بیوگرافی ارسلان امیری کارگردان و همسرش + زندگی شخصی و هنری با عکس

0

بیوگرافی ارسلان امیری کارگردان و همسرش + زندگی شخصی هنری با عکس

بیوگرافی ارسلان امیری

ارسلان امیری : زادهٔ ۲ اردیبهشت ۱۳۵۴ در سنندج، مستندساز، فیلم‌نامه‌نویس، تدوین‌گر و کارگردان کُرد اهل ایران است. در ادامه به معرفی بیوگرافی ارسلان امیری کارگردان و همسرش آیدا پناهنده + زندگینامه و آثار و همسرش و فرزندانش و اینستاگرام وی می پردازیم. با ما همراه باشید.

ارسلان امیری

او پس از گذراندن دوره یک‌ساله فیلم‌سازی در انجمن سینمای جوانان ایران شعبه سنندج، در رشتهٔ کارگردانی سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. و توانست  از سال ۱۳۸۳ علاوه بر فیلم‌نامه‌نویسی، تدوین و مستندسازی، به عنوان مجری طرح و تهیه‌کننده نیز فعالیت‌های متنوعی داشته‌است.

ساخت فیلم های مستند

در سال ۱۳۸۹، امیری فیلم مستند اتاق امن را با موضوع کودکان کار و خیابان برای مجموعه پرسه در شهر شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی جعفر صانعی مقدم تولید کرد. امیری برای ساخت این مستند از چهارمین جشنواره فیلم پلیس، لوح تقدیر و از جشنواره شاپرک‌های شهر، جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت کرد. همچنین در سال ۱۳۸۹، امیری تدوین مستندهای بلند خانه قمر خانم به کارگردانی آیدا پناهنده را بر عهده داشته‌است. در سال ۱۳۹۴، امیری به عنوان تدوین‌گر در مستند زمناکو به کارگردانی مهدی قربان‌پور همکاری داشته‌است که موفق به دریافت جوایز متعددی از جمله تندیس بهترین فیلم از هفدهمین جشن خانه سینما در سال ۱۳۹۴، تندیس شهید آوینی از نهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت در سال ۱۳۹۴ و جایزه بزرگ بین الادیان از سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر در سال ۱۳۹۵ شده‌است.

سوابق هنری

در سال ۱۳۸۷، امیری اولین همکاری حرفه‌ای خود را به همراه آیدا پناهنده به عنوان فیلم‌نامه‌نویس در تله فیلم گمشده در تاریکی آغاز کرد. سپس در سال ۱۳۸۸، به عنوان فیلم‌نامه‌نویس و تدوینگر در تله فیلم قصه داوود و قمری به کارگردانی آیدا پناهنده همکاری کرد. در سال ۱۳۹۲، امیری با نگارش فیلم‌نامه و تدوین فیلم تلوزیونی آبروی از دست رفته آقای صادقی به کارگردانی آیدا پناهنده، جایزه بهترین فیلمنامه بخش فیلم‌های تلویزیونی در سومین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم و جایزه یاس زرین بهترین فیلمنامه از اولین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ویدئویی را مشترک با آیدا پناهنده دریافت کرد. وی در سال ۱۳۹۳،  به عنوان فیلم‌نامه‌نویس و تدوین‌گر در فیلم سینمایی ناهید به کارگردانی آیدا پناهنده همکاری نموده‌است. در سال ۱۳۹۵، امیری دومین همکاری سینمایی خود را با آیدا پناهنده در نگارش فیلم سینمایی اسرافیل انجام داد. به دلیل حرکت درونی متن در جهت تغییر ساختار فیلمنامه بر مبنای شخصیت، لوح تقدیر بهترین پیرنگ داستانی از هفتمین شب فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران به ارسلان امیری و آیدا پناهنده اهدا شد. همچنین در سال ۱۳۹۵، امیری سومین فیلمنامه سینمایی خود را به نام ویلایی‌ها همراه با منیر قیدی به نگارش درآورد.

ارسلان امیری کیست

همسر ارسلان امیری کیست

همسر ایشان خانم آیدا پناهنده کارگردان میباشد.

صفحه اینستاگرام

پیج رسمی و صفحه شخصی این بازیگر عزیز در اینستاگرام با نشانی arsalanamiri_ در دسترس عموم قرار دارد.

سریال و مجموعه های تلویزیونی

 • گمشده در تاریکی
 • قصه داوود و قمری
 • هم سایه
 • پروین اعتصامی
 • و…

فیلم ها

 • ناهید
 • ویلایی‌ها
 • اسرافیل
 • گیج‌گاه
 • زالاوا
 • و…

دیگر عکسهای ارسلان امیری

بیوگرافی کامل ارسلان امیری

آثار ارسلان امیری

همسر ارسلان امیری

ماجرای افتادن سیمرغ ارسلان امیری

افتخارات ارسلان امیری

ماجرای ازدواج ارسلان امیری

کارگردان فیلم زالاوا ارسلان امیری

اینستاگرام ارسلان امیری

نظرات