همه جا با فرادرس

غزاله چلاوی کیست بیوگرافی و ماجرای فیلم کشته شدن غزاله چلابی با علت مرگ

0

غزاله چلاوی کیست بیوگرافی و واقعیت های فیلم کشته شدن غزاله چلابی با علت مرگ

غزاله چلابی کیست

غزاله چلابی : زادهٔ ۱۳۶۸ در آمل، کوهنورد و ورزشکار اهل ایران است که در ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به طرز مشکوکی درگذشت. در ادامه به معرفی و بیوگرافی غزاله چلاوی (غزاله چلابی) با عکس و تصاویر همراه با سوابق و زندگی شخصی و پیج اینستاگرامش تا ماجرای فیلم لحظه کشته شدن غزاله چلابی و علت مرگ و فوت غزاله چلاوی و مراسم چهلم وی را در ادامه مطلب میخوانید

غزاله چلاوی کیست بیوگرافی و ماجرای فیلم کشته شدن غزاله چلابی با علت مرگ

بیوگرافی غزاله چلاوی

غزاله چلابی اهل آمل که در برخی منابع او را به نام غزاله چلاوی نیز می شناسند، در سال ۱۳۶۸ در امل متولد شد و در ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به طرز مشکوکی درگذشت. درباره علت مرگ و فوت این دختر آملی در رسانه های خارجی و داخلی حرف و حدیث های زیادی ذکر است.

فیلم لحظه کشته شدن غزاله چلابی

ویدویی با عنوان فیلم لحظه کشته شدن غزاله چلاوی در شبکه های اجتماعی و رسانه های معاند هنگام فیلمبرداری از اعتراضات و تجمعات منتشر شد که در همین رابطه پلیس گفت: ویدئوی پخش شده، تقطیع شده است. رد گلوله بر پیکر مرحوم چلاوی نشان می‌دهد که گلوله از جلو به عقب، از راست به چپ و از پایین به بالا به او شلیک شده است.

فارس نوشت: روز گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی در دو پلان منتشر شد که در پلان نخست فردی مسلح از بالای چند پله وبلندی تیری شلیک می‌کند. با آنکه نوع سلاح و جنگی و غیر جنگی بودن آن مشخص نیست اما در همین اثنا و در پلان دوم تلفن همراه شخصی که در حال فیلم گرفتن از تجمع مردم آمل است به زمین می‌افتد و اطرافیان در حالی که دوربین گوشی هنوز روشن مانده و ضبط انجام می‌دهد می‌گویند که وی (مالک گوشی) گلوله خورده و به زمین افتاده است. جریان ضد انقلاب با مرتبط دانستن این دو فریم به یکدیگر مدعی شده‌اند که فرد متوفی (مرحومه چلاوی) بر اثر اصابت شلیک از اسلحه فرد فریم نخست کشته شده است.»

سرهنگ علی قیصری رئیس پلیس آگاهی استان مازندران در این خصوص به فارس گفت: در این فیلم ادعا شده که فرد مورد اصابت آن گلوله مرحومه چلاوی بوده است در صورتی که بررسی‌های ما نشان می‌دهد ویدئو پخش شده تقطیع شده است.

وی ادامه داد: همانطور که در فیلم مشخص است زاویه تیراندازی از بالا و ارتفاع به سمت پایین بوده در حالی که رد گلوله بر پیکر مرحوم چلاوی نشان می‌دهد که گلوله از جلو به عقب، از راست به چپ و از پایین به بالا به وی شلیک شده است که این سه زاویه نشان می‌دهد هیچکدام از گلوله‌ها از بالا شلیک نشده بلکه فردی از بین جمعیت(هم تراز با خانم چلاوی) به وی شلیک کرده است.

نکته دیگری که سرهنگ قیصری بدان اشاره می‌کند آن است که موارد متعددی از اصابت تیر به ماموران امنیتی از بین جمعیت معترضان (مانند آنچه برای مرحوم چلاوی رخ داده) در تجمعات مشابه به وقوع پیوسته است.

از دگر سو محمد کریمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: متاسفانه در اغتشاشات اخیر شاهد پروژه کشته سازی بودیم تا این مساله را متوجه نیروهای امنیتی و انتظامی کنند.

بیوگرافی غزاله چلاوی

مراسم چهلم غزاله چلابی

مراسم چهلم غزاله چلابی ۱۲ آبان ۱۴۰۱ در شهر آمل در استان مازندران برگزار شد. خبرگزاری فارس در گزارشی، حواشی برگزاری مراسم چهلم غزاله چلاوی و مهسا موگویی دو تن از جانباختگان حوادث اخیر را روایت کرد.

در این گزارش آمده است:

* مراسم چهلمین روز درگذشت مرحومه غزاله چلاوی یکی از کشته‌های وقایع سی شهریورماه بعدازظهر امروز در امامزاده قاسم آمل برگزار شد.

* خانواده چلاوی از قبل اعلام کرده بودند، مراسم چهلم با حضور اقوام وی برگزار خواهد شد و مراسم عمومی ندارند و در فضای داخلی سالن اجتماعات امامزاده مراسم دارند، اما بافراخوان‌هایی که منتشر شده‌ بود،‌برخی خود را به این مراسم رساندند.

نظرات