همه جا با فرادرس

قیمت انواع ایمپلنت دندان ( دیجیتال ، فوری )

0

دندان یکی از اعضای مهم دهان می باشد که بر روی روند زندگی شما تاثیر گذار است. به همین علت درمان های متفاوتی برای آن در طول تاریخ توسط پزشکان ارائه شده. اما مهم ترین درمان ها همیشه برای بی دندانی است زیرا این بیماری بیشترین صدمه را به شما وارد می کند. یکی از درمان هایی که برای بی دندانی ارائه شده ایمپلنت نام دارد به همین دلیل در این مقاله قصد داریم قیمت ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار دهیم.

 قیمت ایمپلنت دندان

در بین درمان های متفاوتی که برای بی دندانی ارائه شده است ایمپلنت دندان بهترین آنها می باشد. زیرا از نظر کاربرد همانند دندان های طبیعی شما می باشد از طرفی نیز سلامتی شما را حفظ خواهد کرد. از دیگر نکات مثبت این درمان که می توان به آن اشاره کرد طول عمر بالا آن است.

این مزایا باعث شده که این درمان در بین بیماران از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. و همانطور که می دانید افراد زیادی در دنیا دارای بی دندانی هستند. این موارد در کنار هم باعث می شود تا اهمیت قیمت ایمپلنت دندان بسیار بالا رود و ما به بررسی آن بپردازیم.

قیمت ایمپلنت دندان

همانطور که در بالا گفته شد افراد زیادی در دنیا به شکل های متفاوت دارای بی دندانی می باشند و به صورت طبیعی دارای شرایط مالی یکسانی نیستند. این مورد باعث می شود تا برند های متفاوت با قیمت های متفاوت در دنیا شروع به کار بکنند مانند ایمپلنت سوئیسی ، کره ای ، آمریکایی و………………

در ابتدا، ایمپلنت دندان فقط برای افراد ثروتمند جامعه بود است ولی با گذشت زمان برند های متفاوتی شروع به تولید ایمپلنت های دندانی کرده اند تا افراد بیشتری بتوانند از این درمان بهرمند شوند.

قیمت ایمپلنت دندان

البته به جزء برند ایمپلنت مواردی دیگری نیز وجود دارد که بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود برای اطلاع از قیمت دقیق درمان خود به پزشک معالج مراجعه نمائید. ولی ما در این مقاله به صورت کلی به بررسی برخی از این موارد می پردازیم تا با آنها آشنایی بیشتری پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت انواع ایمپلنت کره ای می توانید از لینک زیر استفاده فرمایید.

قیمت ایمپلنت کره ای

قیمت انواع ایمپلنت

همانطور که شرایط مالی افراد یکسان نمی باشد شرایط درمانی آنها نیز متفاوت است. به همین دلیل در گذشت زمان درمان ایمپلنت مجبور به تکامل شد. این تکامل ها در بخش های متفاوتی اتفاق افتاده است. که یکی از آنها به وجود آمدن انواع متفاوتی از ایمپلنت می باشد.

می توان گفت در کلیات انواع ایمپلنت شبیه به هم هستند اما در برخی از موارد تفاوت های دارند. یکی از این تفاوت ها قیمت آنها است.

قیمت ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری یکی از انواع ایمپلنت به حساب می آید. در ایمپلنت فوری طول درمان کاهش میابد و شما زیبایی صورت خود را در مدت زمان کمتری به دست می آورید. ولی باید گفت در ایمپلنت فوری باید از پایه ایمپلنت های پیشرفته تری استفاده نمائید همین امر نیز باعث می شود قیمت ایمپلنت فوری مقداری از ایمپلنت های معمولی بالاتر باشد.

شاید برای شما سوال شود که آیا قیمت بالاتر ایمپلنت فوری به صرفه می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برخی افراد دندان هایی را از دست داده اند که به صورت مستقیم بر روی ظاهر آنها تاثیر گذار است. به همین دلیل نیز نیاز به بهبود سریع تر دارند. می توان گفت پاسخ به این سوال بستگی به شرایط شما دارد.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

این نوع از ایمپلنت را می توان مدیون پیشرفت تکنولوژی دانست. زیرا بدون آن به وجود آمدن این نوع از ایمپلنت غیر ممکن بوده. در این درمان از تجهیزات پیشرفته ای استفاده می شود و از دهان شما به صورت سه بعدی قالبی دریافت می شود.

