جدیدترین اخبار و معرفی سریال های محرم ۱۴۰۱ ؛ زمان پخش سریالهای محرم ۱۴۰۱

0

جدیدترین اخبار و معرفی سریال های محرم ۱۴۰۱ ؛ زمان پخش سریال های محرم ۱۴۰۱

معرفی و اسامی سریال های محرم ۱۴۰۱ مشخص شد + زمان پخش سریالهای محرم ۱۴۰۱ از شبکه مختلف تلویزیون در ادامه مطلب اسامی سریال های ماه محرم سال ۱۴۰۱ با زمان پخش و بازیگران را از مجله میخوانید [+ اسامی سریالهای ماه محرم ۱۴۰۱ ]

با فرارسیدن ماه محرم ۱۴۰۱، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌ها و سریال‌هایی مناسبتی ماه محرم را مطابق با حال و هوای این ماه در دستور پخش قرار می‌دهد. امسال نیز همانند سال‌های گذشته شبکه‌های مختلف همچون شبکه یک و شبکه دو و شبکه سه و شبکه پنج و آی فیلم و تماشا، مجموعه‌هایی را برای پخش ویژه محرم آماده کردند.

برنامه ها و سریال های محرم 1401

سریال هایی که در ماه محرم ۱۴۰۱ روی آنتن شبکه های تلویزیون می روند، مشخص شد. سریال زخم خنجر و سریال شب آخر و یه تیکه زمین و دیوار و مختار و پرده نشین و شب دهم در ماه محرم روی آنتن شبکه های یک، دو و سه و پنج و آیفیلم می رود.

در حال حاضر دو سریال برای پخش در ایام محرم ساخته و معرفی شده و به جز آن سریال های قبلی و بازپخش مجموعه های سال های دیگر در دستور کار گرفته است.

اسامی سریال های محرم ۱۴۰۱ مشخص شد + زمان پخش

مطابق هر سال، با فرارسیدن ماه محرم ۱۴۰۱، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌ها و سریال‌هایی مناسبتی ماه محرم را مطابق با حال و هوای این ماه در دستور پخش قرار می‌دهد. امسال نیز همانند سال‌های گذشته شبکه‌های مختلف همچون شبکه یک و شبکه دو و شبکه سه و شبکه پنج و آی فیلم و تماشا، مجموعه‌هایی را برای پخش ویژه محرم آماده کردند.

در ادامه به معرفی مجموعه‌ها و سریال‌های مخصوص محرم ۱۴۰۱ در شبکه‌های مختلف می‌پردازیم:

شب دهم سریال شبکه ۱ در محرم ۱۴۰۱

شبکه یک صدا و سیما مانند سال گذشته، سریال مناسبتی شب دهم را پخش خواهد کرد.  شبکه ۱ به طور کامل برنامه‌های عزاداری و سینه زنی در ایام سوگواری امام حسین ع و یارانش را پخش خواهد کرد.

شب دهم به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی با بازی بازیگرانی چون حسین یاری، کتایون ریاحی، رویا تیموریان، ثریا قاسمی، پرویز پورحسینی
در ۱۴ قسمت از ۷ مرداد از شبکه یک پخش میشود

شب دهم درباره دوره‌ی رضاخان، حیدر خوش مرام که پسر جوانی است، در اتفاقی عاشق یک دختر قجری می‌شود. این دختر شرط ازدواج با او را، اجرای تعزیه در ده شب ماه محرم قرارمی‌دهد. شرطی که اجرا کردن آن کار دشواری است، زیرا رضاخان تعزیه خوانی را ممنوع کرده است.

پرده نشین سریال شبکه ۲ در محرم ۱۴۰۱

پرده نشین سریال شبکه دو تلویزیون محرم است. شبکه ۲ به طور کامل برنامه‌های عزاداری و سینه زنی در ایام سوگواری امام حسین ع و یارانش را پخش خواهد کرد.

معصومیت از دست رفته سریال شبکه ۳ در محرم ۱۴۰۱

معصومیت از دست رفته به کارگردانی داوود میرباقری با بازی بازیگرانی چون امین تارخ، فریبا کوثری، سارا خوئینی‌ها، داریوش فرهنگ، امین زندگانی، حدیث فولادوند، مرضیه برومند در ۱۵ قسمت از شبکه سه در ایام محرم پخش میشود

در حال حاضر دو سریال برای پخش در ایام محرم ساخته و معرفی شده و به جز آن سریال های  قبلی و بازپخش مجموعه های سال های دیگر در دستور کار گرفته است.

سریال زخم و خنجر

سریال محرم ۱۴۰۱

مجموعه تلویزیونی «زخم و خنجر» به نویسندگی و کارگردانی حسین گنج‌خانی و تهیه‌کنندگی عباس موحدی برای پخش در ایام محرم از یکی از شبکه‌های سراسری آماده شده است.

