تفریحات

سردار علی هاشمی کیست بیوگرافی و شهادت حمیدرضا هاشمی فرمانده اطلاعات زاهدان

4

سردار علی هاشمی کیست بیوگرافی و ماجرای شهادت حمیدرضا هاشمی فرمانده اطلاعات زاهدان

بیوگرافی سردار سید علی هاشمی کیست

سردار علی هاشمی کیست بیوگرافی سردار سید حمیدرضا هاشمی فرمانده اطلاعات زاهدان با ماجرای شهادت سید علی هاشمی در حمله تررویستی جیش الظلم در سیستان و بلوچستان و سوابق و زندگی و عکس های وی در ادامه مطلب می خوانید

سردار علی هاشمی کیست بیوگرافی و شهادت حمیدرضا هاشمی فرمانده اطلاعات زاهدان

بیوگرافی سردار شهید حمیدرضا هاشمی فرمانده اطلاعات زاهدان

سردار سید حمیدرضا هاشمی‌ با نام مستعار سیدعلی موسوی معاون اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بود که در مهر ماه ۱۴۰۱ در درگیری بین تروریست‌ها و معاندین با عوامل امنیتی و انتظامی در شهر زاهدان و در نزدیکی مسجد مکّی به شهادت رسید. گفته میشود عامل شهادت سید علی هاشمی فرمانده اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان یک تک تیرانداز بود.

متأسفانه در ‌این حادثه سیدعلی موسوی، با ضربه یک گلوله از ناحیه سینه مجروح و بلافاصله به بیمارستان منتقل شده بود، به شهادت رسید.

بیوگرافی سردار سید علی هاشمی کیست

سوابق

سردار هاشمی در دوران خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمات ارزشمند و نقش‌آفرینی‌های فداکارانه‌ای در دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ و تأمین امنیت استان و خدمت به مردم منطقه ایفا کرده است و گروهک‌های ضدانقلاب و تروریستی از وی ضربات مهلکی متحمل شده بودند.

“سید حمیدرضا موسوی” در دوران خدمت در سپاه پاسداران خدمات قابل توجهی به مردم منطقه داشته و در تامین امنیت استان سیستان و بلوچستان و همچنین مقابله به اقدامات ضدامنیتی، ضربات مهلکی به تروریست‌ها وارد کرده بود. شهید هاشمی، چند سال قبل در حالی‌که یک افسر جوان بود به مسئولیت مهم معاونت اطلاعات استان سیستان و بلوچستان رسید و در دوران فرماندهی، تحرک ویژه‌ای را در موضوع عملیات‌های موفق علیه گروه‌های تروریستی در منطقه را پایه‌گذاری و با خلاقیت‌ در شناسایی، نفوذ و ضربه به گروهک‌های تروریستی به یکی از فرماندهان موفق اطلاعاتی سپاه تبدیل شد؛ به‌طوری که تروریست‌ها که از اقدامات این فرمانده برجسته اطلاعاتی ضربات مهلکی دریافت کرده بودند، برای متوقف کردن این شهید دست به هر اقدام کوری‌ زده بودند.

شهید هاشمی، امنیت را در استان سیستان و بلوچستان حاکم کرده و به تمام فعالیت‌های تروریست‌ها در این استان اشراف اطلاعاتی پیدا کرده بود؛ تروریست‌ها چندین مرحله برای ضربه به این شهید اقدام کرده بودند اما همه طراحی‌ها آنها منجر به شکست و اقدامات کور شده بود و البته که شهادت آروز و شوق شیرین شهید هاشمی در سال‌‌های اخیر بود.

بیوگرافی سردار شهید حمیدرضا هاشمی فرمانده اطلاعات زاهدان

ماجرای شهادت

روز گذشته از عناصر معاند نظام در نزدیکی مسجد مکی زاهدان ‌تجمع و اقدام به تیراندازی کردند که بلافاصله ‌نیروهای امنیتی در منطقه حضور یافتند. اشرار مسلح از ظهر روز جمعه در زاهدان ‌با حمله به ۳ کلانتری ‌‌‌و ایجاد رعب و وحشت برای مردم، اقدام به تیراندازی به‌سمت کلانتری ۱۶ زاهدان کردند‌. براساس این گزارش، در برخی مناطق شهر نیز این آشوبگران چند لاستیک و سطل زباله را آتش زدند و یک نانوایی در منطقه‌ای دیگر ‌مورد هجوم اشرار مسلح قرار گرفت. در ادامه اقدامات آشوبگرانه تروریست‌ها در شهر زاهدان، آنها یک ماشین آتش‌نشانی، یک پایگاه اورژانس و برخی اماکن دیگر را به آتش کشید‌ند که تلاش آنها برای ادامه اغتشاشات با حضور نیروهای امنیتی ناکام ماند و هم‌اکنون وضعیت شهر پایدار است.

