اکسکینو

محمد قبادلو کیست بیوگرافی و اتهامات محمد قبادلو / فیلم زیر گرفتن ماموران پلیس

6

محمد قبادلو کیست بیوگرافی و اتهامات محمد قبادلو / فیلم زیر گرفتن ماموران پلیس توسط محمد قبادلو در پرند همراه با عکس و تصاویر و سوابق وی همراه با زندگینامه تا خانواده و مادر محمد قبادلو و پیج اینستاگرام در ادامه صفحه از مجله حرف تازه مشاهده نمایید.

محمد قبادلو زیر گرفتن ماموران پلیس در پرند

بیوگرافی محمد قبادلو

محمد قبادلو : زادهٔ ۱۳۷۹ ‏در تهران، زندانی سیاسی است که ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ یک مأمور پلیس و پنج مأمور نیروی انتظامی را با خودرو زیر گرفته که منجر به شهادت یک پلیس به نام وحید کرم پور و مجروح شدن ۵ مامور پلیس شد. او در جلسه دادگاه اتهام خود را پذیرفت و گفت «به قصد کشت مأموران پلیس را با خودرو زیر گرفتم»

محمد قبادلو، با خودرو پیکان با سرعت حدود ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به سمت یگان موتور سوار حمله ور می‌شود. خودروی وی پس از برخورد با موتورهای یگان امداد متوقف می‌شود. در این برخورد ۶ مامور حافظ امنیت حضور داشتند که پنج تن از آنها آسیب شدید دیدند و یکی از ماموران آن هم به دلیل افتادن از روی موتور صدمه کمتری دید.

با وجود اینکه محمد قبادلو، متهم به قتل مامور نیروی انتظامی اتهام خود را در جلسه دادگاه پذیرفته؛ اما هنوز حکمی در مورد او صادر نشده است.

محمد قبادلو کیست بیوگرافی و اتهامات محمد قبادلو / فیلم زیر گرفتن ماموران پلیس

محمد قبادلو کیست

محمد قبادلو متولد سال ۱۳۷۹ در تهران است. او در ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ با یک دستگاه پیکان سفیدرنگ با حمله به مأموران موتورسوار انتظامی که برای حفظ امنیت در حال اجرای مأموریت خود بودند، ضمن زیر گرفتن آنها باعث شهادت استوار وحید کرم‌پور حسنوند و مجروح شدن تعدادی از افسران انتظامی شد. طبق نظریه پزشکی قانونی، شهید فرید کرم پور بدلیل ضربه شدید وارده به سر و له‌شدگی بافت مغز خونریزی کرده است و همین موضوع علت شهادت وی است.

اتهامات تا افساد فی الارض

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از اغتشاشگران اخیر صبح روز شنبه ۷ آبان به‌ریاست قاضی صلواتی در دادگاه عمومی و انقلاب تهران، با حضور مستشاران دادگاه، متهمان و وکلای آنها، جمعی از افسران انتظامی که در درگیری با آشوبگران مجروح شده بودند و خانواده شهدای امنیت، برگزار شد.

در کیفرخواست صادرشده از سوی نماینده دادستان مشخص شد یکی از متهمان به‌نام محمد قبادلو، فرزند محمدعلی به افساد فی‌الارض از طریق اقدام گسترده علیه مأموران موتوری نیروی انتظامی با اصابت خودروی سواری پیکان سفیدرنگ که منجر به شهادت استوار وحید کرم‌پور حسنوند و مجروح شدن ۵ مأمور پلیس شده است، به چنگ عدالت گرفتار شده است.

پدر شهید کرم‌پور خطاب به متهم با محکومیت حمایت آمریکا و اسرائیل از اغتشاشات اخیر گفت: به ‌چه ‌دلیل پسر من را کشتی؟ پول گرفتی؟ چه‌کسی تو را وادار به انجام این کار کرد؟ وی خطاب به قاضی گفت: اشد مجازات برای این فرد را خواستارم.

محمد قبادلو اتهاماتی از جمله قتل عمد، ایراد صدمه عمدی منجر به شکستگی نسبت به سایر شکات، اقدام به قتل عمدی سایر شکات که زنده مانده بودند از طریق برخورد با خودرو، تخریب وسایل نقیله ناجا و افساد فی‌الارض دارد.

به غیر از اتهام افساد فی‌الارض که رسیدگی آن بر عهده دادگاه انقلاب است سایر اتهامات وی در دادگاه کیفری یک رسیدگی می‌شود. به همین دلیل طبق قانون محمد قبادلو باید در ۲ دادگاه مجزا پاسخگوی اتهامات خود باشد.

