بیوگرافی عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر قدیمی با علت فوت + ماجرای درگذشت

1

بیوگرافی عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر قدیمی با علت فوت + ماجرای درگذشت

عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر قدیمی متولد سال ۱۳۱۴ در شیراز در سن ۸۷ سالگی روز شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ در اصفهان درگذشت. بیوگرافی عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر فیلم های روستایی و همسرش و فرزندانش همراه با زندگی شخصی و عکس و سوابق هنری تا علت فوت و درگذشت عباس منتجم شیرازی بازیگر و خواننده قدیمی را در ادامه میخوانید

 عباس منتجم شیرازی, عباس منتجم شیرازی و همسرش, فرزندان عباس منتجم شیرازی علت فوت عباس منتجم شیرازی, درگذشت عباس منتجم شیرازی خواننده, فیلم های عباس منتجم شیرازی, عباس منتجم شیرازی بازیگر فیلم های روستایی

بیوگرافی عباس منتجم شیرازی و همسرش

عباس منتجم شیرازی متولد سال ۱۳۱۴ در شیراز، خواننده و بازیگر فیلم های روستایی قبل از انقلاب در سن ۸۷ سالگی در اصفهان درگذشت. او کارگردان فیلم های همسفر و علی کنکوری و سریال طلاق بود که از فیلم ها و آثار معروف سینما و تلویزیون پیش از انقلاب می باشند

این بازیگر قدیمی و پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران، روز شنبه ۲۲ مرداد در اصفهان به دلیل کهولت سن درگذشت.

بیوگرافی عباس منتجم شیرازی و همسرش

همسر و فرزندان عباس منتجم شیرازی

ایشان سال ا پیش ازد واج کرده و صاحب فرزند و نوه می باشد.

عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر قدیمی درگذشت [+عکس و علت فوت]

عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر قدیمی درگذشت

عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر سینمای قبل از انقلاب که سابقه بازی در ۴۹ فیلم روستایی را داشت، صبح امروز ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ در اصفهان، در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

درگذشت عباس منتجم شیرازی خواننده

سوابق هنری

عباس منتجم شیرازی یکی از بازیگران قدیمی و با سابقه پیش از انقلاب بود که علاوه بر سینما در زمینه موسیقی نیز فعالیت می کرد . بیشتر مخاطبان و بینندگان او را آهنگ هایث دشتی و محلی به یاد دارند. او همیشه در فیلم های پیش از انقلاب در نقش یک روسایی ظاهر می شد. وی در دوران نوجوانی موسیقی محلی را فرا گرفت و در سال ۱۳۴۱ با خوانندگی و بازیگری در فیلم عروس دهکده وارد سینما شد و در فیلم‌های متعددی به عنوان بازیگر، خواننده، نوازنده و آهنگساز حضور یافت.

فیلم های عباس منتجم شیرازی
زنده‌یاد منتجم شیرازی در فیلم‌هایی چون، احمد چوپان، قمار زندگی، فردای باشکوه، گنج و رنج، زشت و زیبا، کلاه نمدی، کلید بهشت، مأمور دو جانبه، صیادان نمک زار، فریاد دهکده، مزد خونین، ترانه های روستائی، جهنم زیر پای من، دهکده طلایی، ستاره صحرا، شکوفه های امید، قانون زندگی، مسیر رودخانه، آراس خان، اشک ها و خنده ها، پرستوها به لانه باز می گردند، دختر کوهستان، طلاق، چادرنشین ها و عروس دهکده بازی داشته است.

مرحوم منتجم در ۱۰ فیلم بازی داشته‌ و در ۲۳ فیلم خواننده و ۱ فیلم هم نوازنده یا آهنگساز و ۱ فیلم هم تهیه‌کنندگی ان را به عهده گرفت.

