همه جا با فرادرس

برنامه و جدول مدال های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ باکو [ساعت کشتی ایران]

1

پخش زنده / برنامه و جدول مدال های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ باکو [ساعت کشتی ایران]

مسابقات جام جهانی ایران ۲۰۲۲ (Wrestling World Cup) در کشور آذربایجان باکو روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان ۱۴۰۱ در حال برگزاری است و روز اول مسابقات کشتی گیران فرنگی کار ایران به مصاف کشتی گیران کشور ترکیه رفتند مروری داریم به برنامه کامل جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ همراه با نتایج و مدال های امروز کشتی گیران تیم ملی کشتی فرنگی ایران با ساعت مسابقه کشتی فرنگی ایران در جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲٫ با ما همراه باشید.

جام جهانی کشتی فرنگی 2022

به گزارش مجله حرف تازه از فدراسیون کشتی ایران، رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ به عنوان مهمترین رقابت سالانه کشتی جهان و مهمترین رویداد این رشته پس از المپیک و قهرمانی جهان ۱۴ و ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۱ در باکو آذربایجان برگزار خواهد شد. ترکیه که در مسابقات جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ قهرمان جهان شد، اولین حریف ایران در جام جهانی است که با نفرات اصلی‌اش به این رقابت‌ها آمده است

در این رقابت ها ایران به همراه تیم های قرقیزستان و ترکیه در یک گروه قرار دارد و تیم های آذربایجان، صربستان و ستارگان جهان نیز در گروه دیگر قرار داشتند اما صربستان از حضور در این مسابقات کنار رفت.

تیم صربستان به علت ابتلای برخی کشتی گیران خود به ویروس کرونا، از حضور در جام جهانی کشتی فرنگس بازماند.

به این ترتیب تیم های آذربایجان و منتخب جهان برابر هم به میدان می روند و برنده این دیدار در فینال به مصاف برترین تیم گروه مقابل قرار خواهد گرفت.

برنامه کامل جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲

جام جهانی کشتی فرنگی از شنبه ۱۴ آبان ماه با حضور پنج تیم ایران، ترکیه، قرقیزستان، آذربایجان و منتخب جهان در باکو آغاز می‌شود. به دلیل محدودیت روزهای پرواز مستقیم به باکو، تیم کشورمان روز پنجشنبه از طریق ترکیه راهی آذربایجان شد و در حالی که میزبان شرایط خوبی را برای مسابقات فراهم کرده است، اولین تمرینش را هم در باکو انجام داد.

تیم ملی کشتی فرنگی احتمالاً با پویا دادمرز در ۵۵ کیلوگرم، مهدی محسن‌نژاد در ۶۰ کیلوگرم، ایمان محمدی در ۶۳ کیلوگرم، دانیال سهرابی در ۶۷ کیلوگرم، امیر عبدی در ۷۲ کیلوگرم، محمدرضا مختاری در ۷۷ کیلوگرم، علیرضا مُهمدی در ۸۲ کیلوگرم، حمیدرضا بادکان در ۸۷ کیلوگرم، مهدی بالی در ۹۷ کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در ۱۳۰ کیلوگرم در مصاف با ترکیه قهرمان جهان روی تشک خواهد رفت. ترکیه که در مسابقات جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ قهرمان جهان شد، اولین حریف ایران در جام جهانی است که با نفرات اصلی‌اش به این رقابت‌ها آمده است و تنها در ۱۳۰ کیلوگرم رضا کایالپ را در اختیار ندارد.

اسامی کشتی گیران تیم ملی کشتی فرنگی به سرمربیگری حسن رنگرز

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:
۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز – مهدی جواهری
۶۰ کیلوگرم: مهدی محسن نژاد – پویا ناصرپور
۶۳ کیلوگرم: ایمان محمدی – سعید اسماعیلی
۶۷ کیلوگرم: دانیال سهرابی – حجت رضایی
۷۲ کیلوگرم: امیر عبدی – محمدرضا رستمی
۷۷ کیلوگرم: محمدرضا مختاری – عارف حبیب اللهی
۸۲ کیلوگرم: علیرضا مهمدی – محمدحسین محمودی
۸۷ کیلوگرم: ابوالفضل چوبانی – حمیدرضا بادکان
۹۷ کیلوگرم: مهدی بالی – علی عابدی درزی
۱۳۰ کیلوگرم: علی اکبر یوسفی- فردین هدایتی

ساعت کشتی ها

رقابت‌های رده‌بندی و فینال مسابقات جام جهانی باکو نیز به ترتیب ساعت ۱۷ و ۱۸:۳۰ روز یکشنبه ۱۵ آبان ماه برگزار می‌شود.

