پکیج تصفیه استخر چیست؟

0

یکی از تجهیزات ضروری این روزهای استخر، پکیج تصفیه بوده که برای ساخت و بهره برداری انواع استخر مورد استفاده قرار میگیرد. از پکیج تصفیه استخر جهت نظافت استخر و همینطور حفظ سلامت شناگران استفاه می شود.

در این گزارش که توسط کارشناسان ما در استخر آریا تهیه شده، شما عزیزان را با پکیج تصفیه استخر، کاربردها و مزایای آن بیشتر آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پکیج تصفیه استخر چیست؟

همیشه در آب ذراتی معلق هستند که اندازه برخی از آنها به چند میکرون و حتی کوچکتر نیز می رسد. البته ذرات بزرگتری نیز در آب وجود دارد که می توانند آلوده کننده باشند.

از طرف دیگر آب یک  حلال بزرگ است که مواد مختلفی را می تواند در خود حل کند. تمامی این ناخالصی ها باعث آلودگی آب می شوند و می توانند برای سلامتی افراد استفاده کننده از استخر مضر باشد. فیلتر کردن آب از این ناخالصی ها یک فرآیند است که صرفا به صورت فیزیکی امکان پذیر است.

موضوع مهم دیگر به شرایط آب راکد بر می گردد که بسیار مستعد جذب آلودگی ها است. اما خبر خوب این است که پکیج تصفیه استخر خانگی و استخرهای بزرگ می توانند علاوه بر به گردش درآوردن آب، آلودگی های موجود در آن را نیز تا حد زیادی از بین ببرند. این پکیج ها امروزه انواع مختلفی دارند و برند های متعددی اقدام به ساخت این دستگاه ها می کنند که باعث می شود کیفیت های مختلف و عملکرد های متفاوتی را شاهد باشیم.

 پکیج تصفیه استخر

پکیج تصفیه استخر و کاربردهای آن

کاربرد پکیج تصفیه آب استخر چیست؟

واقعیت این است که اگر چه از این دستگاه ها بیشتر برای تصفیه آب استخرها استفاده می شود، اما با روش هایی می توان از آنها برای تصفیه آب ورودی به استخرها نیز استفاده کرد. از جمله کاربرد های پکیج تصفیه استخر ایمکس و سایر برندها باید به این موارد اشاره داشت:

 • تصفیه آب استخرهای خانگی و عمومی
 • تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی یا سایر آبزیان
 • تصفیه آب واحدهای صنعتی مثل آب برج خنک کننده
 • شفاف سازی آب استخرها
 • از بین بردن آلودگی های میکروبی و شیمیایی
 • جذب ناخالصی ها، زباله ها و مواد زاید شناور در آب

انواع پکیج تصفیه آب استخر چیست؟

انواع پکیج تصفیه و گرمایش استخر، عمدتا به سه دسته Tpaks، پکیج دفنی و تاپ فیلتر (پکیج های تصفیه سطحی) تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آنها کاربرد ها و مزایای مربوط به خود را دارند که در ادامه هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

این پکیج ها بیشتر برقی هستند اما در مواردی می توان از پکیج های گاز سوز، دوگانه سوز (گاز و گازوئیل) و سه گانه سوز نیز استفاده نمایید. برای انتخاب بهترین گزینه توصیه می شود در درجه اول با متخصصان مشورت کنید. اما بهتر است بدانید توان و ظرفیت تصفیه آب، بزرگی استخر، سرباز یا سرپوشیده بودن استخر و… از مهم ترین معیارها برای انتخآب بهترین پکیج تصفیه استخر است.

پکیج تصفیه استخر TPAKS

پکـیج تصفیه استخر خانگی و عمومی انواع مختلفی دارد. یکی از این پکیج ها مدل TPAKS است. این مدل در حقیقت پمپ هایی هستند که با یک فیلتر شنی روی یک شاسی ثابت نصب می شوند. پکیـج های تصفیه تیپاکس با یک کیت اتصال مورد استفاده قرار می گیرند که برای فیلتر شدن آب استخرهای کوچک نیز کاربرد دارند.

