بیوگرافی بابک برزویه عکاس سینما از علت کما تا درگذشت + زندگی و آثار

0

بیوگرافی بابک برزویه عکاس سینما از علت کما تا درگذشت + زندگی و آثار

زندگی شخصی و بیوگرافی بابک برزویه از کما تا علت فوت و درگذشت + زندگی شخصی بابک برزویه عکاس سینما و همسرش و فرزندانش همراه با سوابق هنری و فیلم ها تا ماجرای کما و مرگ وی در سن ۵۳ سالگی را با عکس های اینستاگرامش از مجله حرف تازه میخوانید:

بیوگرافی بابک برزویه

بیوگرافی بابک برزویه و همسرش

بابک برزویه (Babak Borzouye)‌ عکاس، مدرس عکاسی، بازیگر، کارگردان، عضو انجمن عکاسان کانادا – امریکا و هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران و مدیر آموزشگاه سینمایی شیدنگار متولد ۲۳ شهریور ۱۳۴۸ در تهران است. او در ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ پس از چند ماه کما درگذشت. وی با عکاسی بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی، ۳۵ فیلم سینمایی بلند و کوتاه و بیش از ۲۰۰ تئاتر داخلی یکی از فعالترین و مشهورترین عکاسان هنری ایران می‌باشد.

فرزین برزویه پدر بابک برزویه از جراحان برجسته مغز در کشور است

بابک برزویه عکاس سینما

سال‌های فعالیت

برزویه از سال ۱۳۶۸ وارد حرفه سینما در زمینه عکاسی شده و تاکنون سابقه همکاری با کارگردانان مطرحی همچون رسول ملاقلی‌پور، مسعود کیمیایی و مهران مدیری را در کارنامه خود دارد.

او فعالیت خود را در عکاسی هنری در سال ۱۳۷۶ با عکاسی فیلم ایلیا نقاش جوان و سال ۱۳۶۸ با عکاسی از مراسم ارتحال حضرت امام (ره) به عنوان اولین تجربه حرفه‌ای عکاسی خبری کار خود را در حوزه فعالیت خبری آغاز نمود و تا امروز عکاسی بیش از ۳۵ فیلم بلند و کوتاه، بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی و بیش از ۲۰۰ تئاتر را در کارنامه خود دارد.

در سال ۱۳۷۵ برنده دیپلم و سیمرغ بلورین بهترین عکاس فیلم برای عکاسی فیلم سفر به چزابه شد و سابقه همکاری با خبرگزاری‌های همچون فارس، ایسنا، آنا و مهر را در کارنامه خود دارد.

همسر و فرزندان بابک برزویه

مرحوم بابک برزویه در رشته کاردانی هنر در انستیتو مربیان هنر تحصیل کرده و سپس دوره کارشناسی عکاسی را در سال ۱۳۷۳ در دانشگاه تهران به پایان رساند و سپس موفق به اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی رشته بازیگری / کارگردانی در دانشگاه آزاد شد.

همسر و فرزندان بابک برزویه

از زندگی شخصی و خصوصی و وضعیت ازدواج ایشان تاکنون خبری منتشر نشده است.

بیوگرافی بابک برزویه و همسرش

کارنامه بازیگری

زنده یاد برزویه فعالیت هنری خود را ابتدا با بازیگری در یازده سالگی در فیلم «مدرسه‌ای که می‌رفتیم» در سال ۱۳۵۹ به‌ کارگردانی داریوش مهرجویی آغاز کرد و سپس در سن نوجوانی وارد به رشته عکاسی روی آورد و با ادامه تحصیلات خود در این رشته فعالیت‌های خود را به صورت حرفه‌ای در عکاسی خبری، عکاسی صنعتی و عکاسی هنری ادامه داد.

ایشان، از سال ۱۳۹۱ در سمت مدیریت تولید، مدیر فیلم‌برداری و کارگردان تلویزیونی اقدام به تولید ده‌ها فیلم تئاتر نمود و برپایی و شرکت در بیش از ده‌ها نمایشگاه داخلی و خارجی در دیگر آثار و فعالیت های او در سینما بود

برزویه در سال ۱۳۸۸ اقدام به انتشار کتاب عکس‌های فیلم محاکمه در خیابان ساخته مسعود کیمیایی نمود.