اختلاف ساعت ایران با آذربایجان ۳۰ دقیقه است، به طوری که ساعت ۱۰ صبح به وقت آذربایجان ساعت ۹:۳۰ به وقت ایران است.

قرعه کشی همه اوزان

ملی پوشان فرنگی کار کشورمان برای حضور در جام جهانی کشتی فرنگی، صبح امروز وزن کشی کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، جام جهانی کشتی فرنگی از ساعت ۹:۳۰ صبح امروز به وقت ایران در شهر باکو آذربایجان برگزار می شود.

تیم کشورمان در این رقابت ها با تیم های ترکیه و قرقیزستان همگروه است که تیم ایران در نخستین دیدار از ساعت ۹:۳۰ صبح امروز به مصاف تیم ترکیه رفت

دومین دیدار تیم ایران نیز ساعت ۱۶:۳۰ امروز با تیم قرقیزستان برگزار می شود.

رقابت های رده بندی و فینال این مسابقات نیز به ترتیب ساعت ۱۶:۳۰ و ۱۸ فردا یکشنبه ۱۵ آبان ماه برگزار می شود.

طبق برنامه اولیه اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی (UWW) این مسابقات با حضور پنج تیم برتر جهان به همراه منتخب جهان در دو گروه سه تیمی برگزار می‌شود و هر تیم قرار بود دو مسابقه در روز اول داشته باشند و طبق جدول و امتیازات، دو تیم اول دو گروه مصاف فینال را در روز دوم و دو تیم دوم هر گروه مبارزه رده‌بندی را مقابل هم برگزار کنند. تیم ایران نسبت به عدم تغییر برنامه جام جهانی بعد از کناره‌گیری صربستان اعتراض کرده است چراکه طبق قانون اگر در رقابتی کمتر از شش تیم حضور داشته باشند، مسابقات باید به‌صورت دوره‌ای برگزار شود تا در حق تیمی اجحاف نشود.

پیش از آغاز این مسابقات حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدف میدان دادن به جوانان و پشتوانه‌سازی تیم‌های ملی موضوع نتیجه گیری را در دستور کار برای رقابت‌های جام جهانی قرار نداده است. ترکیب تیم ملی کشورمان را جوانان تشکیل می‌دهند و تقریبا با تغییرات ۸۰ درصدی راهی این رقابت‌ها خواهیم شد. در بین حریفان حضور ترکیه و آذربایجان قهرمان و نایب قهرمان ۲۰۲۲ صربستان با تمام چهره‌های مدال آورشان قابل توجه است.
حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره هدف اصلی تیم ملی هم عنوان کرد: ما در این رقابت‌ها می‌خواهیم به جوانان تیم ملی فرصت دهیم تا بتوانند خود را در یک تورنمنت بین‌المللی محک بزنند و تجربه لازم را به دست آورند. چیزی که برای ما مهم است ساخت پشتوانه برای تیم ملی بوده تا این که بتوانیم سال آینده آذرماه که در تهران میزبان رقابت‌های جام جهانی هستیم با تمام ظرفیت فنی خود در مسابقات حضور داشته باشیم و قهرمانی را از آن خود کنیم.

نتایج کامل رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی آذربایجان ۲۰۲۲

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان به مصاف تیم ترکیه رفته است که نتایج این دیدار تاکنون به شرح زیر است:

ایران ۵ – ترکیه ۳
۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز، برنده ۱ – اکرم اوزترک ۱
۶۰ کیلوگرم: مهدی محسن نژاد ۹ – کرم کمال ۷
۶۳ کیلوگرم: ایمان محمدی ۸ – احمت اویار صفر
۶۷ کیلوگرم: سید دانیال سهرابی ۸ – مورات فیرات صفر
۷۲ کیلوگرم: محمدرضا رستمی ۲ – سلجوق جان ۱
۷۷ کیلوگرم: محمدرضا مختاری ۲ – یونس امره باشار ۶
۸۲ کیلوگرم: علیرضا مهمدی ۵ – برهان آکبوداک ۷
۸۷ کیلوگرم: حمیدرضا بادکان ۲ – علی جنگیز ۱۱
۹۷ کیلوگرم: مهدی بالی – متهان باشار
۱۳۰ کیلوگرم: علی اکبر یوسفی – عثمان ایلدیریم

در حال تکمیل…

1 دیدگاه در “برنامه و جدول مدال های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ باکو [ساعت کشتی ایران]

  1. نمیگم گفت:

    جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۲۲ باکو
    آذربایجان ۵، ایران ۵
    آذربایجان ۱۰ میلیونی برابر است با ایران ۸۰ میلیونی.پیروزی آذربایجان رو تبریک میگم

نظرات