تفریحات

طراحی دفتر کار لاکچری و اجرای صفر تا صد دکوراسیون داخلی

0

طراحی دفتر کار لاکچری و اجرای صفر تا صد دکوراسیون داخلی آن فرایندی به هم پیوسته و تخصصی است که طراح دکوراسیون باید جهت دیزاین دفتر کار شیک و مدرن به آن تسلط بالایی داشته باشد. خصوصا دکوراسیون اداری در تهران یکی از مواردی است که حتما باید توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود.

 طراحی دفتر کار

طراحی داخلی اداری اصول طراحی مختص خود را دارد که اگر به درستی انجام نشود باعث ایجاد فضایی نامناسب می گردد. طراحی اداری یکی از خدمات شرکت معماری هیرادانا می باشد. متخصصین با تجربه تیم هیرادانا دارای تیم متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی فضاهای اداری می باشند و آماده ارائه بهترین خدمات خدمت شما کارفرمایان محترم می باشد.

اغلب کارمندان در طول روز حدود یک سوم از ساعات را در محل کار میگذرانند. در نتیجه طراحی داخلی و ایجاد محیطی آرام بخش در فضاهای اداری از اهمیت بالایی برخوردار است و بر روحیه کارکنان تاثیرگذار می باشد . طراحی چنین فضایی باعث انتقال انرژی مثبت و افزایش راندمان کاری میگردد.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری علاوه بر اینکه باید از نظر زیبایی بصری جلوه ای خاص و متفاوت داشته باشد از نظر چیدمان، عملکرد و کاربرد نیز باید مطابق با نوع فعالیت و شرایط فضا طراحی و اجرا شود.

چیدمان و طراحی داخلی اداری به صورت مستقیم و غیر مستقیم می تواند بر میزان بهره‌ وری، روند کار، ارتباطات درون سازمانی و … تاثیر گذار باشد.

طراحی دفتر کار

  • طراحی پلان فضاهای اداری

طراحی پلان فضاهای اداری با توجه به نوع فعالیت ادارات و شرکت ها به صورت باز یا بسته طراحی می گردد.

در طراحی پلان باز فضاها از یکدیگر مجزا طراحی نمیشوند و یک فضای باز طراحی و اجرا می گردد و در یک فضا، چندین کارمند مشغول به کار هستند تا به این ترتیب بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط داشته باشند اما برخی از ادارات به صورت بسته طراحی می شوند در طراحی پلان بسته اتاق ها به صورت مجزا طراحی میشوند.

در اصل نوع طراحی پلان بستگی به نوع فعالیت سازمان دارد. به عنوان مثال اگر فعالیت شرکت شما به گونه ای است که کارمندان نیاز به کار گروهی و ارتباط بیشتری با همدیگر دارند و یا کار و فعالیت آنها به گونه ای است که نیاز به تمرکز بالایی ندارند و یا حتی فضای کافی برای ایجاد اتاق مجزا برای تمام کارمندان وجود ندارد می توانید از پلان باز برای طراحی شرکت خود استفاده کنید. اما اگر فعالیت شرکت شما به گونه ای است که کارکنان نیاز به آرامش و تمرکز بیشتری دارند همچنین فضای کافی برای ایجاد فضای خصوصی و نیمه خصوصی برای هر فرد وجود دارد می توان از پلان بسته برای طراحی استفاده کرد.

طراحی دفتر کار

  • سبک طراحی دفتر کار لاکچری

یکی از مهمترین بخش ها در طراحی دکوراسیون اداری انتخلب سبک طراحی است. انتخاب سبک با توجه به عوامل مختلفی از جمله ابعاد ، مساحت و اندازه فضا، نوع فعالیت شرکت، میزان بودجه در نظر گرفته شده و … انجام می شود. طراحی داخلی شرکت ها و ادارات اغلب به سبک مدرن ، نئوکلاسیک و کلاسیک انجام می شود  .

