همه جا با فرادرس

سامان یاسین (سامان صیدی) کیست بیوگرافی و ماجرای بازداشت سامان یاسین

0

سامان یاسین (سامان صیدی) کیست بیوگرافی و ماجرای بازداشت سامان یاسین اعدام؟

سامان صیدی (سامان یاسین) کیست؟ بیوگرافی سامان یاسین (سامان صیدی) خواننده رپ کرمانشاهی و همسرش با عکس و سوابق هنری و خانوادگی از شروع خوانندگی تا بازداشت سامان یاسین و ماجرای حکم اعدام در ادامه مطلب همراه با پیج اینستاگرامش از این صفحه مجله حرف تازه مشاهده نمائید

سامان یاسین (سامان صیدی) کیست بیوگرافی و ماجرای بازداشت سامان یاسین اعدام

بیوگرافی سامان صیدی سامان یاسین

سامان یاسین با نام شناسنامه‌ای سامان صیدی فرزند تیمور متولد دهه ۷۰ در کرمانشاه گرافیست، ترانه‌ سرا،آهنگساز و خواننده اهل ایران است. او در سبک رپ فارسی و دیس‌لاو در موسیقی کردی و رپ مشغول فعالیت است. سامان یاسین اصالتا اهل کرمانشاه و کرد بوده، اما ساکن تهران است. وی در جریان اعتراضات مهر ماه ۱۴۰۱ بازداشت شد و اولین دادگاه اغتشاشگران نیز در آبان ماه به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، اما هنوز حکم نهایی صادر نشده است.

سوابق هنری

سامان صیدی، در زمینه گرافیک کار می کند و خودش را در دادگاه مربوط به اغتشاگران گرافیست معرفی کرده است. اما برخی رسانه ها نوشتند که او یکی از خوانندگان کردی اهل کرمانشاه است که در ترانه‌های جنجالی زیادی در اعتراض به وضعیت اجتماعی سیاسی جامعه خوانده‌است و بیشتر آهنگ های او حواشی زیادی در پی داشته است. سامان یاسین از جمله خوانندگان و رپرهای غیر مجاز کشورمان است که بدون مجوز وزارت ارشاد در حیطه موسیقی فعالیت دارد.

ماجرای بازداشت و زندان سامان صیدی

گفته میشود که وی در اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ ایران در ۱۰ مهر ۱۴۰۱ در منزلش بازداشت شده است.

دادگاه سامان صیدی در ۷ آبان ۱۴۰۱ به همراه دادگاه اغتشاشگران برگزار شد. در نوبت عصر دادگاه، نماینده دادستان با حضور در جایگاه کیفرخواست متهم سامان صیدی را قرائت کرد و از ریاست جلسه درخواست اعمال اشد مجازات برای وی را خواستار شد.

سامان صیدی فرزند تیمور به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح کلت کمری و شلیک ۳ عدد تیرهوایی به اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور در جایگاه قرار گرفت:

متهم عنوان کرد: در حوزه گرافیک کار می‌کنم.

قاضی از متهم پرسید: کسی که کار هنری انجام ‌می‌دهد برای چه دلیلی باید اسلحه گرم با خود به همراه داشته باشد؟

متهم صیدی گفت: آن سلاح را دوستم به من قرض داده بود.

قاضی از متهم صیدی درخصوص سلاح کلت کمری که در اختیار متهم بود، سوال کرد که این سلاح را از کجا آورده و در حال حاضر در چه محلی است که متهم گفت: سلاح برای من نبوده و الان هم نمیدانم کجاست چون آن را از پنجره به بیرون پرت کردم.

قاضی گفت: چرا اسلحه را از پنجره به بیرون پرتاب کردی؟

متهم صیدی گفت: به من گفتند که اگر ماموران بیایند شاید برای تو دردسر شود و من هم اسلحه را به بیرون پرتاب کردم.

خبرگزاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی، در روز ۷ آبان ۱۴۰۱، جلسه محاکمه سامان یاسین به حکم رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران یعنی ابوالقاسم صلواتی و ۸ معترض بازداشت‌شده دیگر به نام‌های سهیل خوشدل، منوچهر مهمان‌نواز، محمد قبادلو، محسن رضازاده قراقلو، سعید شیرازی، محمد بروغنی، ابوالفضل مهری و حسین حاجی‌لو به دلیل شرکت در اعتراضات برگزار شد.

نظرات