همه جا با فرادرس

فیلم کامل گزارش صداو سیما درباره علت مرگ نیکا شاکرمی و واکنش ها را ببینید

6

فیلم کامل گزارش صداو سیما درباره علت مرگ نیکا شاکرمی و واکنش ها را ببینید

فیلم کامل گزارش صداو سیما درباره علت مرگ نیکا شاکرمی و واکنش ها در ویدئوی گزارش اخبار صدا وسیما از علت مرگ نیکا شاکرمی بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

گزارش بدون سانسور اخبار صدا و سیما از علت مرگ نیکا شاکرمی

گزارش بدون سانسور اخبار صدا و سیما از علت مرگ نیکا شاکرمی

اخبار صداو سیما در ۱۳ مهر ۱۴۰۱، گزارشی از علت مرگ نیکا شاکرمی و نحوه فوت وی پخش کزد که بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشته، در این گزارش با آتش شاکرمی خاله نیکا شاکرمی و همچنین دایی نیکا مصاحبه شده و نحوه فوت و دلیل مرگ نیکا شاکرمی دختر ۱۷ ساله خرم آبادی بررسی شده است. در ویدئوی زیر ببینید:

دانلود ویدئو

صداوسیما در گزارشی به مرگ نیکا شاکرمی پرداخت و در گفتگوهایی نشان داد مرگ او ربطی به اعتراضات ندارد و نیکا با میل خود وارد ساختمانی یک کوچه بالاتر از خانه خاله‌اش شده است.

اینروزها، خبر مرگ نیکا شاکرمی، دختر نوجوان در جریان ناآرامی های تهران در صدر خبرهای جهان و ایران قرار گرفته و علت مرگ وی بازتاب گسترده ای داشته است.

در روز‌های گذشته برخی جریانات رسانه‌ای خارجی سعی بر انتساب فوت نیکا شاکرمی به مأموران نیروی انتظامی و امنیتی داشتند. هنوز گمانه‌زنی‌ها پیرامون اینکه نیکا شاکرمی در جریان حادثه سقوط از ارتفاع فوت کرده یا توسط جریانی به‌عمد کشته شده است، در فضای رسانه‌ای ادامه دارد.

تحقیقات در رابطه با این پرونده توسط بازپرس جنایی و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی همچنان ادامه دارد و متخصصان پزشکی قانونی هنوز گزارش نهایی خود در خصوص این حادثه را به مراجع قضایی اعلام نکرده‌اند.

دلیل مرگ نیکا شاکرمی چه بود؟

به گزارش میزان، محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی استان تهران درباره جزییات پرونده نیکا شاکرمی گفت: ساعت ۷:۳۰ روز چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه، ساکنین ساختمانی در چهار راه امیر اکرم متوجه جسد خانم جوانی در حیاط منزل خود می‌شوند که بلافاصله موضوع را به کلانتری منطقه اطلاع می‌دهند. اکیپ‌های تخصصی صحنه به محل اعزام و متوجه می‌شوند این خانم از ساختمان مجاور به حیاط این منزل پرتاب شده است.شهریاری با اشاره به این‌که «کوله پشتی این خانم در پشت بام ساختمان مجاور کشف شد»، بیان کرد: جسد بلافاصله به عنوان شخص مجهول الهویه به پزشکی قانونی منتقل شد.

پزشکی قانونی با دستور مقام قضایی کار کالبدشکافی و اخذ نمونه‌های سم شناسی و آسیب شناسی را انجام داد. در آزمایش‌های کالبد شکافی و معاینه جسد، آثار شکستگی‌های متعدد در ناحیه لگن، سر، اندام‌های فوقانی و تحتانی، دست‌ها و پا‌ها و در رفتگی لگن مشاهده شد که نشان می‌دهد فرد از بلندی پرت شده است. طبق استعلام‌های گرفته شده هم مشخص شد فرد به پایین پرتاب شده است.

وی با بیان این‌که «در معاینات پزشکی قانونی آثار گلوله و ساچمه در بدن جسد مشاهده نشده است»، تصریح کرد: همسایگانی که جسد در آن ساختمان کشف شده اعلام کردند که ساعت ۳ بامداد متوجه صدایی شده‌اند، اما متوجه سقوط این خانم نشده‌اند.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران با بیان این‌که «سرانجام هویت جسد با نام نیکا شاکرمی ۱۷ ساله تعیین شد»، گفت: ساختمانی که کوله پشتی این خانم در آن کشف شد مراحل ساخت پایانی را طی می‌کرد و ۲ کارگاه تولید پوشاک در آن فعال است و کارگرانی در ساختمان مشغول کار و نگهبانی بودند.

