تفریحات

ترک سیگار با ویپ چگونه صورت می گیرد ؟

0

ترک سیگار با ویپ یکی از عوامل مهم برای افرادی مصرف کننده سیگار می باشد . این روزها همه کشورها از جمله کشور ما، ایران، در حال عبور از ویروس مرگبار Covid 19 هستند. تلاش‌های بسیاری در این کشور صورت گرفته‌است که جامعه از این همه‌گیری کشنده بیرون آید و به حالت عادی و سلامت گذشته باز گردد. همه اعضای جامعه به نوبه خود در حال تلاش هستند که تمام چیزهای از دست رفته را دوباره با کمک یکدیگر باز یابیم.
در خلال اخبارهای ناگوار و تکان دهنده ماه‌ها و هفته‌های اخیر در رابطه با همه‌گیری کرونا، برخی اتفاقات و تحقیقات مثبت و امیدوارکننده مرهمی بر اخبار تلخ خواهند شد. یکی از این اخبارها در خصوص محصولات تولیدکننده بخار و ویپینگ بوده‌است. اغلب این‌گونه اخبار مسرت‌بخش در لابلای خبرهای ناگوار گم می‌شوند، اما ما قصد داریم که نقطه امیدی را در روزگار نا امیدی و نگرانی‌ها روشن کنیم. در ادامه خواهیم دید که چگونه ویپ‌ها با کمک به ترک سیگار، جان افراد بسیاری را نجات می‌دهند.

ترک سیگار با ویپ

سیگارهای الکترونیک یا ویپ مخصوص بزرگسالان است!

بسیاری از تولیدکنندگان سیگارهای الکترونیک یا ویپ دارای قوانین سخت‌گیرانه‌ای هستند و از مصرف نوجوانان و جوانانی که به سن قانونی نرسیده‌‌اند جلوگیری می‌کنند. درواقع تبلیغات این دسته از محصولات نیز برای بزرگسالان طراحی شده‌است. این سن قانونی در شرکت‌های تولیدکننده بین ۱۸ تا ۲۱ متفاوت است. درواقع توجه به داشتن سن قانونی جهت خرید سیگارهای الکترونیک بسیار مهم است.
ترجیح شرکت‌های توزیع سیگارهای الکترونیک شامل نوجوانان زیر سن قانونی و افراد غیر سیگاری نمی‌شود. این در حالی‌است که تلاش این شرکت‌ها بر تغییر سبک مصرف افراد سیگاری معطوف شده‌است. درواقع بازاریابی‌های گسترده شرکت‌ها تنها در جهت جلب نظر و توجهات افراد سیگاری بالغی است که تمایل به ترک سیگار دارند یا تلاش دارند که میزان نیکوتین مصرفی خود را کاهش دهند. همچنین افرادی که علاقه زیادی به تولید بخار دارند، نیازی به مصرف سیگار نخواهند داشت.
هدف اصلی عمده شرکت‌ها تولید و توزیع سیگارهای الکترونیک برای افراد سیگاری و بالغی است که به دنبال ایجاد تغییرات بزرگی در سبک زندگی خود هستند.

ترک سیگار با ویپ جان انسان‌های بسیاری را نجات می‌دهد؟

اظهارات بسیاری از افراد سیگاری که ویپینگ را تجربه می‌کنند گویای این مساله است که ویپ‌ جان آن‌ها را نجات داده‌است! این اتفاق مخصوصا در افرادی که میزان سیگاری بودن آن‌ها سنگین و بسیار سنگین تخمین زده می‌شود، بیشتر قابل درک است. چراکه عملا ترک سیگار برای چنین افرادی غیر ممکن به نظر می‌آید. این در حالی است که ویپ فرصت ایده‌آلی را در اختیار چنین مصرف‌کنندگانی قرار می‌دهد.
چنین قابلیت شگفت‌انگیزی باعث می‌شود که نشر اطلاعات نادرست در ارتباط با مضرات ویپ‌های فاقد نیکوتین نگران‌کننده به نظر آید. چراکه این دستگاه‌ها قادر هستند که افراد را به سوی ترک سیگار سنتی تنباکو سوق دهند که درصدهای بالایی از نیکوتین دارند.
درواقع با انتشار چنین اخبار کذب و نادرستی، در حق میلیون‌ها نفر افراد سیگاری در کشور (ایران) ظلم بزرگی رخ می‌دهد و فرصت ترک سیگار از این دسته از افراد گرفته می‌شود. این ارقام را به تعداد افرادی که سالانه در اثر بیماری‌های ناشی از مصرف سیگار سنتی می‌میرند بیفزایید.
مساله مهم آن است که زنجیره گسترده تولید و پخش سیگارهای الکترونیک و به‌طور کلی صنعت ویپینگ همچنان تلاش خود را در تصحیح این اطلاعات نادرست ادامه می‌دهند. این شرکت‌ها تلاش می‌کنند که با شفاف سازی این مسائل، سهم بزرگی در نجات جان میلیون‌ها فرد سیگاری داشته باشند.
انجمن‌های حامی سیگارهای الکترونیک نیز همواره در تلاش هستند که آموزش‌های مناسبی را به نسل بعدی افراد سیگاری ارائه دهند و آمار مصرف سیگار سنتی را روز به روز کاهش دهند.
این اقدامات در جهت بهره مندی از یک جامعه سلامت و شاد، گام بزرگ و مهمی به حساب می آید و تاثیرات شگرفی در آینده جامعه خواهد داشت.

نظرات