قیمت ایمپلنت دندان

می توان گفت در این درمان از تجهیزات بسیار پیشرفته ای استفاده می شود و پزشک معالج باید تخصص بیشتری داشته باشد تا بتواند از این تجهیزات استفاده کند. تمام این موارد باعث می شود تا ایمپلنت دیجیتال قیمت بیشتری را نسبت به ایمپلنت معمولی داشت باشد.

آیا پرداخت هزینه بیشتر برای ایمپلنت دیجیتال به صرفه است؟ در پاسخ به این سوال همانند بالا می توان گفت که این مورد کاملا وابسته به شرایط شما می باشد. اما ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی بسیار دقیق تر است و شانس موفقیت درمان آن بالاتر می باشد. از طرفی نیز عوارض آن کمتر از ایمپلنت معمولی است.

ایمپلنت زیرکنیا

یکی دیگر از انواع ایمپلنت این نوع است. در حقیقت فرق این ایمپلنت با ایمپلنت معمولی در جنس متریال سازنده آن می باشد. زیرکنیا نوعی سرامیک می باشد که در ساخت ایمپلنت های زیرکنیا مورد استفاده قرار می گیرد. اما در ساخت ایمپلنت های معمولی از تیتانیوم استفاده می شود که نوعی فلز است.

به صورت کلی می توان گفت قیمت ایمپلنت های زیرکنیا تا حدی از ایمپلنت های معمولی بالاتر است.

برخی افراد دارای حساسیت به فلز می باشند به همین علت نمی توانند از ایمپلنت های معمولی استفاده کنند. این افراد می تواند از ایمپلنت های زیر کنیا استفاده نمایند البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که این حساسیت بسیار نادر است.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت

تعداد پایه ایمپلنت

پایه ایمپلنت یکی از محصولاتی است که در انواع ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد و دارای نقش مهمی است. پایه ایمپلنت یا فیکسچر همانند ریشه دندان شما وظیفه حفظ استحکام این درمان را بر عهده دارد و در حقیقت پس از قرار گرفتن در استخوان فک توسط پزشک با آن جوش می خورد.

همانطور که می دانید بی دندانی بیماران متفاوت است. به همین دلیل به انواع و تعداد متفاوتی از پایه ایمپلنت ها نیاز است که نسبت به شرایط بیمار، پزشکان آنها را انتخاب می کنند. این محصول به صورت مستقیم بر روی قیمت ایمپلنت تاثیر گذار می باشد.

درمان های جانبی

یکی دیگر از مواردی که در قیمت ایمپلنت تاثیر گذار است درمان های جانبی می باشد زیرا قبل از انجام ایمپلنت دندان شما باید دارای دهان و دندان های سالم باشید تا بتوانید از این درمان استفاده نمائید از طرفی نیز باید دارای برخی از شرایط مانند تراکم کافی استخوان باشید.

به همین دلیل اگر شما نیاز به درمان های جانبی داشته باشید قیمت ایمپلنت دندان برای شما متفاوت خواهد شد. البته این مورد را فقط پزشک می تواند تشخیص دهد.

روکش ایمپلنت

آخرین قسمت که قصد داریم در این مقاله آن را بررسی کنیم روکش ایمپلنت می باشد. روکش ها در حقیقت بخش آخر این درمان هستند و دارای انواع متفاوتی می باشند. این انواع دارای قیمت های مختلفی هستند به همین دلیل این مورد نیز می تواند به صورت مستقیم بر روی قیمت این درمان تاثیر بگذارد.

محاسبه نهایی قیمت ایمپلنت

در بالا موارد متفاوتی را  که بر قیمت ایمپلنت تاثیر گذار می باشند را مورد بررسی قرار دادیم. اما باید گفت موارد دیگری نیز وجود دارند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم می توانند بر آن تاثیر گذار باشند مانند قیمت دلار.

به دلایلی که گفته شد هیچ فردی نمی تواند مانند پزشک متخصص به صورت دقیق قیمت ایمپلنت دندان را برای شما محاسبه نماید

نظرات