فیلم کامل لحظه وحشتناک وقوع آتش سوزی در زندان اوین شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ را ببینید

0

فیلم کامل لحظه وحشتناک وقوع آتش سوزی در زندان اوین شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ را ببینید

فیلم کامل لحظه دهشتناک وقوع آتش سوزی در زندان اوین شامگاه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ را ببینید که ساعت حوالی ۲۱:۳۰ شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ در کارگاه خیاطی زندان اوین اتفاق افتاد و منجر به خسارت مالی شد اما تلفات جانی نداشت این حادثه آتش سوزی در کارگاه خیاطی بند زندانیان محکومیت مالی و سرقت رخ داد همراه با جزئیات را در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید:

فیلم آتش سوزی زندان اوین 23 مهر 1401

شامگاه شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۲۱ دیشب، وقوع حادثه آتش سوزی در زندان اوین تهران در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده در رسانه های داخلی و خارجی داشت و چند ویدئو از اولین لحظات آتش سوزی در زندان اوین در فضای مجازی در حال گسترش است. در ویدئوی زیر لحظه وقوع آتس سوزی در زندان اوین را ببییند:

 

فیلم آتش سوزی زندان اوین شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، ساعتی پیش بود که تصاویری از بروز آتش سوزی در زندان اوین تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

پیگیری‌ها از سازمان زندان‌ها نشان می‌دهد در پی درگیری بین تعدادی از زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه کارآفرینی زندان دچار حریق می‌شود.

بلافاصله پس از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه خیاطی بند زندانیان محکومیت مالی و سرقت (۷ و ۸) انتظامات زندان برای کنترل درگیری وارد عمل شده و ایستگاه آتش نشانی مستقر در زندان نیز بلافاصله عملیات اطفا حریق را آغاز کرده و هم اکنون اتش سوزی مهار و خاموش شده است.

این گزارش حاکی است نیروی انتظامی هم جهت کمک به برقراری هر چه زودتر آرامش در اوین به انتظامات زندان کمک کرده است.

بر اساس این گزارش درگیری بین زندانیان نیز با ورود انتظامات زندان تحت کنترل درآمده است.

واکنش ها

در همین رابطه دادستان تهران گفت: اوضاع زندان اوین از ساعاتی پیش رو به آرامی رفته و اکنون آرامش برقرار است.

صالحی تاکید کرد: درگیری شامگاه شنبه زندانیان ارتباطی با اغتشاشات اخیر نداشته است و اساساً بند مرتبط با زندانیان امنیتی از بندهای سارقان و محکومان مالی جداست و با آن فاصله دارد.

آتش در کارگاه خیاطی زندان رخ داده است.

**

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن منصوری استاندار تهران در خصوص حادثه زندان اوین اظهار کرد: در حال حاضر آرامش کامل در زندان اوین برقرار است. وی با اشاره به اینکه برخی بندها در زندان شلوغ شده بود، گفت: بند ۷ و ۸ شلوغ شده بود ولی مسئله اصلی در بندی بود که بخشی از اراذل و اوباش در آن بند حضور داشتند.

استاندار تهران بیان کرد: با حضور سریع مجموعه نیروی انتظامی، یگان امداد در حال حاضر کاملا آرامش برقرار است و نکته خاصی نیست، مسیله اصلی ایجاد حریق و آتش سوزی بود که توسط برخی از زندانیان اتفاق افتاد که با حضور عوامل آتش نشانی کنترل و مهار شد.

وی گفت: در حال حاضر هم زندان و هم اطراف زندان تحت کنترل است.

****

به گزارش ایرنا: شامگاه شنبه (۲۳ مهر ماه) بند محل نگهداری برخی زندانیان شاهد ناآرامی و درگیری بود که منجر به درگیری این افراد با پرسنل زندان اوین شد.

آنها انبار لباس زندان را به آتش کشیدند که منجر به آتش‌سوزی در زندان اوین شده است.

****

به گزارش تسنیم به نقل از یک منبع آگاه جزییات دیگری از آتش‌سوزی زندان اوین : یک منبع آگاه درباره جزییات اتفاقات امشب زندان اوین گفت: ساعاتی پیش زندانیان بند ۶ و بند ۷ که بند مخصوص سارقان و بند محکومان مالی است با یکدیگر درگیر می‌شوند اما به دلیل درگیر شدن تعداد قابل توجهی از این زندانیان با یکدیگر، وکیل بندها با کمک نیروهای حراست سعی در متفرق کردن زندانیان می‌کنند.

* در این حین، برخی زندانیان با سواستفاده از فضای پیش آمده، انبار لباس را آتش می‌زنند.

* وی گفت: مدیریت زندان از آتش نشانی برای اطفای حریق کمک می‌گیرد و بعد از مدتی آتش خاموش می‌شود و اوضاع تحت کنترل قرار می گیرد.

* این مقام امنیتی با بیان اینکه بسیاری از اعضای بند ۶ و ۷ زندان در این درگیری مشارکت نداشتند، گفت که به رفتار افراد موثر در این درگیری رسیدگی خواهد شد.

* این مقام مسئول همچنین تاکید کرد که در درگیری امروز زندانیان، هیچ زندانی امنیتی دخالت نداشت و اساساً بند مرتبط با زندانیان امنیتی از بندهای سارقان و محکومان مالی جداست و با آن فاصله دارد.

به گزارش تسنیم: ساعتی پیش بود که تصاویری از بروز آتش سوزی در زندان اوین تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. پیگیری‌ها از سازمان زندان‌ها نشان می‌دهد در پی درگیری بین تعدادی از زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه کارآفرینی زندان دچار حریق می‌شود.

بلافاصله پس از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه خیاطی بند زندانیان محکومیت مالی و سرقت انتظامات زندان برای کنترل درگیری وارد عمل شده و ایستگاه آتش نشانی مستقر در زندان نیز بلافاصله عملیات اطفا حریق را آغاز کرده و هم اکنون اتش سوزی مهار و خاموش شده است.

این گزارش حاکی است نیروی انتظامی هم جهت کمک به برقراری هر چه زودتر ارامش در اوین به انتظامات زندان کمک کرده است.

بر اساس این گزارش درگیری بین زندانیان نیز با ورود انتظامات زندان تحت کنترل درآمده است.

در حال حاضر این موضوع مهار شده و شرایط زندان در کنترل ماموران زندان قرار دارد و آتش‌سوزی زندان با تلاش نیروهای آتش‌نشانی درحال کنترل است.

یک مقام امنیتی در این باره گفت: شرایط به طور کامل تحت کنترل است و آرامش در زندان برقرار شده و عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق هستند.

عوامل ایجاد آشوب نیز از سایر زندانیان جدا شده و دیگر افراد تحت بازداشت نیز به بندهای خود بازگشته‌اند.

نظرات