پایگاه خرید و فروش عمده برنج ایرانی کجاست؟

0

برنج از دیرباز نقش انکارناپذیری در سفره ایرانیان داشته است و دارد. اگر به یک رستوران ایرانی بروید، به‌سختی می‌توانید یک وعده غذایی بدون برنج سفارش دهید. برنج به‌طور سنتی غذای اصلی شمال ایران به شمار می‌رفت و در سایر نقاط ایران، نان به‌عنوان غذای اصلی محسوب می‌شد. اما امروزه برنج به‌طور گسترده در سراسر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. برنج ایرانی از لحاظ عطر و طعم، یکی از بهترین برنج‌های کل جهان به شمار می‌رود. اگر درباره فروش برنج عمده و فروش اینترنتی برنج ایرانی سؤالاتی دارید، با «برنج‌اول» همراه باشید.

 دستان کشاورز برنج ایرانی کار

تاریخچه کشت برنج در ایران

از زمان کشت برنج در سواحل دریای خزر، اطلاع دقیقی در دست نیست. اما کشت برنج در ایران به دوران خیلی دور برنمی‌گردد. از لحاظ تاریخی، برنج از جنوب شرق آسیا و هند به ایران وارد شد. برنج در ابتدا یک غذای سلطنتی محسوب می‌شد؛ اما به مرور و در اواخر قرن شانزدهم به سفره عامه مردم نیز ورود پیدا کرد. برنج ایرانی در آذربایجان، فارس، خوزستان و از همه مهم‌تر در استان‌های حاشیه دریای خزر کشت می‌شود. البته فروش برنج عمده اکثراً به برنج مازندران و گیلان اشاره دارد.

شالیزارهای ایران

فروش برنج عمده ایرانی عمدتاً محصول مزارع شمال ایران و نزدیک دریای خزر است؛ چراکه ۵۲ درصد از اراضی زراعی استان‌های شمالی، شالیزار هستند و به کشت برنج اختصاص دارند. مازندران مهم‌ترین استان ایرانی در زمینه کشت برنج است. استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به دلیل برخورداری از بارش‌های فراوان و زمین‌های حاصلخیز، ت ۷۰ درصد برنج ایران را تولید می‌کنند. در سال‌های اخیر و به دلیل کاهش بارندگی، تولید برنج در استان خوزستان ممنوع شده است. به نظر می‌رسد تولید برنج فقط در استان‌های پر بارش شمال کشور به‌صرفه باشد.

انواع اصلی برنج ایرانی

برنج‌های ایرانی انواع بسیار زیادی دارند، اما در اینجا به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱ .     برنج هاشمی:

برنج هاشمی صد درصد ایرانی برای نخستین بار در استان گیلان و توسط آقای یوسف هاشمی زاده کشف و کشت شد. کشت این برنج هم‌اکنون در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان کشت می‌شود و عطر، طعم و اندازه آن بی‌نظیر است. برای خرید برنج هاشمی به صورت عمده می‌توانید از قسمت فروش برنج عمده اینترنتی برنج‌اول اقدام کنید.

۲ .      برنج طارم:

برنج طارم در فهرست بهترین برنج‌های ایرانی، در جایگاه اول و دوم قرار می‌گیرد. این برنج هم کاملاً ایرانی است و اولین بار در منطقه طارم زنجان کشت شد. برنج طارم عطر و طعم بسیار خوبی دارد و بیشتر توسط افراد علاقه‌مند به برنج معطر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای خرید برنج طارم با قیمت و کیفیت واقعی می‌توانید از برنج‌اول سفارش دهید.

۳ .      برنج کشت دوم:

جالب است بدانید برنج در سال دو مرتبه کاشت و برداشت می‌شود. کاشت برنج به ‌طور معمول در تمامی استان‌های ایران از اوایل فروردین‌ماه آغاز و در اوایل یا اواخر مردادماه برداشت می‌شود. برنجی که در این زمان کاشت و برداشت شده است را برنج «کشت اول» می‌گویند.

کشاورزان پس از برداشت کشت اول برنج سریعاً زمین‌های خود را شخم می‌زنند و برای کاشت دوباره برنج آماده می‌شوند. کاشت دوم برنج از اواخر ماه مرداد آغاز و در آبان ماه برداشت می‌شود. پخت بهتر، استفاده از سموم کمتر و بازدهی بالای کشت از مزایای برنج کشت دوم یا برنج دوباره کشت هستند. برای اطلاع از قیمت برنج کشت دوم به دسته‌بندی محصولات و بخش فروش عمده برنج‌اول مراجعه کنید.

