بیوگرافی حسن فتحی کارگردان و همسر و فرزندانش + آثار با عکس و حواشی

0

بیوگرافی حسن فتحی کارگردان و همسر و فرزندانش + آثار جدید با عکس و حواشی

بیوگرافی حسن فتحی

حسن فتحی متولد ۱۰ شهریور ۱۳۳۸ کارگردان و فیلم‌نامه‌نویسِ سینما، تلویزیون و تئاترِ ایرانی است. در ادامه به معرفی و بیوگرافی حسن فتحی کارگردان و همسرش اعظم بروجردی و فرزندانش و آثار و اینستاگرام وی می پردازیم. با ما همراه باشید.

حسن فتحی

حسن فتحی متولد ۱۰ شهریور ۱۳۳۸ در تهران، دارای دانشنامه کارشناسی روان‌شناسی از دانشگاه شهیدبهشتی تهران و کارشناسی ارشد رشته کارگردانی نمایش از دانشگاه آزاد اسلامی است. همچنين در دانشگاه های مختلفی به عنوانِ استاد تدریس می کند و هم اینک مدیر آموزشی موسسه فرهنگی هنری کارنامه است.

سوابق هنری

فعالیت‌های هنری خود را با بازیگری تئاتر در دوران دانشجویی آغاز کرد ولی به‌طور جدی از سال ۱۳۶۸ با نوشتنِ نقدِ تئاتر و سینما در مجلاتی همچون سروش، تماشاخانه، دنیای تصویر و نمایش و نیز نویسندگی و کارگردانیِ تئاتر وارد دنیای هنر شد؛ که از این رو  او را می‌توان یک کارشناس و پژوهشگر هنر و سینما برشمرد. او از سال ۱۳۷۲ به  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پیوست و به ساختِ سریال پرداخت و از سال ۱۳۸۳ با ساختِ فیلمِ سینماییِ ازدواج به سبک ایرانی در جَرگه کارگردانان سینمای ایران قرار گرفت. ایشان با ساخت سریال هایی چون میوه ممنوعه، اشک ها و لبخند ها، شهرزاد و جدیدا با سریال جیران و پهلوانان نمی میرند به شهرت رسیده و سر زبان ها افتاده.

از جوایز ایشان می توان به جایزه بهترین کارگردانی سریال تلویزیونی برای مجموعه شهرزاد از شانزدهمین جشن سینمایی دنیای تصویر،جایزه بهترین کارگردانی برای تله فیلم دنده معکوس از نخستین جشنواره تلویزیونی جام جم، جایزه بهترین فیلمنامه و کارگردان از جشنواره فیلم‌های عاشورایی سپید برای سریال شب دهم، جایزه بهترین کارگردان برای سریال‌های مدار صفر درجه و میوه ممنوعه از جشنواره برترین‌های شبکه جهانی جام جم به انتخاب تماشاگران و… اشاره کرد.

می توان گفت حسن فتحی که یکی از کارگردان‌های مهم در عرصه سریال‌سازی در دو دهه گذشته سیما به حساب می‌آید که با علاقه وافر خود به فرهنگ معاصر نشان داده‌است که می‌توان سریال‌های پر مخاطب را در سبک و سیاق متفاوت بر صفحه جادویی تلویزیون در حالی منعکس نمود که مخاطب با شخصیت‌های داستان همدلی قابل قبولی نشان دهد. شاخصه مهم آثار تلویزیونی او دیالوگ‌های خاص با ضرباهنگ مناسب و استفاده به‌جا از آنها در بستر فیلم‌نامه‌ای قابل قبول و در بسیاری از لحظات، ساختارشکن است. همین امر در بررسی کلیت آثار او برگ برنده سریال‌های پرمخاطب کارنامه هنری اوست. شناخت خوب او از جامعه معاصر و آشنایی وی با موضوعات مورد پسند متناسب با فرهنگ بومی تماشاگر ایرانی آثار او را در رده بهترین مجموعه‌های سیما در دو دهه گذشته قرار داده‌است.

حسن فتحی کیست

اصالت و خانواده

ایشان متولد نظام آباد تهران است. او از سوی پدر اصالتی خوانساری و از جانب مادر اصالتی آذربایجانی دارد.

شهرت با سریال جیران و شهرزاد

فتحی با ساخت سریال های شب دهم و شهرزاد و سریال جیران بین مردم بیشتر شناخته شد و معروف شد. او هم اکنون در حال ساخت سریال مست عشق با بازی پارسا پیروزفر در کشور ترکیه می باشد

همسر حسن فتحی کیست

اعظم بروجردی همسر وی است و نتیجه این ازدواج دو فرزند پسر به نام های محمدرضا فتحی، موسیقدان و امیر حسین فتحی، بازیگر سینما می باشد. اعظم بروجردی، نویسنده است و بیش از ۴۰ نمایش نامه در کارنامه اش دیده می شود.

صفحه اینستاگرام

پیج رسمی و صفحه شخصی این بازیگر عزیز در اینستاگرام با نشانی* در دسترس عموم قرار دارد.

سریال و مجموعه های تلویزیونی

 • جیران
 • شب دهم
 • شهرزاد
 • میوه ممنوعه
 • سریال زمانه
 • پهلوانان نمی میرند
 • همسایه ها
 • اشک ها و لبخند ها
 • و…

فیلم ها

 • ازدواج به سبک ایرانی
 • کیفر
 • مست عشق
 • یک روز دیگر
 • و…

دیگر عکس های حسن فتحی

بیوگرافی کامل حسن فتحی

آثار حسن فتحی

همسر حسن فتحی

اینستاگرام حسن فتحی

حسن فتحی در پشت صحنه سریال شهرزاد

حسن فتحی در سریال جیران

حسن فتحی و پسرش

حسن فتحی در کنار ترانه علیدوستی

همراه ما باشید

نظرات