علت دقیق سکته قلبی و بستری شدن امین تارخ در بیمارستان از زبان پزشکان

0

علت دقیق سکته قلبی و بستری شدن امین تارخ در بیمارستان از زبان پزشکان

ماجرای بستری شدن امین تارخ در بیمارستان و سکته قلبی امین تارخ خبری مهمی است که از ساعاتی پیش در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی پربازدید شد و طرفداران این بازیگر فیلم و سریال ایرانی را نگران کرده همراه جزئیات و آخرین خبر سلامتی وی در ادامه صفحه بخوانید

سکته قلبی امین تارخ, بستری شدن امین تارخ در بیمارستان, آخرین وضعیت امین تارخ بعداز سکته قلبی

مجله حرف تازه – متاسفانه امین تارخ بازیگر مشهور ایرانی ساعاتی پیش به علت ایست قلبی در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد و در حال حاضر لوله تنفس به ایشان وصل شسده است. این خبر را یکی از اعضای کادر درمان بیمارستان محل بستری شدن این بازیگر مرد اطلاع رسانی کرده و اظهار داشت تارخ به دلیل سکته قلبی، به بیمارستان منتقل شد و در شرایط فعلی به دستگاه تنفسی متصل است.

گفتنی است که امین تارخ بازیگر و مدرس بازیگری است که در طول فعالیت های خود علاوه بر بازی در فیلم ها و سریال های زیاد، به تربیت هنرجویان بازیگری و هنرپیشگی نیز همت گماشت. او ۲۰ مرداد ۱۳۳۲ در شیراز متولد شد. او در سال ۱۳۵۶ از دانشکده هنرهای نمایشی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و تحصیلات تکمیلی خود را در سال ۱۳۶۳ با کسب مدرک فوق لیسانس در رشته مدیریت فرهنگی به پایان برد.وی به عنوان هنرپیشه و عضو هیات داوری در جشنواره‌های ملی بیشمار و همین‌طور به عنوان عضو هیئت مدیره خانه سینما حضوری فعال داشته است. تارخ همچنین به عنوان میهمان به جشنواره‌های مسکو، ژاپن و آلمان دعوت شد.

نقش‌آفرینی او در آثار سینمایی مرگ یزدگرد، پرنده کوچک خوشبختی، دلشدگان، سارا و پابرهنه در بهشت همچنین سریال‌هایی تلویزیونی سربداران، بوعلی سینا، معصومیت از دست رفته، اغما و جراحت او را به یکی از هنرمندان محبوب بسیاری از علاقه‌مندان به هنر هفتم تبدیل کرده است.

وی سال ۱۳۷۳ اولین مدرسه بازیگری را به نام کارگاه آزاد بازیگری در تهران تأسیس کرد که یکی از مؤسسات آموزش بازیگری سینما در ایران محسوب می‌شود، حبیب رضایی، مهتاب کرامتی، ترانه علیدوستی، پوریا پورسرخ، بیتا بادران، غزل صارمی، شهرام قائدی و شبنم مقدمی از جمله هنرمندان فارغ التحصیل از این کارگاه بازیگری هستند که توسط او به عرصه سینما و تلویزیون معرفی شده‌اند.تارخ در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی ماه و خورشید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کرد و در دوره بیست‌وچهارم این جشنواره برای بازی در فیلم سینمایی پرونده‌های هاوانا نامزد دریافت جایزه شد.

همچنین این هنرمند برای نقش‌آفرینی در سریال به یاد ماندنی معصومیت از دست رفته برنده تندیس شبکه سوم سیما، تندیس حافظ و تندیس جشنواره عاشورائیان شد. وی در سال ۱۳۸۷ لوح افتخار «هنرمند ملی» را دریافت کرد.

نظرات