قاتل رفسنجان کیست؟ + بیوگرافی و ماجرای درگیری و قتل ۱۰ نفر در رفسنجان

0

قاتل رفسنجان کیست + بیوگرافی و ماجرای کامل قتل ۱۰ نفر در رفسنجان توسط یک افغانی در باغ های کشاورزی محله بهرمان نوق در حوالی چاه موتور کشاورزی احمدآباد شور در رفسنجان تا دستگیری قاتل با عکس و بیوگرافی وی در ادامه مطلب از مجله حرف تازه میخوانید:

قاتل رفسنجان کیست + عکس و بیوگرافی

قاتل رفسنجان کیست؟ + بیوگرافی و ماجرای درگیری و قتل ۱۰ نفر در رفسنجان

ساعت ۱۹ روز یکشنبه ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، در یک باغ پسته در نزدیکی چاه‌ موتور کشاورزی احمدآباد شور در بخش بهرمان شهرستان رفسنجان درگیری خونینی رخ داد. مردی افغان که حالت عادی نداشت با دو نفر از کارگرانی که در چاه‌موتور کار می‌کردند و از هموطنانش بودند گلاویز شد و با ضربات چاقو آنها را به قتل رساند.

فردی که ۱۱ نفر را هدف ضربات چاقو قرار داده بود مردی بود اهل کشور افغانستان که در همان تحقیقات اولیه هویت وی شناسایی شد

در خبرها امده: یک تبعه افغانستانی، ۱۰ نفر را به دنبال اختلافات شخصی در محله بهرمان نوق رفسنجان به قتل رساند و ساعتی بعد در حال خروج از استان توسط پلیس دستگیر شد. محل نزاع در باغ‌های کشاورزی منطقه بهرمان نوق در رفسنجان بوده است.

رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، اظهار کرد: در یک نزاع حوالی چاه موتور کشاورزی احمدآباد شور در رفسنجان یک تبعه غیرمجاز افغانستانی به دنبال اختلاف شخصی بین چند نفر دیگر از اتباع ابتدا دو نفر از کارگران موتور را با چاقو به قتل می‌رساند.

وی افزود: در این حین تعدادی ایرانی هم که در محدوده زمین‌های کشاورزی حضور داشتند با ضربات چاقو به قتل می‌رسند. با شروع این ماجرا اتباع افغان دیگری نیز در محل حضور می‌یابند و در مجموع شش نفر از اتباع و چهار نفر افراد ایرانی به قتل می‌رسند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان تصریح کرد: با اقدام قاطع و فوری مأموران پلیس به محض اطلاع از حادثه، اقدام برای بازداشت قاتل که متواری شده بود شروع و برادر وی نیز همان ابتدا بازداشت می‌شود.

علت حادثه و قتل

وی ادامه داد: برادر قاتل مدعی شده ضارب مشکلات روحی روانی و اعتیاد داشته، در افغانستان نیز جزو دسته اراذل و مخلان امنیت بوده و حتی خانواده خود و سایر اتباع را به قتل تهدید کرده بوده است.

جلالی گفت: برخی افراد به قتل رسیده از خویشاوندان قاتل و تبعه افغان هستند. با بررسی همه ابعاد موضوع مشخص شد حادثه به هیچ وجه ابعاد امنیتی نداشته و اختلاف قبلی میان اتباع که برخی از آنها به عنوان کارگر کار می‌کرده‌اند جرقه شروع این ماجرا را زده و موضوع ارتباطی به مردم ایران نداشته است.

وی اضافه کرد: قاتل که قبل از خروج از استان در شهرستان انار توسط مأموران انتظامی بازداشت شده، قبل از بازداشت اقدام به خودزنی نیز کرده بوده است. یک نفر نیز در این حادثه زخمی شده که تحت درمان قرار دارد و حال وی مساعد گزارش شده است.

وی با تاکید بر ضرورت به کار نگرفتن اتباع بیگانه غیرمجاز در مشاغل مختلف، افزود: سرشماری و ساماندهی اتباع با قاطعیت و فوریت در دستور کار است.

جزئیات نزاع دسته جمعی در باغات رفسنجان

حسین رضایی سرپرست فرمانداری رفسنجان، شامگاه یکشنبه با بیان اینکه این حادثه در بهرمان بخش نوق رخ داد، اظهار کرد: محل نزاع در باغ‌های کشاورزی منطقه بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه ضارب با چاقو شش تبعه افغانستانی و چهار نفر ایرانی را به قتل رساند، افزود: قاتل در حال فرار و خروج از استان کرمان بود که توسط عوامل پلیس در شهرستان انار دستگیر می‌شود.

