همه جا با فرادرس

فیلم کامل لحظه وحشتناک وقوع زلزله در خوی چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ را ببینید

3

فیلم کامل لحظه وحشتناک وقوع زمین لرزه در خوی امروز ۱۳ مهر ۱۴۰۱ را ببینید

فیلم کامل لحظه دهشتناک وقوع زلزله در خوی آذربایجان غربی امروز ١٣ مهر ۱۴۰۱ را ببینید که ساعت حوالی ۴ بامداد چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ اتفاق افتاد و منجر به مصدوم شدن تعدادی از اهالی شهرستان های خوی شد این زمن لرزه در شهرهای تبریز ، مرند ، ارومیه و سلمان احساس شد همراه با جزئیات و آمار تلفات و مصدومان را در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید:

فیلم زمین لرزه خوی 13 مهر 1401

چهارشنبه ١٣ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۳:۵۱ بامداد امروز، زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری سطح زمین در شهرستان خوی به وقوع پیوست که تاکنون ۲۷۶ مصدوم بر جای گذاشته است. در ویدئوی زیر لحظه وقوع زمین لرزه و زلزله در خوی و شهرستان های اطراف را ببییند:

فیلم زلزله خوی امروز چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

در همین رابطه، مدیرکل بحران استانداری آذربایجان غربی نیز اعلام کرد تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام و تمامی دستگاههای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران در شمال استان با دستور استاندار محترم بحالت آماده باش درآمده است.

یاسر رهبردین معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز اعلام کرد: در گزارش اولیه تلفات جانی خوشبختانه نداریم و مشکلی در تاسیسات زیربنایی آب و برق و غیره نبوده و در حوزه شهری نیز خسارات جزیی در حد ترک خوردگی در برخی منازل مشاهده گردیده است.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه خوی دقایقی پیش:

بزرگی: ۵.۴

محل وقوع: استان آذربایجان غربی – حوالی خوی

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ ۰۳:۵۱:۲۸

طول جغرافیایی: ۴۵.۰۱

عرض جغرافیایی: ۳۸.۵

عمق زمین‌لرزه: ۱۰ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

۷ کیلومتری خوی (آذربایجان غربی)

۲۹ کیلومتری ایواوغلی (آذربایجان غربی)

۳۷ کیلومتری تسوج (آذربایجان شرقی)

نزدیکترین مراکز استان:

۱۰۶ کیلومتری ارومیه

۱۲۱ کیلومتری تبریز

امار مصدومان و خسارت

در همین رابطه، مدیرکل بحران استانداری آذربایجان غربی نیز اعلام کرد تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام و تمامی دستگاههای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران در شمال استان با دستور استاندار محترم بحالت آماده باش درآمده است.

یاسر رهبردین معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز اعلام کرد: در گزارش اولیه تلفات جانی خوشبختانه نداریم و مشکلی در تاسیسات زیربنایی آب و برق و غیره نبوده و در حوزه شهری نیز خسارات جزیی در حد ترک خوردگی در برخی منازل مشاهده گردیده است.

رئیس فوریت‌های پزشکی خوی گفت: تعداد مصدومین تا این لحظه ۲۷۶ نفر هستند. از این تعداد ۶۸ نفر به علت شکستگی‌های جزئی بستری شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوی نیز اعلام کرد: خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم. به منازل ۲۰۰ خانوار خسارت وارد شده. بین ۱۰ تا ۵۰ درصد تخریب داشتیم.

به گزارش تسنیم: مشکل قطعی برق ناشی از زلزله در برخی مناطق خوی هم بلافاصله رفع شده و هم اکنون مشکل خاصی وجود ندارد.

امیرعباس جعفری اعلام کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مدیریت بحران در شمال استان آذربایجان‌غربی در حالت آماده باش قرار دارند و هرچند خسارات این زلزله بزرگ نبوده اما به دلیل وقوع چند پس لرزه، مردم در بیرون از منازل حضور دارند .

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی گفت: تیم‌های کارشناسی در حال رصد و بررسی میزان خسارات وارده هستند که به محض دریافت اطلاعات دقیق، اعلام می‌شود.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی خوی درباره آخرین مصدومان این حادثه اظهار داشت: تعداد مصدومان زلزله بامداد امروز به ۲۷۶ نفر رسید.

قمری اصل در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد، ۶۸ نفر به دلیل شکستگی جزئی در اندام بستری شده‌اند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی خوی، گفت: خسارات جزئی این زلزله به حدود ۲۰۰ منزل وارد شده که بین ۱۰ تا ۵۰ درصد خسارت بوده است. وی بیان داشت: تیم‌های امدادرسان در منطقه حضور دارند و مشغول ارائه خدمات به همشهریان هستند.

وی، در تازه ترین اظهارات خود نیز با اشاره به بروز مصدومیت برای عده‌ای از اهالی به دلیل فرار هنگام وقوع زلزله، عنوان کرد: تعداد مصدومان این زلزله به ۲۵۳ نفر رسیده که به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی، بیان داشت: تاکنون بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری، ۲۳ پس لرزه در خوی رخ داده و این شهرستان روی خط لرزه قرار دارد.به گفته وی، امدادرسانی تیم‌های حاضر در محل ادامه دارد.

بر‌اساس اعلام مجتبی خالدی سخنگوی سازمان فوریت‌های پزشکی تاکنون ۲۳۵ نفر ‌مصدوم شده‌اند که این تعداد شهروند که دچار شکستگی دست، پا ، سر و مجروحیت شده بودند در بیمارستان خوی تحت مداوا قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه ۵۳ تن نیز در بیمارستان بستری شده‌اند، افزود: حدود ۱۷۰ نفر از ترس زلزله و حین خروج از منازل خود در این شهرستان مصدوم شده‌اند.

به دستور استاندار آذربایجان غربی تمام دستگاه‌های اجرایی مدیریت بحران در شمال این استان در آماده باش کامل هستند و ارزیابی خسارات توسط تیم های ارزیابی در منطقه آغاز شده است .

بر اساس اعلام سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی ۱۰ تیم ارزیاب هلال احمر هم به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند‌.

وی با بیان اینکه امدادگران نقطه به نقطه در حال بررسی وضعیت منطقه هستند، افزود: این زلزله در شهرستان‌های سلماس و چایپاره احساس شد‌.

 

3 دیدگاه در “فیلم کامل لحظه وحشتناک وقوع زلزله در خوی چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ را ببینید

 1. ممد گفت:
  10

  دوستان امشب ساعت ۴باز هم هست پس خالی کنین

 2. جواد گفت:
  4
  4

  امروز تا چه ساعاتی از شبانه روز بیرونم از خانه بمانیم؟امکان پس لرزه بازهم هست یا نه؟

 3. جواد گفت:
  2
  4

  شنیده ها حاکیست متاسفانه زلزله امروز۱۳مهر۱۴۰۱ شهرستان های ماکو_شوط_چایپاره_و مناطقی از ارومیه را لرزانده است.

نظرات