتباط موثر با مشتریان وجود دارد. به عنوان مثال راه اندازی کمپین های اینترنتی و برگزاری مسابقه و یا قرعه کشی می تواند باعث جذب بیشتر مشتریان شده و آن ها را راضی نگه دارد.

کاربرد طراحی سایت

کاربرد طراحی سایت به عنوان یک وسیله ارتباطی موجب می‌شود تا تعامل بهتری میان صاحبان مشاغل و مخاطبان آن ها ایجاد شود. اگر ارتباط بین مشتریان با صاحبان مشاغل مناسب نباشد، طراحی سایت معمولاً شکست می خورد؛ بنابراین قبل از طراحی سایت باید با کاربرد طراحی سایت آشنا باشید و بدانید که هدف شما از طراحی سایت چیست؟ علاوه بر زیبایی‌های ظاهری سایت مخاطبان باید بتوانند به راحتی از سایت استفاده کنند و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست بیاورند. صاحبان مشاغل باید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرند به عنوان مثال استفاده از خدمات کارشناسی بهترین شرکت طراحی سایت شرکت کد سئو که سال ها تجربه در زمینه طراحی سایت دارد می تواند به افرادی که قصد راه اندازی وبسایت دارند کمک کند تا با طراحی انواع سایت های شرکتی تجاری و اطلاعاتی به کاربران کمک کنند.

نظرات