سرپرست فرمانداری رفسنجان تصریح کرد: ضارب هنگامی که در مرحله دستگیری بوده خودزنی می‌کند و جراحت وی سطحی بوده است. علت این حادثه اختلافات شخصی اعلام شده و ضارب از تعادل روحی و روانی برخوردار نبوده است. یک نفر نیز در جریان این حادثه زخمی شده که درمان وی در بیمارستان در حال انجام است.

این درگیری در بخش بهرمان از توابع رفسنجان رخ داده و قاتل نیز خودزنی کرده و هم‌اکنون در بیمارستان بستری و تحت بازجویی است.

قاتل ۱۰ نفر در رفسنجان کیست + عکس و بیوگرافی

دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان تصریح کرد: بلافاصله پس از کسب گزارش این حادثه تلخ دستورات قضائی لازم جهت دستگیری عوامل این حادثه صادر شد و در نهایت قاتل پس از یک عملیات تعقیب و گریز و هنگامی که خود را در محاصره مأموران پلیس دید، اقدام به خودزنی کرد.

وی با اشاره به اینکه مأموران بلافاصله وی را دستگیر و به بیمارستان شهرستان انار منتقل کردند، ادامه داد: بازجویی‌های اولیه از متهم توسط بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب رفسنجان در حال انجام است.

شهسواری گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم مسائل شخصی و اختلافاتی که از قبل با تعدادی از اتباع افغانستانی داشته را انگیزه اصلی این جنایت عنوان کرده است.

وی با اشاره به اینکه همه افرادی که جان خود را در این حادثه از دست داده‌اند مرد و در بازه سنی جوان و میانسال بوده‌اند، اضافه کرد: همه این افراد از کسانی بودند که در محل چاه موتورهای کشاورزی در حال کار بودند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: شامگاه یکشنبه جلسه شورای تأمین برگزار و اطلاعات تکمیلی در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

خبرهای دستگیری قاتل رفسنجان

حسین رضایی سرپرست فرمانداری رفسنجان از دستگیری قاتل که در حال خروج از استان بوده خبر داد و اظهار کرد: ضارب قصد خروج از استان را داشت که توسط عوامل انتظامی در شهرستان انار دستگیر می‌شود. این نزاع به هیچ وجهه امنیتی نداشته و صرفاً یک درگیری شخصی بوده است.
گویا قاتل مشکل اختلالات روحی روانی داشته است.

قاتل کشاورز است

۱۰ نفر کشته و ۸ تن مجروح. تمامی افرادی که جان خود را در بهرمان، رفسنجان از دست دادند، مردان جوان یا میانسالانی بوده‌اند که در محل چاه موتورهای کشاورزی در حال کار بودند. یک تبعه غیرمجاز افغانستانی با انگیزه اختلاف شخصی ۲ نفر از کارگران موتور چاه را با چاقو به قتل ‌رسانده و پس از آن هم تعدادی از افراد ایرانی را که در محدوده زمین‌های کشاورزی شهرستان بهرمان بخش نوق حضور داشتند با چاقو مورد حمله قرار داده است.

تحقیقات نشان داد برخی افراد به قتل رسیده از خویشاوندان قاتل هستند و اختلاف قبلی بین اتباع که برخی از آنان به‌عنوان کارگر کار می‌کرده‌اند جرقه شروع این ماجرا را زده و موضوع ارتباطی به مردم محلی نداشته است، البته یک نفر هم مجروح شده بود که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و در حال حاضر هم حال وی مساعد گزارش شده است.

ماجرای فرار قاتل رفسنجان از زندان با پیروزی طالبان

مرد افغان که سال‌ها قبل در جریان یک درگیری در افغانستان دست به جنایت زده و زندانی بود، پس از ورود طالبان موفق به فرار از زندان شد و به ایران گریخت تا یکی از هولناک‌ترین جنایات سال را در رفسنجان رقم بزند. او به گمان اینکه همشهریانش قصد دارند او را تحویل پلیس افغانستان بدهند جان ۶ افغان و ۴ ایرانی را با ضربات چاقو گرفت.

قربانیان حادثه قتل در رفسنجان

نام یکی از قربانیان ایرانی این حادثه حمید شمس‌الدینی است که ۴۵ سال بیشتر نداشت.احمد و مهدی عسگری، پدر و پسری بودند که سر زمین کشاورزی خود مورد اصابت ضربات مهلک بی‌رحمانه این قاتل به نام صمد خان قرار گرفتند و جان خود را از دست دادند.

یکی دیگر از افرادی که در این حادثه جان خود را از دست داده، مرد میانسالی به نام رضا پرخو است.او صاحب ۷ دختر و یک پسر است و روز گذشته در حالی که سر زمین کشت پسته خود مشغول کار بود ناگهان مورد حمله ضربات چاقو از سوی تبعه افغان قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

نظرات