سبک دکوراسیون اداری مدرن یکی از پرکاربردترین سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی اداری می باشد زیرا علاوه بر ایجاد فضایی زیبا و آرام بخش نیاز به صرف هزینه نسبتا کمتری برای اجرای کار دارد. این سبک فضایی بسیار کاربردی و عملکردگرایانه ای ایجاد می کند. به همین دلیل سبکی مناسب برای طراحی داخلی فضاهای اداری می باشد.

در واقع اگر شما قصد دارید فضایی ساده، زیبا، دلباز، کاربردی و آرام بخش در محیط کار اداری خود ایجاد کنید می توانید از سبک مدرن برای طراحی داخلی استفاده کنید. اما اگر قصد ایجاد فضایی لاکچری و مجللی را دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از سبک دکوراسیون کلاسیک برای طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این سبک نیاز به صرف هزینه بالایی دارد. همچنین استفاده از این سبک در فضاهای اداری کوچک اصلا توصیه نمی شود . اما سبک مدرن را می توان در طراحی انواع فضاهای بزرگ و کوچک استفاده کرد و هیچ محدودیتی از این نظر در سبک مدرن وجود ندارد .

  • انتخاب رنگ مناسب

از نظر روانشناسی رنگ‌ ها تاثیر چشمگیری بر روحیه .، رفتار .، خلق و خو و تمرکز افراد دارند. از این رو باید با دقت بالایی انتخاب شوند. در طراحی داخلی اداری با انتخاب رنگ‌ های مناسب می‌ توان بر روی تمرکز کارکنان، تعامل و همکاری کارمندان، راندمان کار و رفتار و خلق و خوی کارمندان و مراجعین تاثیر چشمگیری گذاشت.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در انتخاب رنگ ، سبک انتخابی می باشد. به عنوان مثال در طراحی اداری مدرن اغلب از رنگ هایی نظیر رنگ سفید ، قهوه ای و … استفاده می شود اما در سبک کلاسیک استفاده از رنگ هایی نظیر رنگ قهوه ای، بژ و … رواج دارد ..

  • استفاده از گیاهان طبیعی

هیچ گاه از اهمیت استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی داخلی اداری قافل نشوید. در طراحی داخلی گیاهان طبیعی همواره نقش مثبت و تاثیرگذاری دارند. گیاهان طبیعی علاوه بر ایجاد فضایی زیبا تر باعث انتقال انرژی مثبت به افراد نیز می‌گردد.

اگر توجه کرده باشید اغلب فضا های اداری و دفاتر کار دارای محیطی خسته کننده و بی روح هستند به خصوص اگر نوع فعالیت اداره طوری باشد که ارباب رجوع در آن جهت انجام کار مجبور به انتظار طولانی مدت باشد در چنین شرایطی توصیه می شود حتما از گیاهان طبیعی در طراحی داخلی اداری استفاده کنید.

جالب است بدانید که گیاهان از ایجاد کسالت و بی حالی و سردرد در کارکنان جلوگیری می کند بنابراین حتما در طراحی داخلی اداری از گیاهان طبیعی آپارتمانی استفاده کنید.

  • نورپردازی فضاهای اداری

نور یکی از عناصر مهم در طراحی داخلی می باشد. نور مورد نیاز افراد در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری از طریق نور طبیعی و نور پردازی مصنوعی تامین می شود.

نهایت بهره مندی از نور طبیعی در دکوراسیون داخلی اداری امری ضروری است و از اهمیت بالایی برخوردار است و بر سلامت و انتقال انرژی مثبت به کارمندان تاثیر گذار است. بنابرابن در اجرای دکوراسیون داخلی اداری باید به جهت قرارگیری پنجره‌ ها و ورود نور طبیعی خورشید به فضاهای داخلی توجه ویژه ای کرد.

علاوه بر نورطبیعی نورپردازی مصنوعی نیز باید به صورت درست و اصولی اجرا شود.

نورپردازی در فضاهای اداری اگر درست و اصولی و طبق استاندارد ها انجام شود از خستگی زود هنگام چشم­ جلوگیری می کند.