در این حادثه سرهنگ پاسدار سید حمید رضا هاشمی (سید علی موسوی) ، محمد امین آذر شکر (نیروی خرید خدمت) و محمد امین عارفی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

یک منبع مطلع در زاهدان از  کشته شدن عبدالمجید ریگی و یاسر شه بخش خبر دادند که در حوادث روز گذشته زاهدان کشته شدند.

هلاکت عامل شهادت شهید حمیدرضا هاشمی

گفته میشود که عامل شهادت سردار علی هاشمی به هلاکت رسیده است.

اطلاعیه سپاه

روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعاتی پیش در درگیری که بین تروریست‌ها و معاندین با عوامل امنیتی و انتظامی در شهر زاهدان و در نزدیکی مسجد مکی به وجود آمد، سردار سید حمیدرضا هاشمی، معاون اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مقابله با این تروریست‌ها مجروح شد و به شهادت رسید‌.

در این بیانیه قرارگاه قدس اعلام کرده است‌: مردم شریف و شهیدپرور استان سیستان و بلوچستان ظهر امروز بعد از پایان نماز جمعه زاهدان، شاهد واقعه تلخ و ناگوار حمله اشرار و تروریست‌های مسلح وابسته به استکبار جهانی و مزدوران “جیش الظلم” به چندین مقر انتظامی و نظامی و متعاقباً درگیری و تیراندازی کور و جنایت‌کارانه آنان در خیابان‌ها و معابر عمومی در سطح شهر بودند که منجر به هلاکت تعدادی از تروریست‌های تجزیه‌طلب و مجروح شدن چند تن از نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی و تعدادی از شهروندان شد.

در این حادثه سرهنگ پاسدار سید حمید رضا هاشمی (سید علی موسوی) ، محمد امین آذر شکر (نیروی خرید خدمت) و محمد امین عارفی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی همچنین آمار مجروحان نیروهای سپاه و بسیج در این حادثه را ۳۲ نفر اعلام کرد.

پیام استاندار سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان شب گذشته اعلام کرد: در حادثه تروریستی روز جمعه در زاهدان ۱۹ تن جان خود را از دست دادند.

حسین مدرس خیابانی اظهار کرد: در این حادثه ۱۹ نفر جان خود را از دست دادند و ۲۰ تن نیز زخمی شدند که بخشی از نیروهای انتظامی نیز جز این افراد هستند.

وی یادآور شد: عده ای آشوبگر که متعلق به گروه های تروریستی وتجزیه طلب که هویتشان مشخص است در پوشش نماز جمعه به یکی از محل های انتظامی به قصد تصرف حمله و اقدام به سنگ پراکنی،پرتاب مواد آتش زا و تیراندازی کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مردم با تروریست ها همراهی نکردند ،یادآور شد: طبیعی است که واکنش نیروهای انتظامی به این افراد قاطع بود، در تیراندازی این افراد، مردم نیز تیر خوردند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: کسانی که قصد تصرف پاسگاه را داشتند تروریست بودند و این افراد در ادامه اقدام به آتش زدن اموال عمومی کردند؛ این افراد چند فروشگاه زنجیره ای متعلق به مردم را غارت کردند و آتش زدند و به بانک ها و مراکز دولتی نیز آسیب رساندند. منابع: ایرنا و تسنیم

4 دیدگاه در “سردار علی هاشمی کیست بیوگرافی و شهادت حمیدرضا هاشمی فرمانده اطلاعات زاهدان

 1. Sajad گفت:
  2
  1

  یکی هم هست میشینه تو دفترش دستور میده ولی یکی خودش پای کار میاد

 2. F گفت:
  8
  4

  لبیک یاصاحب الزمان .لبیک یاسیدعلی خامنه ای رهبرم

 3. F گفت:
  4
  4

  لبیک یاصاحب الزمان ..ولبیک یاسیدعلی خامنه ای رهبرم

 4. محمد زندانی گفت:
  15
  5

  لعنت خدا بر تروریست و وطن فروشان مرد نیستند.فقط بلدند به نامردی کشور را به آشوب بکشند..درود بر سپاهیان.درود بر رهبرم سیدعلی خامنه ای

نظرات