بیوگرافی ایرنه پاپاس بازیگر سینما و همسرش + ماجرای درگذشت و آثار

0

بیوگرافی ایرنه پاپاس بازیگر سینما و همسرش + ماجرای درگذشت و آثار

ایرنه پاپاس درگذشت : ایرنه پاپاس بازیگر یونانی متولد ۱۹۲۶ چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ در سن ۹۶ سالگی درگذشت. در ادامه مروری داریم بر بیوگرافی و زندگینامه ایرنه پاپاس بازیگر فیلم محمد رسول الله و فیلم عمر مختار و همسرش و فرزندان با معرفی آثار فیلم و سریال های او با عکس های جذاب و دیدنی او و سوابق این بازیگر یونانی هالیوود. با ما همراه باشید

ایرنه پاپاس درگذشت کیست

بیوگرافی ایرنه پاپاس

ایرنه پاپاس بازیگر زاده زاده ۳ سپتامبر ۱۹۲۶ – درگذشته ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲، علت مرگ کهولت سن
او فارغ التحصیل رشته بازیگری، خواننده و بازیگر اهل یونان بود.

ایرنه پاپاس با نام اصلی ایرنه للکو، زاده ۳ سپتامبر ۱۹۲۶ در کورینتوس، پلوپونز، یونان، خواننده و بازیگر اهل یونان بود. در ایران او را به نام هند جگرخوار به دلیل بازی در فیلم محمد رسول الله می شناسند. ایرنه پاپاس علاوه بر بازیگری، در زمینه موسیقی و خوانندگی نیز فعالیت داشت. او در ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲ درگذشت.

ایرنه پاپاس بازیگر کیست

سال‌های فعالیت

وی در طول حدود ۵۰ سال فعالیت هنری‌اش در بیش از ۷۰ فیلم سینمایی بازی نموده‌است. برخی از فیلم‌هایی که وی در آن‌ها حضور داشته‌است از ماندگارترین آثار تاریخ سینما هستند. در ایران وی را بیشتر با نقش هند در فیلم محمد رسول‌الله (فیلم ۱۹۷۶) می‌شناسند. وی در آن فیلم نقش همسر ابوسفیان به نام هند را ایفا کرد. از دیگر فیلم های این بازیگر زن می توان به بازی در «محمدرسول الله» (الرساله)، «زوربای یونانی»، «مسیح در ابولی توقف کرد» ، «توپ های ناوارون» و «زد» عمر مختار و ادیسه و فیلم ماندولین کاپیتان کارولی اشاره کرد.

عکس های جوانی ایرنه پاپاس بازیگر نقش هند جگرخوار در فیلم محمد رسول الله

سوابق هنری

وی فعالیت های هنری خود را از سال ۱۹۶۴ آغاز کرد و در طول مدت بازیگری بیشت از ۷۰ فیلم بازی کرد. او یکی از بازیگران معروف و مشهور و با ملیت یونانی بود که سابقه همکاری با کارگردان عرب زبان را در کارنامه هنری ثبت کرده بود. وی در ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ بر اثر کهولت سن و بیماری آلزایمر درگذشت.

عکس های ایرنه پاپاس بازیگر

پاپاس وقتی در فیلم‌های تحسین‌شده‌ای چون توپ‌های ناواران و زوربای یونانی حضور یافت به شهرت جهانی رسید؛ فیلم‌هایی که ایرنه پاپاس در آنها با آنتونی کویین همبازی بود. او سپس در سال ۱۹۶۹ در فیلم «یک هزار روز از آن» با ریچارد برتون همبازی شد و در «زنان تروآ» با کاترین هپبورن همکاری داشت.

همسر و فرزندان ایرنه پاپاس

همسر و فرزندان ایرنه پاپاس

او در سال ۱۹۴۷ با کارگردان یونانی آکیس پاپا ازدواج کرد. ازدواجی که تا سال ۱۹۵۱ دوام داشت با اینحال ایرنه تا آخر عمر نام خانوداگی پاپاس را از خود جدا نکرد.

درگذشت ایرنه پاپاس بازیگر فیلم محمد رسول الله

ایرنه پاپاس بازیگر سینمای هالیوود روز چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ (۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲) در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

او مدت ها با بیماری آلزایمر دست به گریبان بود.

پاپاس در این فیلم در نقش هند جگرخوار بازی می‌کند. هند در تاریخ اسلام فردی شناخته شده است و به همین خاطر نقش‌آفرینی ایرنه پاپاس از یاد ایرانی‌ها نخواهد رفت. هِند دختر عُتْبَه مشهور به هند جگرخوار، همسر ابوسفیان و مادر معاویه بود. او در جنگ احد، مشرکان را برای نبرد با مسلمانان تشویق می‌کرد و در پایان جنگ، سینه و شکم حمزة بن عبدالمطلب را پاره کرد و جگر او را به دندان گرفت.

علت فوت و درگذشت ایرنه پاپاس بازیگر

فیلم‌شناسی

شهر مرده (۱۹۵۱)
مردی از قاهره (۱۹۵۳)
تئودورا، ملکه زرخرید (۱۹۵۴)
آتیلا (۱۹۵۴)
ستایش از یک مرد بد (۱۹۵۶)
نقطهٔ عطف! (۱۹۵۸)
توپ‌های ناوارون (۱۹۶۱)
آنتیگون (۱۹۶۱)
الکترا (۱۹۶۲)
۱۹۶۴ زوربای یونانی
صلاح مملکت خویش (۱۹۶۷)
برادری (۱۹۶۸)
یک رؤیای پادشاهان (۱۹۶۹)
۱۹۶۹ زد
یک هزار روز از آن (۱۹۶۹)
زنان تروی (۱۹۷۱)
۱۹۳۱: روزی روزگاری در نیویورک (۱۹۷۲)
جوجه‌اردک را آزار نده (۱۹۷۲)
نبرد سوتیسکا (فیلم) (۱۹۷۳)
موسای قانون گذار (۱۹۷۴)
محمد رسول‌الله (۱۹۷۶)
ازدواج خونین (۱۹۷۷)
ایفیگنیا (۱۹۷۷)
مسیح در ابولی توقف کرد (۱۹۷۹)
مددکار اجتماعی آتشین‌مزاج (۱۹۸۱)
عمر مختار (۱۹۸۱)
درون شب (۱۹۸۵)
در دل شب (۱۹۸۵)
سازمان مخفی آسیزی (۱۹۸۵)
جزیره (۱۹۸۹)
نبرد سه پادشاه (۱۹۹۰)
ادیسه (۱۹۹۷)

نظرات