فیلم کامل زیر گرفتن ماموران پلیس در پرند توسط محمد قبادلو

فیلم کامل زیر گرفتن ماموران پلیس در پرند توسط محمد قبادلو

فرمانده افسران حادثه مذکور که خود نیز از ناحیه پای راست مجروح شده است، با حضور در جایگاه گفت: ۳۰ شهریور بود که مأموریتی از سوی سلسله‌ مراتب به ما برای حفظ امنیت و پیشگیری از وقوع ناهنجاری ابلاغ شد.

وی افزود: مأموریت خود را انجام دادیم ساعت حوالی ۱۲ بامداد بود که قصد بازگشت به مقر خود را داشتیم که ناگهان صدای وحشتناکی شنیدم، برگشتم به‌سمت عقب که ببینم چه اتفاقی افتاده است که ناگهان توسط یک خودرو زیر گرفته شدم. روی زمین افتاده بودیم، شهید کرم‌پور نفس‌نفس می‌زد، خواستم به‌سمتش بروم که دیدم پای راستم دچار آسیب جدی شده است.

وی از ریاست دادگاه اِعمال اشد مجازات را برای متهم خواستار شد.

مادر محمد قبادلو

فیلمی از تظلم‌خواهی مادر محمد قبادلو در فضای مجازی و در رسانه‌های معاند منتشر شده است که در آن گفته می‌شود، عدالت برای محمد قبادلو اجرا نشده است و وی از حضور وکیل محروم بوده است و دادگاه در همان جلسه اول حکم اعدام را برای قبادلو صادر کرده و قرار است به‌زودی حکم اجرا شود. مادر محمد قبادلو که یک جوان پلیس را به قتل رسانده است و از مردم استمداد کمک و حمایت می‌کند، این اتهام را به دستگاه قضائی وارد می‌سازد که عدل اسلامی را رعایت نکرده است.

 

به شهادت رساندن فرید کرم پور

شهید فرید کرم پور متولد شهرستان چگنی و ساکن شهر پرند بود که در آشوب‌های خیابانی شهرستان رباط ‌کریم (پرند) بر اثر زیر گرفته شدن توسط یک خودروی سواری در ۳۱ شهریور ماه مجروح و پنجم مهرماه شهید شد.

بامداد ۳۱ شهریور ماه به دلیل اغتشاشات ایجاد شده، یگان موتوری یگان امداد به همراه فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم، به دلیل حضور اغتشاشگران در پرند در این منطقه متمرکز می‌شوند.

حدود ساعت ۱:۳۰ بامداد که اغتشاش فروکش می‌کند و اغتشاشگران متفرق می‌شوند پایان ماموریت به یگان‌های امداد اعلام و ماموران حافظ امنیت برای بازگشت به مقر فرمانده‌ای آماده می‌شوند. گروه یگان امداد متشکل از ۶ دستگاه موتورسیکلت در مسیر بازگشت به مقر پارک فدک چند دقیقه‌ای پشت چراغ قرمز توقف می‌کنند.

در همان زمان، محمد قبادلو همانطور که خود عنوان کرده است، با نقشه قبلی، با خودرو پیکان با سرعت حدود ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به سمت یگان موتور سوار حمله ور می‌شود. خودروی وی پس از برخورد با موتورهای یگان امداد متوقف می‌شود. در این برخورد ۶ مامور حافظ امنیت حضور داشتند که پنج تن از آنها آسیب شدید دیدند و یکی از ماموران آن هم به دلیل افتادن از روی موتور صدمه کمتری دید.

قبادلو پس از ارتکاب جرم قصد فرار داشته اما به دلیل قرار گرفتن یک دستگاه موتورسیکلت یگان امداد در زیر خودرو، موفق به این کار نمی شود.

علت شهادت فرید کرم‌پور

براساس گزارش پزشکی قانونی و پرونده بالینی شهید کرم‌پور، علت فوت فرید کرم‌پور صدمات بدنی، شکستگی استخوان سر و به موجب آن له شدگی بافت مغز بوده است.

دستگیری متهم

پس از دستگیری متهم محمد قبادلو، وی توسط افسر کشیک تفهیم اتهام و به زندان منتقل می‌شود در این مرحله پرونده وی به بازپرسی ارجاع می‌شود قبادلو در جریان تحقیقات دادسرا ماجرا را به طور کامل بیان و اعلام می‌کند که در برخورد با یگان موتور سوار، یکی از ماموران به روی ماشین پرت شده و به زمین می‌خورد.