شهریاری بیان کرد: با بررسی فیلم دوربین‌های محل مشخص شد در بامداد روز حادثه خانم نیکا شاکرمی با کوله پشتی همراه وارد ساختمان می‌شود و زنگی زده نمی‌شود، زیرا ساختمان نیمه کاره بوده و درب با هل دادن باز شده است. بررسی‌ها نشان داده است منزل خاله خانم شاکرمی در کوچه مجاور این ساختمان و ۲ پلاک بالاتر از محل کشف جسد است. هنوز انگیزه ورود این خانم به ساختمان نیمه کاره مشخص نشده است.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران بیان کرد: خانم نیکا شاکرمی روز ۲۹ شهریور ماه (روز قبل از حادثه) به منزل مراجعه نکرده بود و مادرش تماس‌های زیادی با وی گرفته و درخواست کرده که به منزل خودشان یا منزل خاله‌اش مراجعه کند، اما با وجود تماس‌های زیاد خانم نیکا شاکرمی به منزل مراجعه نکرده بود.مادر مرحوم شاکرمی با یکی از دوستان دخترش به نام آیدا تماس می‌گیرد و از او درخواست می‌کند که با دخترش تماس بگیرد و بخواهند به منزل مراجعه کند، اما نیکا شاکرمی قبول نمی‌کند که به منزل بازگردد.

سرپرست دادسرای جنایی تهران با بیان اینکه پدر مرحوم نیکا شاکرمی فوت کرده است، گفت: مادر مرحوم شاکرمی در روز پنجشنبه ۷ مهرماه به اداره آگاهی مراجعه و مفقودی دخترشان را اعلام کرده است. با مراجعه خانواده همان روز جسد شناسایی می‌شود و روز شنبه ۹ مهر ماه جسد به خانواده تحویل داده می‌شود.

وی با بیان این‌که «بررسی‌ها نشان می‌دهد این حادثه با اغتشاشات اخیر ارتباطی ندارد»، گفت: هیچ گونه آثار گلوله در بدن مرحوم کشف نشده است و آثار نشان می‌دهد فوت ناشی از پرت شدگی فرد بوده است.

سرپرست دادسرای جنایی تهران بیان کرد: از تمام کارگر‌های ساختمان تحقیق و بازجویی انجام شده است و حتی افرادی بازداشت شدند.

سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: خانم نیکا شاکرمی مدرسه نمی‌رفت و در یک کافی شاپ مشغول به کار بود.پرونده در حال بررسی است و در اسرع وقت نتیجه اعلام می‌شود.

صحبت های خاله و دایی نیکا

تسنیم نوشت: یکی از موضوعاتی که به صورت برجسته در روز‌های گذشته در کانون توجهات قرار گرفته درگذشت مشکوک «نیکا شاکرمی» دختر ۱۷ ساله لرستانی ساکن تهران است. دختری که براساس اعلام خانواده، به‌طور مشکوکی ناپدید شد و پیکر بی‌جان او چند روز بعد در نقطه‌ای از تهران پیدا شد. قومیت این مرحومه، دستاویز برخی رسانه‌های خارجی از زمان رخ‌دادن این حادثه شد تا بعد از تحریک قومیت‌های کرد و بلوچ این بار تنش‌هایی در استان لرستان ایجاد کنند. خبرگزاری تسنیم جهت روشن‌تر شدن پاره‌ای موضوعات با «سعید خیراللهی» دایی مادر مرحوم نیکا شاکرمی گفت‌وگویی داشته که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

سعید خیراللهی با بیان اینکه نیکا ۱۷ سال داشت و فرزند دوم خانواده بود، گفت: او علاقه زیادی به رشته نقاشی داشت و به همین دلیل پس از فوت پدرش همراه مادرش در استان تهران ساکن شدند.

