تفریحات

بیوگرافی جواد طوسی منتقد و بازیگر و همسرش + آثار

0

بیوگرافی جواد طوسی منتقد و بازیگر و همسرش + آثار

بیوگرافی جواد طوسی

جواد طوسی : متولد ۱۳۳۴ در تهران بازیگر و منتقد است. در ادامه به معرفی و بیوگرافی جواد طوسی بازیگر و منتقد و همسرش و فرزندانش و آثار و اینستاگرام وی می پردازیم. با ما همراه باشید.

جواد طوسی

ایشان علاوه بر بازیگری منتقد سینما نیز هستند.

سوابق هنری

وی از سال۱۳۶۲ برای ماهنامه سینمایی فیلم نقد می‌نویسد و با این مجله‌ها همکاری داشته‌است: «دنیای تصویر»، «فیلم ویدئو»، «گزارش فیلم» و «سینما». که بعد از تلاش های فراوان در زمینه نقد تصمیم به بازیگری گرفت و اولین بازی خود را در سریال روایت عشق آغاز نمود و چندین بازی دیگر انجام داد که در همگی موفق بود از جمله سریال هزاران چشم است.

ایشان اینقدر در زمینه خویش موفق بود که دو بار از او تجلیل و تشکر شده : در فیلم سینمایی زیر پوست شهر (رخشان بنی اعتماد) محصول سال ۱۳۷۹ از جواد طوسی تشکر شده‌است. در فیلم سینمایی روز روشن (حسین شهابی) محصول سال ۱۳۹۱ از جواد طوسی تشکر شده‌است.

او همچنین عضو هیئت داوران بخش مسابقه داخلی سینمای ایران (دوره ۱۹ و ۲۵) و عضو هیئت انتخاب فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران و فیلم‌های کوتاه در بیست و دومین جشنواره فیلم فجر نیز بوده اند.

ایشان بعد از بازیگری و کارگردان دنبال علاقه قلبی خود یعنی قاضی شدن رفتند و بعد از چند سال خدمت بازنشسته دادگستری شدند. وی در حال حاضر وکیل دادگستری و دبیر کمسیون فرهنگ و هنر کانون وکلای دادگستری مرکز و نایب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران است.

جواد طوسی کیست

همسر ایشان کیست

متاسفانه از زندگی شخصی و وضعیت تاهل ایشان چیزی در دست نیست

صفحه اینستاگرام

پیج رسمی و صفحه شخصی این بازیگر عزیز در اینستاگرام با نشانی* در دسترس عموم قرار دارد.

سریال و مجموعه های تلویزیونی

فیلم ها

  • خائن کشی
  • هزاران زن مثل من
  • و…

دیگر عکس های جواد طوسی

بیوگرافی جواد طوسی

گفتگو با جواد طوسی

همسر جواد طوسی

 جواد طوسی بازیگر سریال هزاران چشم

اینستاگرام جواد طوسی

آثار جواد طوسی

افتخارات جواد طوسی

جواد طوسی کیست

همراه ما باشید

نظرات