arongroups

راهول کولی کیست بیوگرافی راهول کولی بازیگر نوجوان هندی + علت مرگ و درگذشت

0

راهول کولی کیست بیوگرافی راهول کولی بازیگر نوجوان هندی + علت مرگ و درگذشت

راهول کولی بازیگر هندی کیست بیوگرافی راهول کولی بازیگر نوجوان هندی با ماجرای درگذشت + علت فوت و مرگ راهول کولی بازیگر ۱۵ ساله سینمای هند همراه سوابق و پیج اینستاگرام آثار و فیلم ها و زندگینامه وی می پردازیم. با ما تا انتهای صفحه همراه باشید

راهول کولی کیست بیوگرافی راهول کولی بازیگر نوجوان هندی + علت مرگ و درگذشت

بیوگرافی راهول کولی بازیگر هندی

راهول کولی متولد سال ۲۰۰۷ در هند، بازیگر اهل هندوستان در ۲ اکتبر ۲۰۲۲ بر اثر بیماری سرطان درگذشت. (با راهول کولی بازیگر بریتانیایی – هنری متولد ۱۳ نوامبر ۱۹۸۵ در لندن اشتباه نشود) . بیماری سرطان خون راهول کولی از ۴ ماه قبل توسط پزشکان تشخیص داده شد و او در این مدت در حال درمان بود. علائم بیماری این بازیگر پس از اتمام فیلمبرداری فیلم «نمایش آخرین فیلم» به صورت تب ظاهر شده بود که حتی با استفاده از دارو نیز کاهش نمی‌یافته است. متاسفانه مداوای پزشکان برایش کارساز نبود و این نوجوان بازیگر هنری در دوم اکتبر ۲۰۲۲ درگذشت.

سوابق هنری

راهول بازیگری را از کودکی در سینمای بالیوود آغاز کرد و خیلی زود توانست به موفقیت چشمگیری برسد. او یکی از بازیگران نوجوان هندی است به جشنواره فیلم اسکار رااه پیدا کرد. فیلم سینمایی آخرین نمایش به نمایندگی از هندوستان با دیگر فیلم‌های سینمایی در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۰۲۳ بخش بهترین فیلم سینمایی غیر انگلیسی معرفی شده و راهول کولی یکی از بازیگران این فیلم بود. او در این فیلم در نقش «مانو» که دوست نقش اصلی داستان «سامای» است، مقابل دوربین رفته است. حضور او در مراسم اسکار نقطه عطفی برایش بود، اما اجل مهلت نداد تا وی درخشش بیشتری در عرصه هنر داشته باشد.

بیوگرافی راهول کولی بازیگر هندی,علت مرگ و درگذشت راهول کولی بازیگر 10 ساله هندی

علت مرگ و فوت راهول کولی

این بازیگر ۱۵ ساله هندی به علت ابتلا به سرطان خون درگذشت. او یکی از یکی از شش بازیگر کودک فیلم سینمایی آخرین نمایش بود که از سوی هند به نود و پنجمین دوره جوایز اسکار راه یافته است. پدر راهول درباره جزئیات مرگ فرزندنش گفته است: روز یکشنبه، ۲ اکتبر، او صبحانه خود را خورد و چند ساعت بعد با تب‌های مکرر روبرو شد. پس از آن راهول سه بار خون استفراغ کرد و بدرود حیات گفت.
او همچنین گفته که خانواده ما پس از فوت راهول ویران شده است. اما با این حال ما فیلم سینمایی او یعنی آخرین نمایش را پس از انجام مراسم تطهیر، به یاد او تماشا خواهیم کرد.

بیماری سرطان خون

پان نالین، کارگردان فیلم سینمایی آخرین نمایش در گفتگو با تایمز هندوستان گفته است که ما هفته‌ها به همراه خانواده راهول، مراقب او بودیم، اما در نهایت نتوانستیم راهول را نجات دهیم. سازندگان پس از اطلاع از تشخیص سرطان کولی که چهار ماه قبل اتفاق افتاد برای رساندن کمک مالی در جهت درمان راهول، با خانواده اش در تماس بوده اند.

علاوه بر این یک منبع به هندوستان تایمز خبر داده است که تیم سازنده فیلم آخرین نمایش در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک صندوق امانی به یاد راهول کوهلی است تا خانواده‌اش مقداری پول دریافت کنند و در عین حال به سایر کودکان برای درمان سرطان خون و پیوند مغز استخوان کمک کنند.

نود و پنجمین دوره جوایز اسکار قرار است ۱۲ مارس ۲۰۲۳ (۲۱ اسفند ۱۴۰۱) در سالن تئاتر دالبی، هالیوود، لس آنجلس، کالیفرنیا برگزار شود و از بهترین فیلم‌های اکران‌شده در سال ۲۰۲۲ تجلیل شود.

 

نظرات