همه جا با فرادرس

بیوگرافی کامل عنایت الله شفیعی و همسرش + آثار

0

بیوگرافی کامل عنایت الله شفیعی و همسرش + آثار

بیوگرافی عنایت الله شفیعی

عنایت الله شفیعی : متولد ۱۳۳۱ کرمان بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر اهل ایران است. در ادامه به معرفی و بیوگرافی عنایت الله شفیعی و همسرش و فرزندانش و آثار و اینستاگرام وی می پردازیم. با ما همراه باشید.

عنایت الله شفیعی

سوابق هنری

در سال ۵۴ در سریال دلیران تنگستان بازی کرد و ۱۳۵۷ در تئاتر کار خود را شروع کرد و سال ۱۳۶۰ آغاز بازی وی در سینما می‌باشد .وی همچنین در برخی برنامه‌های تلویزیونی از جمله در برنامه کودک و نوجوان، در دهه شصت هجری شمسی (مانند مجموعه بازم مدرسم دیر شد) ایفای نقش کرده‌است. از مهمترین نقش‌آفرینی وی میتوان به بازی در سریال مختارنامه در نقش عبدالله بن کامل شاکری اشاره کرد ایشان با بازی در این نقش و سریال به شهرت رسیدند. وی اعلام کرده که برای بازی در مجموعه مختارنامه احتیاجی به بدل کار نداشته‌است. ایشان همچنین نقشی کوتاه در فیلم گوزنها نیز داشته ‌است یکی دیگر از نقش آفرینی های ایشان بازی در سریال شیدایی هست که هم اکنون مجدد از شبکه آی فیلم پخش می شود.

بخشی از گفتگو با ایشان درباره سریال مختارنامه :

وقتی فیلمنامه را خواندید برداشت خودتان از شخصیت بن كامل چه بود؟

بن كامل آدم تندرویی است. دوست دارد دست به شمشیر ببرد و بجنگد، اما مختار مدام ترمز او را می‌كشد. به او می‌گوید كه فعلا زود است. ما شمشیر بسته‌ایم كه پیروز بشویم. نیامده‌ایم بجنگیم كه صرفا جنگیده باشیم. تفاوت آدم‌هایی مثل كامل با آنهایی كه زیر بیرق سلیمان هستند در همین نكته است. هدف مختار پیروزی است، اما هدف یاران سلیمان صرفا جنگیدن است.

یك بازیگر در یك سریال تاریخی چطور باید درباره نقشش اطلاعات لازم را به دست بیاورد؟

سریال تاریخی با كار امروزی خیلی تفاوت دارد. از این شخصیت‌ها هیچ مولفه عینی وجود ندارد، هیچ فیلم و عكسی نیست كه بازیگر به آنها مراجعه كند و مورخان هم قرائت‌های مختلفی از تاریخ دارند. گشتن در متون مختلف و پیدا كردن واقعیت تاریخی كار آقای میرباقری بود. من براساس راهنمایی‌های ایشان بازی كردم.

خودتان تحقیقی درباره شخصیت بن كامل نداشتید؟

من به داوود میرباقری لبیك گفتم. تحقیقات را او انجام داده است. من فقط ابزاری بودم در دست كارگردان برای این كه این نقش شكل بگیرد.

بیوگرافی کامل عنایت الله شفیعی

همسر عنایت الله شفیعی کیست

ایشان متاهل و دارای فرزند نیز میباشند.

صفحه اینستاگرام

پیج رسمی و صفحه شخصی این بازیگر عزیز در اینستاگرام با نشانی* در دسترس عموم قرار دارد.

سریال و مجموعه های تلویزیونی

فیلم ها

دیگر عکس های عنایت الله شفیعی

عنایت الله شفیعی کیست

همسر عنایت الله شفیعی

آثار عنایت الله شفیعی

عنایت الله شفیعی در شیدایی

اینستاگرام عنایت الله شفیعی

عکس های بیشتر عنایت الله شفیعی

زندگینامه عنایت الله شفیعی

عنایت الله شفیعی در سریال مختارنامه

عنایت الله شفیعی در سریال مختارنامه

 افتخارات عنایت الله شفیعی

نظرات