دایی مادر مرحوم نیکا شاکرمی در شرح ماجرای روی‌داده برای نیکا با بیان اینکه این موضوع خیلی مشکوک است، افزود: دختری ۱۶ ساله به هر دلیلی حالا شاید احساساتی شده، در صحنه‌های تظاهرات یا اغتشاشات حضور پیدا می‌کند، بعد از مدتی جسدش در حالی که به شکل فجیعی کشته شده، پیدا می‌شود و در این حد که جمجمه و صورت او متلاشی شده بود. این موضوع مشکوک است، چون به هر حال یک نیروی امنیتی یا نظامی بعید است این انگیزه را داشته باشد که یک بچه ۱۶ ساله را بخواهد بکشد. به چند دلیل، یکی اینکه به هر حال آن نیروی امنیتی اعتقادات دینی دارد که مانع آن است و اصلاً مجوز قانونی و شرعی این کار را با یک بچه کم سن و سال هم ندارد. به‌لحاظ اخلاقی هم یک نیروی امنیتی خودش خانواده و بچه دارد و هیچ‌وقت وجدانش اجازه نمی‌دهد که یک نوجوان ۱۶ ساله را بگیرد و به این شکل فجیع به قتل برساند. جمجمه این بچه خرد شده است.

خیراللهی با بیان اینکه یک بچه‌ای که در تظاهرات شرکت کرده، به هر حال جزو معاندین یا محارب به حساب نمی‌آید که انگیزه جدی‌ای برای حذف او بین نیرو‌های امنیتی وجود داشته باشد، افزود: نوجوانی که تحت تأثیر احساس، فضای مجازی یا جوّ خیابان و چیز‌هایی که دیده ممکن است در محلی حضور داشته باشد، اما به هر حال دستگاه نظامی و امنیتی این‌قدر درک و فهم دارد که بداند هر کشته برای این نظام هزینه دارد. پس بعید است خودش دست به چنین اقدامی بزند.

وی با بیان اینکه نظر شخصی بنده این است که سیستم‌هایی که به‌دنبال آشوب در کشورند این نوجوان را در فضای مجازی شناسایی کرده و از پروژه کشته‌سازی و تحریک قومیتی استفاده کرده‌اند، اظهار داشت: مرگ وی و برخی کشته‌شدگان اغتشاشات اخیر باید توسط اطلاعات و مراجع امنیتی به‌صورت ویژه پایش و بررسی شود چرا که وقتی به ابعاد قضیه نگاه می‌کنیم، مشکوک به نظر می‌رسد.

دایی مادر مرحوم نیکا شاکرمی با بیان اینکه دشمنان در مرگ مهسا امینی هم از پروژه تحریک قومیتی برای کرد‌ها بهره بردند، ادامه داد: آشوبگران وقتی دیدند مردم لرستان در اغتشاشات اخیر شرکت نکردند و در لرستان خبر چندانی نیست از این پروژه‌ها ساختند. من معتقدم یک دختری را هدفمند انتخاب کردند و بردند و کشته‌سازی کردند و بعد هم گفتند که از قوم شما دختری کشته شده، علی کریمی پیام بدهد و دیگرانی پیام بدهند که چه بشود؟ لرستان هم شلوغ شود چرا، چون مردم لر مردمان شجاعی هستند و دسترسی به اسلحه دارند و به قول معروف یک وضعیت نابسامان امنیتی در اینجا درست کنند.

خیراللهی با تأکید بر اینکه ما معتقدیم عده‌ای به دنبال بهره‌برداری از ماجرا هستند، گفت: بنابراین به‌عنوان اقوام “نیکا شاکرمی” انتظار داریم دستگاه‌های اطلاعاتی ورود کنند؛ تلفن همراه نیکا را به خوبی چک کنند؛ صفحه او در فضای مجازی را چک کنند. آخرین پیام‌ها و تماس‌های او بررسی شود تا به هر شکل مشخص شود که با چه کسانی ارتباط داشته و چه کسانی در تحریک این نوجوان نقش داشتند و با او مرتبط بودند.

وی در واکنش به برخی اظهارات آتش شاکرمی (گویا بازداشت شده) خاله نیکا گفت: ایشان فرد سیاسی نیست و اینکه برخی از عنوان لیدر برای وی استفاده کرده‌اند به نظرم صحیح نیست. اما به نظر من خاله “نیکا” هم آن‌گونه که پیداست از طرف افرادی که مثلاً خود را وکیل سیاسی معرفی می‌کنند، یا حتی از طریق نشر برخی شایعات یا تماس‌های مشکوکی که صورت گرفته، تحریک شده و به سمت این موضع‌گیری‌ها هدایت شده است.