۴ .     برنج صدری گیلان:

برنج صدری گیلان یا صدری دم‌سیاه از انواع برنج‌های باکیفیت و مختص به استان گیلان است. این برنج نسبت به سایر برنج‌های ایرانی، میزان تقاضا و تولید کمتری دارد. از ویژگی‌های اصلی این برنج، رنگ سفید مایل به کرم آن است که باعث انتقال حس خوب به مصرف‌کننده می‌شود.

فروش برنج عمده ایرانی

زنجیره فروش عمده برنج ایرانی اخیراً با مشکلاتی روبرو شده است و رستوران‌ها و تالارها نمی‌توانند به میزان نیاز خود خرید کنند. تجار نیز برای خرید عمده به مراکز مختلفی سر می‌زنند، اما دست خالی برمی‌گردند. بنابراین فروش اینترنتی برنج ایرانی با توجه به افزایش قیمت‌ها، کمبودها و کلاهبرداری‌ها رواج بیشتری یافته است.

متأسفانه در ماه‌های اخیر شاهد ورود برنج‌های تقلبی و بی‌کیفیت به بازار در قالب برنج ایرانی هستیم. تجار پس از خریدن برنج و باز کردن آن‌ها متوجه وجود کپک‌زدگی داخل برخی از گونی‌ها می‌شوند. در برخی موارد نیز برنجی که به اسم دانه بلند فروخته می‌شود، با برنج خرد و نیم‌دانه قاطی شده است.

مجموعه برنج‌اول، برنج مرغوب ایرانی را پس از فرآوری، کنترل کیفی و بسته‌بندی به دست خریداران عمده می‌رساند. برنج‌های کارخانه «برنج‌اول» به صورت تولید به مصرف به دست تجار عزیز می‌رسند و بدین صورت، بهترین برنج بدون واسطه در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

تجار، تالارها و رستوران‌ها با خرید اینترنتی برنـج ایرانی از برنج‌اول مطمئن خواهند بود که جنس مرغوب و اصل به دست آن‌ها خواهد رسید. همچنین از لحاظ قیمت نیز نگرانی وجود ندارد و تمامی قیمت‌های این مجموعه به صورت مصوب و در چارچوب قانون هستند.

فروش برنج عمده در برنج‌اول

کارخانه برنج‌اول با نیم‌قرن تجربه، پای در عرصه دیجیتال مارکتینگ و فروش عمده برنـج ایرانی گذاشته است. بسیاری از خریداران در ماه‌های اخیر با مشکلاتی روبرو بوده‌اند و در تأمین زنجیره مورد نیاز بازار با مشکلاتی روبرو هستند. «کارخانه برنج‌اول» دست واسطه‌ها را کوتاه می‌کند و برنـج ایرانی درجه یک مورد نیاز تجار و رستوران‌دارهای گرامی را با قیمت عمده تأمین می‌کند. این فروشگاه مزایایی نظیر خرید برنج باکیفیت، اصل، انبوه و با قیمت تصویبی را به همراه دارد.

در فروشگاه برنج‌اول انواع برنـج ایرانی نظیر طارم، هاشمی، محلی شمال، صدری، دم‌سیاه، قهوه‌ای و دودی، کشت دوم و راتون، امراللهی، پر محصول فجر و شیرودی، ندا، بینام، سرلاشه و نیم‌دانه به قیمت کارخانه عرضه می‌شوند. تاجران و سایر خریداران عمده برنـج ایرانی می‌توانند این محصول را با قیمتی ارزان‌تر و از خود کارخانه خرید کنند. محصولات برنج‌اول در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور نیز به فروش می‌رسند. این محصول آماده فروش به تاجران بزرگ، فروشگاه‌های خواروبار، رستوران‌ها، بیرون‌برها، تالارها، سالن‌های غذاخوری، کترینگ‌ها، سفره‌خانه‌ها و سایر خریداران است.

خرید برنج ایرانی هاشمی

جمع‌بندی

زنجیره تأمین برنـج ایرانی با مشکل مواجه است و باید به بهترین شکل ممکن توزیع شود. با اطمینان می‌توان گفت چنین مشکلی در کارخانه برنج‌اول وجود ندارد. این مسئله یکی از دلایل محبوبیت و دوام کارخانه این فروشگاه است. کارخانه برنج‌اول با هدف رفع مشکل توزیع اقدام به فروش برنـج عمده اینترنتی و ارسال آن به سراسر کشور می‌کند. برنج حاصل از دست‌رنج شالیکاران کشور، در کارخانه برنج‌اول فرآوری و بسته‌بندی‌ می‌شود و به دست خریداران عمده می‌رسد. منتظر تماس‌ها و سفارش‌های تجار، رستوران‌دارها و سایر خریداران عمده برنـج ایرانی هستیم.

نظرات