نورپردازی فضاهای اداری باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر تامین نور مورد نیاز افراد باعث زیباتر و دلباز تر شدن فضاهای داخلی نیز شود.

انتخاب رنگ نور و تنظیم شدت نور مورد نیاز هر بخش دو عامل مهم در طراحی و اجرای نورپردازی فضاهای اداری می باشند. نورپردازی با توجه به سبک انتخابی برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری انجام می شود. نکته مهم بعدی انتخاب پرده می باشد . با استفاده از پرده‌ ها برای پنجره می توان میزان نور ورودی به فضاهای داخلی را کنترل کرد.

توصیه می شود در فضاهای اداری از پرده‌ هایی استفاده کنید که به راحتی جمع و باز می شوند تا زمانی که به نور بیشتری نیاز دارید براحتی آنها را باز کنید.

طراحی دفتر کار

  • کفپوش مناسب فضاهای اداری

یکی از مهم ترین بخش­ ها در طراحی داخلی اداری انتخاب کفپوش مناسب فضا می باشد. امروزه انواع کفپوش های مختلفی در بازار موجود می باشد و شما می توانید با توجه به میزان رفت و امد شرکت و بودجه و متراژ و مساحت مورد نیاز ، یکی از آن ها را انتخاب کنید. در طراحی فضاهای اداری می توان از نواع کفپوش های لمینت، پارکت، پی وی سی، موکت های اداری و … استفاده کرد.

  • چیدمان فضاهای اداری با توجه به نیاز افراد

یکی از مهم ترین بخش ها در چیدمان و طراحی فضاهای اداری انتخاب صحیح مبلمان اداری است.

انتخاب مبلمان اداری با توجه به سبک انتخابی برای طراحی داخلی انجام می شود. به عنوان مثال در سبک مدرن می توانید از مبلمان راحتی مدرن استفاده کنید. در سبک کلاسیک نیز می توان از مبلمان چوبی کلاسیک اداری که دارای کنده کاری های زیبا می باشند استفاده کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که راحتی مبلمان و تناسب آنها با نیاز کارمندان و سبک انتخابی از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به کاربرد فضا های مختلف یک شرکت، طرح و فرم مبلمان قسمت های مختلف متفاوت می باشد.

سایر نکات دکوراسیون اداری لاکچری

یکی دیگر از نکات مهم چیدمان اصولی میز کار کارمندان است به این نکته توجه داشته باشید که میز کار نباید در جایی قرار گیرد که هنگام کار بر روی آن سایه یا نور مزاحم بیافتد.

همانطور که می دانید شرکت ها و ادارات نیاز به فضایی مناسب جهت بایگانی، طبقه بندی و منظم کردن وسایل، اسناد و پرونده‌ های خود دارند. یکی از اصول طراحی داخلی و چیدمان فضاهای اداری ایجاد یک فضای مناسب و کاربردی برای قرار دادن وسایل و اسناد و مدارک در کنار کارمندان است که این امر جهت نظم بخشیدن و خلوت شدن میزکار کارمندان انجام میگیرد.

ایجاد فضایی مناسب به نظم بخشیدن فضا کمک می‌ کند که این امر باعث می شود کارکنان تمرکز بیشتری داشته باشند و راندمان کار بالا برود. به این نکته توجه داشته باشید که این کمد و قفسه ها باید در نزدیکی و دسترس کارمندان باشد تا هنگام انجام کار هیچ خللی ایجاد نشود.

طراحی دفتر کار

هیرادانا آماده طراحی دفتر کار لاکچری شما و اجرای صفر تا صد دکوراسیون داخلی آن میباشد. جهت بازدید و مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۵۷۵۴۹۲۱ در تماس باشید. هیرادانا طراحی دفتر کار لاکچری و اجرای دکوراسیون شما را تضمینی به ثمر میرساند.

منبع : هیرادانا : www.hiradana.com

نظرات