دایی مادر مرحوم نیکا شاکرمی درباره علت دفن مرحومه شاکرمی در روستای حیات‌الغیب بخش ویسیان خاطرنشان کرد: ما در ابتدا در این باره با دو نظر در فامیل مواجه بودیم، فامیل پدر مرحوم نیکا بر خاکسپاری او در جوار پدرش تأکید داشتند، ما هم به عنوان دایی‌های مادرش با این موضوع موافق بودیم. اما تنها شخص مادرش در ابتدا مخالف بود که بعد از صحبت‌هایی که کردیم، با توجه به فراخوان‌هایی که شده بود و احتمال می‌دادیم برخی بخواهند در مراسم شلوغی کنند و جان مردم دیگری به خطر بیافتد، یعنی همان جریانی که می‌تواند قاتل نیکا باشد در تهران، ممکن است بیاید و در این مراسم هم اغتشاشی را ایجاد کند و حتی باز هم کشته‌سازی کند، تصمیم بر خاکسپاری او در روستای پدری با حضور اقوام درجه یک گرفتی

*****

همچنین سازمان بهشت زهرا (س) در پی فضاسازی رسانه‌های بیگانه در خصوص علت فوت مرحومه اعلام کرد: تنها مرجع بررسی و تعیین علت فوت افراد، سازمان پزشکی قانونی بوده و سازمان بهشت زهرا(س) تنها پس از صدور جواز دفن از سوی پزشکی قانونی اقدام به طی مراحل تغسیل و تدفین و یا اعزام متوفی به شهرستان می‌‌کند. در مورد خانم شاکرمی نیز سازمان بهشت زهرا(س) براساس جواز دفن صادره از سوی مرجع مربوطه، پیکر ایشان را بنا به درخواست خانواده، به شهرستان مربوطه منتقل کرده است.

 

 

6 دیدگاه در “فیلم کامل گزارش صداو سیما درباره علت مرگ نیکا شاکرمی و واکنش ها را ببینید

 1. کاربر گفت:
  10
  1

  اوکی پرت شده، و ممنون روشن و شفاف، خبر رسانه ایی شد. ولی خدایی، همین دختر فقط جونش رو از دست داد؟ وقتی، طرف از درد و رنج زندگیش حرف میزنه،‌ برای کدوم شبکه داخل بفرسته اصلا وجود داره،شبکه ایی که نشون بده؟ شک نکن سو استفاده میکنن، ولی خیلی جاها خبرسازی نیست عینش پخش میشه و قضاوت میزارن با بیننده. اما وقتی صداقت نیست و فقط خبری که میخوان‌رو بشنوی، میشنوی، نتیجه میشه این الان همه معندن و دروغپرداز ولی صدا و سیما نه!
  واقعا توانایی عظیمی کسی که بتونه خودش رو هم گول بزنه.

 2. نگار گفت:
  15
  19

  مخفیانه دفن نشده فامیل وخانواده اش بودند ولی چون سر این نقشه داشتند وبهانه خوبی برای منافقان وشورشیان ،با حضور نیروهای امنیتی بوده و مگه نخوندی خانواده پدریش دوست داشتن کنار پدرش خاک بشن .مردم ب همین راحتی گول میخورن حتی با مدارک وشواهد ایران نشون بدن باور نمیکنن فقط دروغ شبکه های ان وری کاسه لیس امریکا وسعودی رو قبول دارند

 3. لیلا گفت:
  13
  15

  سناریو جدید کشته سازی گروههای معاند هست که هر کشته یا خودکشی رو گردن نظام بندازه .اونم دختران ،بهترین بهانه وحربه

 4. a گفت:
  11
  4

  اخر کلیپ داییش ی سایه دیده میشه پشت دوربین

 5. سایه گفت:
  22
  5

  فیلم پلیس نیست، مدار بسته ساختمان کوچه است. روشنایی لامپ و برق هم که هنوز به دهات شما نرسیده نمیدونی چیه؟ کیا مخفیانه پیش باباش دفن کردن تا حالا؟ اگه جنازه تو حیاط خونه شما افتاده باشه اجازه نمیدی ببرنش تا خانوادش بیان؟ شما مامور بازداشتگاهی که میدونی کی بازداشته کی بازداشت نیست؟ مگه نیکا سوء سابقه داشته قبلا که اثر انگشتش تو پلیس بوده باسه که از روی اون شناسایی بشه؟ سوادت چند کلاسه؟ مهد کودکی هم بعضی چیزا را با فکر می فهمه.

 6. اشکی گفت:
  26
  14

  خیلی جالبه،فیلم پلیس در ساعت ۳دقیقه بامداد آنقدر روشنه که ماشینها سایه دارن یعنی فیلم مال شب نیست،مال روزه، بعدشم اگر مشکوک به قتله،چرا خاله و دایی در بازداشت بودند؟ چرا همان روز فوت پلیس با اثر انگشت ،جسد رو شناسایی نکرده تا به خانواده اطلاع بده و چرا مخفیانه دفن شده

نظرات