بیوگرافی دکتر فرهنگ هلاکویی و همسر اول و دومش و فرزندان + سوابق شغلی

0

بیوگرافی دکتر فرهنگ هلاکویی و همسر اول و دومش و فرزندان + سوابق شغلی

بیوگرافی دکتر فرهنگ هلاکویی

دکتر فرهنگ هلاکویی متولد ۱۰ شهریور ۱۳۲۳ در شیراز ، روانشناس سخنران است. در ادامه به معرفی و بیوگرافی فرهنگ هلاکویی سخنران و همسرش و فرزندانش و آثار و اینستاگرام وی می پردازیم. همراه ما باشید.

دکتر فرهنگ هلاکویی

فرهنگ هلاکویی متولد دهم شهریور ۱۳۲۳ در شیراز، فارغ التحصیل فوق لیسانس اقتصاد و روانشناسی از دانشگاه تهران و دکترای جامعه شناسی از دانشگاه آمریکا می باشد.

سوابق شغلی

اولین بار سال ۱۳۳۷ در ۱۴ سالگی با حضور در یک کمپ تابستانی به مسائل روانشناسی علاقمند شدم و بصورت جدی شروع به مطالعه کردم به گونه ایی بود که وقتی کلاس یازده و دوازده بودم ، بیش از اینکه کتاب های مدرسه را بخوانم ، چند برابر کتاب های متفاوت و مختلف را می خواندم.

در دانشگاه به دلیل انتخابی که آن زمان بود وارد رشته اقتصاد شدم و بعد از لیسانس درگیر دوتا فوق لیسانس در رشته اقتصاد و روانشناسی دانشگاه تهران بودم، پس از فارغ التحصیلی به آمریکا رفتم و با مشاوره دوستی وارد دوره دکترای رشته جامعه شناسی از دانشگاه یوتا شدم.

عکس فرزندان دکتر هلاکویی

همسر دکتر فرهنگ هلاکویی کیست

دکتر هلاکویی برخلاف سخنرانی هایش زندگی خصوصی موفقی نداشته و تاکنون دو بار ازدواج که هر دو بار به جدایی و طلاق انجامیده است. او برای اولین بار در سال ۱۳۵۱ ازدواج کرد که خیلی زود به طلاق ختم شد. پس از آن برای بار دوم در سال ۵۹ ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو پسر به نام های پرهام و فربد می باشد. اما این ازدواج نیز بعد از ۱۸ سال به جدایی ختم شد.

عکس همسر و فرزندان دکتر هلاکویی

صفحه اینستاگرام

پیج رسمی و صفحه شخصی این بازیگر عزیز در اینستاگرام با نشانی  dr_holakuee در دسترس عموم قرار دارد.

افتخارات

از آثار صوتی و تصویری او می توان به ده ها سخنرانی ضبط شده در موضوعات روانشناسی اشاره کرده که بزرگترین آن مجموعه پرورش کودکان در ۶۴ سی دی می باشد. ایشان ده ها مقاله و تالیف نیز دارد که مشهورترین آن کتاب جامعه امروز ترجمه و اقتباسی از کتاب Society today می باشد،این کتاب درسی و دانشگاهی برای رشته جامعه شناسی است.

دیگر عکس های دکتر فرهنگ هلاکویی

 سخنان دکتر هلاکویی

ورود به صدا سیما

پس از تحصیلات تکمیلی و اخذ مدرک دکترا در آمریکا سال ۱۳۵۳ در ۳۰ سالگی به ایران بازگشتم و سرپرست کمیته فرهنگی و اجتماعی صدا و سیما را برعهده گرفتم ، همزمان در دانشگاه تهران تدریس را آغاز کردم تا اینکه پس از اختلاف نظر با مسئولان تلویزیون ملی دو سال قبل از وقوع انقلاب به آمریکا بازگشتم.

مدرک دانشگاهی از آمریکا

در آمریکا بخاطر نبود بازار کار جامعه شناسی و روانشناسی ، فوق لیسانس سوم خود را در رشته « مشاوره خانواده» Marriage family child counselor گرفتم و همین موجب شد مجوز روان درمانی در خاک آمریکا را دریافت کنم و مشغول بکار شوم.

دکتر هلاکویی کیست

تاسیس مرکز بهزیستی شهر بورلی هیلز

در واقع بعد از مدتی در آمریکا مرکز بهزیستی شهر بورلی هیلز را تاسیس کردم و بعنوان مشاور مشغول شدم تا اینکه سال ۱۳۷۹ با برنامه رازها و نیاز ها جلوی دوربین آمدم ،این برنامه در رادیو نیز ادامه یافت و در آن به پرسش های تلفنی مخاطبان فارسی زبان در مورد مسائل روانشناختی، اجتماعی و خانوادگی پاسخ دادم که خوشبختانه همین امر باعث شد به شهرت و محبوبیت برسم و تقریبا همه صحبت ها و سخنرانی های من را گوش بدهند.

از تاسیس رادیوتان بگویید

در پنج اسفند ۱۳۹۲ رادیو فارسی زبان برای ایرانیان ساکن شهر لس آنجلس را تاسیس کردم و خودم هفته ای ۲۰ ساعت در آن حضور زنده دارم.

اینستاگرام دکتر هلاکویی

عکس های دکتر فرهنگ هلاکویی

دانلود سخنرانی های دکتر هلاکویی

همسر دکتر هلاکویی

عکس های دکتر هلاکویی

فرهنگ هلاکویی کیست

زندگینامه دکتر هلاکویی

همراه ما باشید

نظرات