پکیج تصفیه آب استخر دفنی

اما یک نوع دیگر از پکیج تصفیه استخر خانگی قیمت، مدل دفنی است. این مدل را می توان یک جایگزین عالی برای موتورخانه استخرهای بزرگ سرپوشیده و روباز محسوب کرد. پکیج تصفیه دفنی را معمولا در نزدیکی خود استخر جانمایی می کنند. همانطور که از نام این نوع پکیج تصفیه استخر مشخص است، در داخل زمین (چاله ها) دفن می شود و سپس به سیستم لوله کشی متصل می گردد. از اجزای این نوع پکیج باید به پمپ، کلر زن، مبدل حرارتی پوسته و لوله، فیلتر شنی، لامپ یو وی، پمپ کفکش، تآبلو کنترل، سیستم لوله کشی و برق کشی اشاره داشت. این نوع پکیج یک جایگزین مناسب برای موتورخانه های کوچک محسوب می شود.

پکیج تصفیه استخر Top Filter

این مدل از پکیج های تصفیه شکلی شبیه به سکو دارند و معمولا در لبه های استخر نصب می شوند. از اجزای این نوع پکیج نیز می توان پمپ ها، فیلتر، کلرزن خطی، تابلو مدار کنترل، چراغ استخری، دستگیره و جای پا بر روی بدنه را نام برد. قابلیت خوب این نوع پکیج تصفیه آب استخر،  جذب کامل ذرات معلق در آب سطح استخر است. از جمله توان های تصفیه این نوع از پکیج ها، توان های ۴۵ تا ۹۰ متر مکعب برای تصفیه است.

انواع پکیج تصفیه استخر

انواع پکیج تصفیه استخر

مزایای پکیج تصفـیه استخر شامل چه مواردی است؟

مزایای تصفیه استخر ایمکس، هایوارد و سایر مدل ها بسیار زیاد است اما به طور خلاصه برخی از این مزایا عبارتند از:

 • مناسب بودن برای استخرهای بتنی یا فایبرگلاس
 • صرفه جویی کردن در زمان و هزینه های نگهداری و راه اندازی
 • فضای محدود و کوچک برای نصب تجهیزات به نسبت موتورخانه های قدیمی
 • مجهز بودن به انواع تجهیزات کنترلی
 • انتخاب بین انواع ظرفیت و توان تصفیه
 • راندمان و بازدهی انرژی بسیار بالا
 • داشتن آب پاکیزه و تمیز در استخرهای خانگی و بزرگ
 • راه اندازی، نصب، عیب یآبی و تعمیرات توسط متخصصان
 • پیش نیاز مورد نیاز تنها یک بستر بتنی و فایبرگلاس آب بندی شده است.
 • حفظ سلامتی و جلوگیری از آبتلا به بیماری های پوستی

خرید پکیج تصفیـه استخر از شرکت آریا استخر

آنچه تاکنون مطالعه کردید در مورد معرفی پکیـج تصفیه استخر خانگی و عمومی، مزایا، کاربردها و انواع آن ها بود. امیدواریم پاسخ سوالات خود را در این مقاله دریافت کرده باشید.

شرکت آریا استخر یکی از پرسابقه ترین شرکت های فعال در زمینه ساخت انواع استخرها بوده که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ آغاز کرده است. این شرکت تا کنون موفق به اتمام و راه اندازی پروژه های متنوعی در شهر تهران و سایر مناطق کشور شده است. قابل توجه اینکه آریا استخر علاوه بر ساخت و راه اندازی انواع استخر، تجهیزات تصفیه آب استخر، تجهیزات جانبی استخر، سونا مانند هیتر برقی سونا و همینطور هیتر گازی، جکوزی و.. را نیز ارایه می دهد.

نظرات