آهنگ های عباس منتجم شیرازی

فعالیت پس از انقلاب

پس از انقلاب ۵۷ در محله سعدیه شیراز در یک داروخانه به همراه پسرش مشغول به امرار معاش بود و تا اخر عمرش به همراه خانواده و فرزندش در اصفهان ساکن بود . در دهه هفتاد در بعضی مناسبت‌ها به عنوان خواننده محلی در شبکه فارس ظاهر شد.

روحش شاد و یادش گرامی

عباس منتجم شیرازی, عباس منتجم شیرازی و همسرش, فرزندان عباس منتجم شیرازی علت فوت عباس منتجم شیرازی, درگذشت عباس منتجم شیرازی خواننده, فیلم های عباس منتجم شیرازی, عباس منتجم شیرازی بازیگر فیلم های روستایی

آثار و فیلم ها

۱ – سفرنامه ی شیراز (۱۳۷۱)
۲ – احمد چوپان (۱۳۵۱)
۳ – قمار زندگی (۱۳۵۱)
۴ – کلاه نمدی (۱۳۴۵)
۵ – فریاد دهکده (۱۳۴۴)
۶ – دهکده طلایی (۱۳۴۳)
۷ – ستاره صحرا (۱۳۴۳)
۸ – شکوفه‌های امید (۱۳۴۳)
۹ – اشک‌ها و خنده‌ها (۱۳۴۲)
۱۰ – عروس دهکده (۱۳۴۱)

تهیه کننده

۱ – گنج و رنج (۱۳۴۶)

عکس های جوانی عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر قدیمی

نوازنده

۱ – زشت و زیبا (۱۳۴۴)

آهنگ های عباس منتجم شیرازی

۱ – احمد چوپان (۱۳۵۱)
۲ – قمار زندگی (۱۳۵۱)
۳ – فردای باشکوه (۱۳۴۶)
۴ – کلاه نمدی (۱۳۴۵)
۵ – کلید بهشت (۱۳۴۵)
۶ – مأمور دو جانبه (۱۳۴۵)
۷ – صیادان نمک‌زار (۱۳۴۴)
۸ – فریاد دهکده (۱۳۴۴)
۹ – مزد خونین (۱۳۴۴)
۱۰ – ترانه‌های روستایی (۱۳۴۳)
۱۱ – جهنم زیر پای من (۱۳۴۳)
۱۲ – دهکده طلایی (۱۳۴۳)
۱۳ – ستاره صحرا (۱۳۴۳)
۱۴ – شکوفه‌های امید (۱۳۴۳)
۱۵ – قانون زندگی (۱۳۴۳)
۱۶ – مسیر رودخانه (۱۳۴۳)
۱۷ – آراس خان (۱۳۴۲)
۱۸ – اشک‌ها و خنده‌ها (۱۳۴۲)
۱۹ – پرستوها به لانه باز می گردن (۱۳۴۲)
۲۰ – دختر کوهستان (۱۳۴۲)
۲۱ – طلاق (۱۳۴۲)
۲۲ – چادرنشین‌ها (۱۳۴۱)
۲۳ – عروس دهکده (۱۳۴۱)

1 دیدگاه در “بیوگرافی عباس منتجم شیرازی خواننده و بازیگر قدیمی با علت فوت + ماجرای درگذشت

  1. مهدی محمدابراهیمی گفت:

    متاسفم برای مردم و فرهنگی که قدر هنرمندانش رو نمیدونه. ایرانی ها مردمانی فراموش کارند و چه بسیا به همین خاطر، در زندگی هایشان خیری نمیبینند.
    یادش بخیر
    استاد منتجم به قدری خاکی و مردمی بود که وقتی وارد اتوبوس واحد میشد، یه ملت به عشقش سوار می شدن. اینها نشان از مردمی بودنش بود ولی متاسفم برای اون مسئولین بی کفایتی که بویی از هنر اصیل نبردن و یک هنرمند واقعی رو اینطور به حال خود رها کردند.
    اما در مقابل روز به روز به تعداد افراد بی هنر و نالایق در این کشور اضافه میشه و دم به دیقه مجوز کار داده میشه. باید گذاشت و درررر رفت.

نظرات