جعفر دهقان، حبیب دهقان‌نسب، خسرو شهراز، محسن خرم‌دره، بهراد خرازی، سعید رضایی، شهاب شادابی، میرنادر مظلومی، سلمان فرخنده، زهره حمیدی، سعیده عرب، عباس موحدی، پانته‌آ کی‌قبادی، باران شادپوری، الهام ذوالفقاریان، پریسا صبورنژاد، پریسا غیاثوند، پوریا خشابی‌زاده، محمدعلی دینی، رحیم مهدی‌خانی، فرزاد حسن‌خانپور، فرزاد درویشی، امیرحسین موحدی، پرنیا شفیعیان، عاطفه اکبری، نازنین زراسوندی بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در خلاصه داستان «زخم و خنجر» آمده: در اوایل دوره حکومت رضا خان در روستایی به نام خنداب، عطا از زندان آزاد می‌شود و به همراه نوچه‌هایش مانع از برپایی مراسم عزاداری محرم در روستا می‌شود. در این میان بین او و اهالی روستا ماجراهایی پیش می‌آید که پهلوان حیدر که چله‌نشین پسر شهیدش است وارد معرکه می‌شود… .

سریال پرده نشین در شبکه یک

معرفی برنامه‌ ها و سریال‌ های محرم 1401

سریال پرده نشین به کارگردانی بهروز شعیبی یکی از سریال های مناسبتی است که از هفتم مردادماه ساعت ۲۱ در شبکه آی فیلم پخش می‌ شود.

این سریال داستان دختری به نام هدی با بازی ویشکا آسایش را روایت می کند که برای دریافت ارثیه پدری خود با اتفاقات غیرقابل پیش بینی شده ای مواجه شده و در تندباد حوادث قرار می گیرد.

در این سریال بازیگران مطرحی همچون ویشکا آسایش، آتیلا پسیانی، فرهاد آئیش، حامد کمیلی، سارا بهرامی، مهران رجبی، محسن کیایی، ژیلا سهرابی، محمود پاک نیت، علی دهکردی، مائده طهماسبی، رضا مولایی، علی مردانه و شیوا ابراهیمی به هنرمندی پرداخته اند.

سریال شب آخر

سریال شب آخر در اسامی سریال های محرم 1401 ؛ زمان پخش سریالهای محرم ۱۴۰۱

سریال شب آخر به کارگردانی مهسا فتحعلی و تهیه‌کنندگی رضا علیپور برای پخش در ایام محرم سال ۱۴۰۱ آماده می شود و هنوز شبکه پخش این سریال مشخص نشده است.

این سریال که در شب های محرم به روی آنتن تلویزیون خواهد رفت با حضور بازیگران مطرح در محله شاپور یکی از قدیمی ترین محله‌های تهران در مرحله فیلمبرداری قرار دارد.

این مجموعه مناسبتی داستان زندگی دو خانواده را روایت می کند که یکی از آن‌ها اخلاق‌مدار و دین‌محور است و دیگری مال‌اندوز و غرق در ظواهر زندگی؛ درنتیجه کشمکش‌های فرزندان این دو خانواده اتفاقات مختلفی را در سریال به وجود می آورند.

در این سریال بازیگرانی همچون مجید مشیری، ساناز سماواتی، شیوا خسرومهر، محمد ساربان، رضا علیپور، مینا نوروزی، ساقی زینتی، فریده دریامج، فرهاد بشارتی، شهرام عبدلی، محمود مقامی، مجید شهریاری، اسماعیل خلج، زهره صفوی، حشمتآرمیده، حسن اسدی، بهزاد رحیم خانی، اسداله یکتا، گیتی معینی، فرج گلسفیدی، مینا نوروزی فرد و … به هنرمندی پرداخته اند.

سریال یه تیکه زمین از آی فیلم

اسامی سریال های محرم ۱۴۰۱

یه تیکه زمین سریالی به کارگردانی مهدی کرم‌پور از هفتم مرداد ساعت ۱۹ در شبکه آی فیلم پخش خواهد شد.

این سریال داستان یکی از نانواهای قدیمی تهران با نام حاج حیدر را به تصویر می کشد که هنوز هم با ترازو ، نان های خود را وزن کرده و به مشتری می فروشد. زندگی این معتمد و بزرگ محل، از زمانی دستخوش تغیر می شود که نانوایی فردی به نام التفات را به دلیل تخلف می بندد.

در این سریال بازیگران مطرحی همچون داریوش ارجمند، رویا تیموریان، عنایت بخشی، آتیلا پسیانی، نفیسه روشن، پوراندخت مهیمن، امیرحسین رستمی، کوروش تهامی، شراره دولت‌آبادی، سپیده علایی و حدیث میرامینی و … نقش افرینی کرده اند.

سریال دیوار

جدیدترین اخبار و معرفی سریال های محرم 1401 ؛ زمان پخش سریالهای محرم ۱۴۰۱

یکی دیگر از سریال های ماه محرم ۱۴۰۱ مجموعه دیوار به کارگردانی سیروس مقدم است.

سریال دیوار درباره زندگی فرد مجرمی است که توسط همسر خواهرش که سرهنگ می باشد به زندان افتاده است و با این وجود به ازدواج دخترش با پسر سرهنگ رضایت می دهد . او که در تمام ۱۵ سال حبس خود به فکر انتقام بوده و در روز عقد دخترش از زندان آزاد می شود و ….

این سریال با هنرمندی آتیلا پسیانی، مهدی سلطانی، فریبا کوثری، مهرداد صدیقیان، کامران تفتی، تینا آخوندتبار، جمشید صفری، حمیدرضا هدایتی، الهه حسینی، امیر حمیدزاده، علیرضا مهران و نوید پورفرج در ایام محرم به روی آنتن شبکه آی فیلم خواهد رفت.

به جز این لیست اسامی، مختارنامه و یلدا نیز از دیگر سریال های محرم امسال است که از آی فیلم پخش میشود.

نظرات