همه جا با فرادرس

تاریخ و ساعت بازی ایران و انگلیس مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر + خلاصه بازی

0

تاریخ و ساعت بازی ایران و انگلیس مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر + خلاصه بازی

بر اساس اعلام فیفا زمان بازی ایران و انگلیس در افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در تاریخ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰ در دوحه قطر در اولین دیدار خود به مصاف انگلیس خواهند رفت. جزئیات خبر:

بازی ایران و انگلیس جام جهانی 2022

زمان بازی ایران و انگلیس جام جهانی ۲۰۲۲

بر اساس اعلام سایت فیفا ساعت رسمی بازی تیم ملی فوتبال ایران با انگلیس در تاریخ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰ از سری دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در استادیوم الخلیفه قطر برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود به مصاف تیم ملی انگلیس می رود تا شانس صعود خود را در روز نخست امتحان کند. شاگردان کی روش در اولین بازی خود در مسابقات جام جهانی ۳۰ آبان مقابل انگلیس قرار می‌گیرند.

بازی ایران و انگلیس ساعت چنده؟

بازی تیم ملی فوتبال ایران با انگلیس در تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰ از سری دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه معروف الخلیفه قطر برگزار خواهد شد. بازی تیم‌های ایران و انگلیس، دومین مسابقه از روز نخست جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود؛ اولین دیدار از ساعت ۱۳:۳۰ میان تیم‌های ملی هلند و سنگال برگزار می‌شود.

اولین دیدار ایران در افتتاحیه جام جهانی

ورزش سه : بعد از قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی و چینش برنامه مسابقات، مشخص شد که ملی‌پوشان فوتبال ایران در نخستین گام حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باید در ورزشگاه الثمامه از ساعت ۱۹:۳۰ دوشنبه ۳۰ آبان‌ماه به مصاف تیم ملی انگلیس بروند. اما حالا با تصمیم فیفا، برنامه مسابقات دستخوش تغییر شده و تیم ملی ایران از ساعت ۱۶:۳۰ دوشنبه ۳۰ آبان‌ماه به میزبانی ورزشگاه الخلیفه رودرروی شاگردان گرت ساوت‌گیت قرار خواهد گرفت.

افتتاحیه رسمی بازی‌ها بعد از انجام دیدار ایران – انگلیس خواهد بود، مسابقه‌ای که در آن تیم ملی قطر از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف تیم ملی اکوادور خواهد رفت؛ پایان‌بخش مسابقات روز نخست جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم میان آمریکا و برنده دیدار ولز – اوکراین و اسکاتلند از ساعت ۲۲:۳۰ برگزار می‌شود.

ورزشگاه الخلیفه

ورزشگاه خلیفه یکی از بزرگترین و معروفترین استادیوم های قطر است که محل برگزاری دیدار تیم‌های ملی ایران و انگلیس است. این استادیوم سال ۱۹۷۶ افتتاح شده و در اسپایر در پنج کیلومتری دوحه قرار دارد و ۴۰ هزار هوادار می‌توانند بازی‌هایی که در این استادیوم برگزار می‌شود را از نزدیک تماشا کنند.

بعد از انگلیس، آلمان دیگر تیم بزرگ حاضر در قطر است که بازی‌اش با یک آسیایی دیگر یعنی ژاپن را در این ورزشگاه برگزار خواهد شد. تیم ملی هلند نیز در این ورزشگاه مقابل اکوادور به میدان خواهد رفت، ضمن اینکه کرواسی در همین ورزشگاه با کانادا دیدار می‌کند و در نهایت – پس از بازی اکوادور با سنگال – آخرین بازی مرحله گروهی در این ورزشگاه نیز بین اسپانیا، یکی دیگر از بزرگان جام و ژاپن خواهد بود.

 

نظرات