متن تبریک روز جهانی تغذیه با شیر مادر ۲۰۲۲ + عکس نوشته و تاریخچه

0

روز جهانی شیر مادر ۲۰۲۲ : اول آگوست ۲۰۲۲ مصادف با ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ بنام هفته جهانی شیردهی یا شیر مادر نامگذاری شده است. همه ساله برای گرامی داشت از این مسئله، هفت روز هفته را در سراسر دنیا جشن گرفته میشود. برای نخستین‌ بار در سال ۱۹۹۲، هفته جهانی تغذیه با شیر مادر از سوی سازمان اتحاد جهانی اقدام برای شیردهی گرامی داشته شد. امروز متن تبریک و عکس های جذاب برای تبریک این روز به مادران را آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

روز جهانی شیر دهی

جملات متن تبریک روز جهانی شیر مادر ۲۰۲۲ به همراه عکس نوشته و تاریخچه

شیر مادر بهترین شیر است که کودک می تواند داشته باشد. شیردهی یک حق طبیعی نوزاد است که فواید زیادی برای او به همراه دارد.

فرزند خود را از این حقوق محروم نکنید.

هفته جهانی شیردهی مبارک

***

متن درباره روز جهانی مادر

***

زنی آبستن درد است

زنی نوزاد غم دارد

زنی می گرید و گوید

به سینه شیر کم دارد

***

عکس درباره روز جهانی شیر مادر

تاریخچه

روز جهانی شیر مادر را به همه آن مادرانی که می توانند به واسطه شیر خشک فرزندشان را سیر کنند و اینگونه آسایش و راحتی را به خود هدیه دهند اما این کار را نمی کنند و برای فرزندشان اهمیت قائلند تبریک می گوییم. نه اینکه مادرانی که به فرزند خود شیر خشک می دهند لطف مادری ندارند، هزاران دلیل می تواند وجود داشته باشد که مادری به جای شیر خود از شیر خشک برای فرزندش استفاده کند اما شیر مادر یعنی همان شیری که فرزند از وجود مادرش می خورد سلامتی کاملتر و عشق را همراه با هم برایش به ارمغان می آورد.

***

تاریخ دقیق روز جهانی شیر مادر

***

در رفاقت تنها مادرم برنده شد

چون شیری که به من داد

پس نگرفت

***

شعار روز جهانی شیر مادر

***

مادر والاترین مظهر عشق است
مادر دلواپس معنای عشق است
مادر آهنگ صدایش طنین عشق است
مادر تنها فرشته روی زمین است

***

فواید شیر مادر

***

هیچ شیری برای نوزاد بعتر از شیر

مادر

نیست

***

تبریک هفته جهانی شیر مادر

***

از همان ابتدا که به دنیا می آیی او از وجودش مایه می گذارد تا تو کم کم بزرگ شوی، مادر را می گویم. از همان ابتدا که به دنیا می آیی مادر با شیری که در وجودش هست برایت مایه می گذارد تا تو کم کم رشد کنی. اما مادر فقط از لحاظ جسمی نیست که از خود برای فرزندش می گذرد، مادر روح خود را در راه بزرگ کردن فرزندش خسته و آزرده میکند اما با این حال هیچگاه خم به ابروهایش نمی آورد. مادر فرشته ایست از سوی خدا. روز جهانی شیر مادر مبارک.

***

عکس نوشته تبریک روز جهانی شیر مادر

***

مادر از همان ابتدا که فرزندش به دنیا می آید به او شیر می دهد و او را بزرگ میکند و وارد جامعه می سازد. مادر از همان ابتدا از وجودش برای فرزندم مایه می گذارد. مادر از همان ابتدا فرزندش را با معنای واقعی عشق آشنا می سازد، فرزندش را با معنای حقیقی از خود گذشتن و مهر و عاطفه آشنا می سازد و همین هاست که از مادر یک فرشته می سازد، فرشته ای که حتی جایگاهش از سایر فرشتگان هم بالاتر است و شایسته احترام بیشتری است. روز جهانی شیر مادر مبارک.

***

روز شیر مادر مبارک

***

مادر، سایه تو بر سرم بود که توانستم به جایگاهی که اکنون در زندگی دارم دست پیدا کنم. تو بودی که پشت و پناه من شدی و هر لحظه و هر دم از وجودت مایه گذاشتی تا به درجات عالی زندگی برسم. تو از همان وقتی که به دنیا آمدم با شیری که به من از وجودت میبخشیدی و اکنون با مهر و محبتی که به من میبخشی مراقبم بوده و هستی و من این لطف و مهربانی تو را با هیچ چیزی نمی توانم جبران کنم.

***

متن زیبا درباره روز جهانی شیر مادر

همراه ما باشید

نظرات