تفریحات

بیوگرافی منصوره شادمنش همسر امین تارخ با عکس و داستان زندگی + سوابق

0

بیوگرافی منصوره شادمنش همسر امین تارخ با عکس و داستان زندگی + آثار

منصوره شادمنش همسر امین تارخ کیست؟ بیوگرافی منصوره شادمنش همسر امین تارخ و فرزندانش با عکس های دیده نشده از جوانی منصوره شادمنش تا امروز با سوابق بازیگری و علت کناره گیری از بازیگری و پیج اینستاگرامش در ادامه مطلب از مجله حرف تازه میخوانید:

منصوره شادمنش همسر امین تارخ کیست

بیوگرافی و زندگینامه منصوره شادمنش

منصوره شادمنش متولد سال ۱۳۳۳ در تهران، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. او همسر امین تارخ بازیگر و دختر پری امیرحمزه بازیگر قدیمی ایرانی می باشد. وی یک خواهر به نام فرخنده داشت که اخیرا درگذشته است. منصوره شادمنش مادر نیما تارخ بازیگر سریال همسایه ها نیز می باشد.

وی فارغ التحصیل لیسانس بازیگری در دهه ۵۰ است و هم اکنون در حرفه بازیگری و سینما فعالیتی ندارد و آخرین بازی او در سال ۱۳۸۱ در فیلم روز کارنامه بوده است.

بیوگرافی منصوره شادمنش همسر امین تارخ با عکس و داستان زندگی + سوابق

سوابق بازیگری

منصوره شادمنش یکی از بازیگران قدیمی و با سابقه کشورمان است که در طول فعالیت های هنری خود در فیلم های متعددی به ایفای نقش پرداخته است. او با بازی در فیلم بن بست در سال ۵۷ به کارگردانی پریز صیاد در کنار مری آپیک به شهرت رسید. ایشلان در این فیلم در نقش دوست می آپیک ظاهر شد و در اولین تجربه بازیگری خود توانست موفقیتی بزرگ کسب کند.

فیلم بن بست فیلمی به نویسندگی و کارگردانی پرویز صیاد بود که که مری آپیک جایزه بهترین هنرپیشه زن در فستیوال مسکو رو از آن خود کرد.

منصور شادمنش در آثار و فیلم های دیگری چون صعود و پاتال و آرزوهای کوچک و … نیز نقش آفرینی کرده است. ایشان بعد از دهه ۸۰ از بازیگری کناره گیری کرده و دیگر در هیچ فیلم و سریالی دیده نشد.

در ۱۳۸۱ در فیلم روز كارنامه در نقش همسر امیر بازی مهدی هاشمی به کارگردانی مسعود كرامتی نیز بازی کرده است.

این فیلم درباره آراد در روز گرفتن كارنامه اش متوجه مي شود باز هم در ديكته تجديد آورده، ناظم مدرسه او را شماتت مي كند كه چرا وضعيت درسي شاگردي كه پدرش دكتر و مادرش كارشناس باستان شناسي است، بايد اينگونه باشد.

فیلم های منصوره شادمنش

ماجرای ازدواج و همسر و فرزندانش

منصوره شادمنش در سال ۵۶ با امین تارخ ازدواج کرد، حاصل این ازدواج ۳ فرزند پسر به نام های نیما تارخ، مانی تارخ و نامی تارخ می باشند .

نیما و مانی هر دو بازیگر هستند و به شغل پدر و مادرش وارد شدند . اما نامی در حال حاضر در عرصه موسیقی فعالیت دارد

عکس منصوره شادمنش همسر امین تارخ

درگذشت همسر منصور شادمنش

امین تارخ روز دوشنبه ۲۸ شهریور به علت سکته قلبی به بیمارستان منتقل شد و در ICU تحت درمان قرار گرفت و در نهایت در ۲ مهرماه ۱۴۰۱ درگذشت

پیشتر منصوره شادمنش همسر امین تارخ گفت: پزشکان امیدوارند که شرایط امین تارخ هرچه زودتر بهتر شود و می‌گویند که وضعیت همسرم از لحظات اول بسیار بهتر بوده و رو به بهبود است و وی همچنان در بخش آی سی یو بیمارستان بستری است، ما هم منتظریم تا همسرم وضعیت ثابتی پیدا کند تا بتوان درباره ادامه روند درمان صحبت کرد.

وی درباره نظر پزشکان در خصوص وضعیت جسمانی تارخ افزود: پزشکان امیدوارند که شرایط هرچه زودتر بهتر شود و می‌گویند که وضعیت همسرم از لحظات اول بسیار بهتر بوده و رو به بهبود است.

همسر بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر در همین رابطه ادامه داد: واقعیت امر همسرم سابقه بیماری قلبی داشته و این اولین باری نیست که مشکل قلبی برای وی دردسرساز شده است.

شادمنش درباره وضعیت هوشیاری امین تارخ خاطرنشان کرد: بالاخره وی سکته قلبی را پشت سر گذاشته و در آی سی یو بستری است، پس هوشیاری وی در حدی است که این مشکلات را پشت سرگذاشته باشد، همه ما امیدواریم که با ثبات وضعیت او را به بخش منتقل کنند.

فیلم شناسی

روز كارنامه (۱۳۸۱)
پاتال و آرزوهای كوچك (۱۳۶۸)
صعود (۱۳۶۶)
بن بست (۱۳۵۷)

نظرات