بیوگرافی بابک برزویه و همسرش

علت فوت و درگذشت بابک برزویه + ماجرای کما رفتن

بابک برزویه «عکاس سینما» که به دلیل عارضه مغزی از یکشنبه ١٢ آذر ۱۴۰۱ در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده بود، وی نیازمند مراقبت‌های ویژه است و با ادامه روند درمانی از ICU به بخش منتقل شد

او از فعالان عرصه عکاسی تئاتر و سینما که از دی ۱۴۰۰ به دلیل عارضه مغزی در کما به سر می‌برد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود و در نهایت روز سه‌ شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ درگذشت.

ماجرای کما تا درگذشت بابک برزویه

کمال‌الدین شاهرخ، عضو هیات مدیره انجمن صنفی سراسری عکاسان ایران در متنی پیش‌تر جزییاتی از آخرین وضعیت جسمی این هنرمند را چنین بیان کرده بود: «خونریزی در ناحیه مرکزی مغز بخش هیپوتالاموس باعث شده هوشیاری در ایشان از بین برود و امکان جراحی با ریسک فراوانی همراه باشد و موجب بروز صدمات بیشتری شود.»

مهدی نورعلیشاهی، روابط عمومی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی در اینستاگرام از درگذشت این هنرمند خبر داد.

درگذشت بابک برزویه عکاس سینما

پیام های تسلیت

انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران در پی درگذشت بابک برزویه پیامی را منتشر کرد.

در متن پیام انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران آمده است: «در تمام ماه های گذشته که بابک برزویه، دوست وهمکارعزیزمان، لحظات سختی ازروزهای عمرش را تجربه می کرد، امید داشتیم که باردیگراو را درکنارمان ببینیم. با همان انر‍ژی و شیرینی همیشگی اش. خبردرگذشت او به یقین برای تمامی همکارانش در انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران باورناپذیراست.آنقدرکه جانی برای تسلیت گفتن به یکدیگربرایمان باقی نمانده.بابک برزویه عزیز درتمام روزها و لحظات حضورش درسینما و کنار همکارانش خاطره ساخت.همانطور که قاب های ماندگارش درسینما فراموش ناشدنی است. درگذشت دوست دیرینه و همکار عزیزمان را به اهالی سینما و خانواده بزرگوار او تسلیت گفته و برای بازماندگان صبرآرزومندیم.»

بیوگرافی بابک برزویه عکس

مسئولیت‌های اجرایی

 • عضویت در انجمن عکاسان آمریکا IFJ
 • عضویت در انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران
 • عضویت در انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران
 • عضویت در انجمن عکاسان سینمای ایرا
 • عضویت در جامعه اصناف سینمای ایران
 • مسئولیت واحد انتشارات روابط عمومی وزارت پست و تلگراف و تلفن بمدت ۳ سال
 • ریاست انجمن عکاسان سینمای ایران بمدت ۵ سال
 • داور مسابقات عکاسی در جشنواره تصویر سال، دو دوره
 • عضویت در شورای عالی داوری خانه سینما، دو دوره
 • دبیر بخش عکس بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر سال ۱۳۸۶
 • داور بخش عکس جشن خانه سینما، دو دوره

بابک برزویه کیست

جوایز و افتخارات

۱۳۷۳ بهترین عکاس فیلم سایه‌های هجوم کاندید
۱۳۷۵ بهترین عکاس فیلم سفر به چزابه دیپلم افتخار و سیمرغ بلورین
۱۳۸۴ بهترین عکس حکم کاندید
۱۳۸۸ بهترین عکس اخراجیها کاندید

۱۳۸۵ بهترین عکاس فیلم حکم تندیس طلایی
۱۳۹۰ بهترین عکاس فیلم محاکمه در خیابان کاندید تندیس طلایی

و…

نظرات