وی حتی صراحتا اعلام می‌کند که با برنامه ریزی قبلی این کار را انجام داده و اگر ۱۰ مامور دیگر هم همین الان بیایند آنها را زیر خواهد کرد.

اصلا پشیمان نیستم

محمد قبادلو در مسیر انتقال به محل وقوع جنایت برای بازسازی صحنه جرم نیز در ماشین اعلام می‌کند که اصلا پشیمان نیستم و اگر باز هم برگردم این کار را تکرار می‌کنم.

خانواده محمد قبادلو

خانواده محمد قبادلو ۲ وکیل به نام های مهدخت دامغان‌پور و امیر رئیسیان را برای پرونده وی معرفی می‌کنند.

با توجه به ابعاد امنیتی این پرونده و اجرای تبصره ماده ۴۸ (انتخاب وکلای مورد تایید رئیس قوه قضاییه) وکلای معرفی شده توسط خانواده قبادلو، صلاحیت دفاع از وی در پرونده افساد فی الارض را که در دادگاه انقلاب رسیدگی می شود را ندارند اما حضور آنها در پرونده کیفری محمد قبادلو مانعی ندارد و وکلای تعیینی می‌توانند از اتهامات انتصابی وی در دادگاه کیفری یک دفاع کنند.

ماجرای بیماری روانی

در آخرین جلسه دفاع مربوط به پرونده کیفری محمد قبادلو در دادسرا، هر ۲ وکیل انتخابی (مهدخت دامغان‌پور و امیر رئیسیان) حضور داشتند. در این جلسه که حدود ۳ ساعت طول کشید، وکیل رئیسیان مدعی شد که موکل وی دچار بیماری دوقطبی است و تعادل روانی ندارد و در زمان حرکت به سمت ماموران از خود اراده ای نداشته است.

پس از صحبت‌های وکیل، بازپرس پرونده در حضور وکلا از متهم درباره بیماری روانی و دوقطبی سوال می‌پرسد. محمد قبادلو اعلام می‌کند که سال ۹۴ متوجه بیماری خود شده اما پیش از این در بیمارستانی برای درمان بستری نبوده است، فقط گه گاهی به پزشک مراجعه می‌کرده است و آخرین درگیری و یا نزاع وی هم برمی‌گردد به سال اول دبیرستان.

پزشکی قانونی نیز درباره وضعیت روحی و روانی محمد قبادلو اعلام کرده است: «معاینه روانپزشکی انجام شد با توجه به معاینه و شرح حال نامبرده سوابقی از تشخیص و درمان اختلالات خلقی را ذکر می‌کند در حال حاضر علائم و شواهد از اختلال عمده‌ روانپزشکی که باعث فقدان قوه تمییز و کنترل ارائه شو، در زمان وقوع جرم در نامبرده مشاهده نمی‌شود و مسئول اعمال و رفتار خود بوده است».

قاضی دادگاه قبادلو نیز ضمن رد ادعای مادر وی می گوید در جلسه اول حکمی برای متهم صادر نشده است.

6 دیدگاه در “محمد قبادلو کیست بیوگرافی و اتهامات محمد قبادلو / فیلم زیر گرفتن ماموران پلیس

 1. مهدی گفت:
  1
  11

  اعدام کمترین جزای این
  ست

 2. محبوبه گفت:
  5
  18

  قتل انجام میدن بعد میگن روانی بودیم، شما ببخشید!!😂😂خدایا! پروردگارا!

 3. ناصر کلانتری گفت:
  18
  6

  کشتن از هر طرف غم انگیز است نیروهای امنیتی عزیزند و جوانان معترض نیز هموطنان ما اعتراض قانونی باشه اما آسیب رساندن خیر واقعا غمگینم کاش هیچوقت هموطنانم مقابل هم قرار نگیرند

 4. Mehrab گفت:
  8
  22

  پارش کنین آشغال رو

 5. لیلا گفت:
  15
  19

  پشیمون هم نیست عجب رویی هم داره

 6. مهدی گفت:
  24
  51

  خواهش میکنم این وطن فروشها و اغتشاشگران را اعدام کنید یارانه خانوادهاشونم قطع کنید این حراملقمه هارو.
  اعدام اعدام اعدام

نظرات