تفریحات

ماجرای جنجالی آزار جنسی دانش آموزان دختر توسط معلم میانسال در فردوس

0

ماجرا و جزئیات جنجالی آزار جنسی دانش آموزان دختر توسط معلم میانسال ۵۵ ساله در فردوس از توابع خراسان جنوبی و واکنش ها را ببینید که به بهانه کلاس های تقویتی دختران دانش اموز خردسال مورد آزار جنسی قرار می داده در شبکه های اجتماعی پر بازدید شد همراه با جزئیات را کامل بخوانید:

آزار جنسی دختران دانش اموز توسط معلم مرد در فردوس خراسان جنوبی

ماجرای جنجالی آزار جنسی دانش آموزان دختر توسط معلم میانسال در فردوس

انتشار خبر تاسف بار و تلخ آزار جنسی معلم ۵۵ ساله به دانش آموزان دختر خردسال در شهرستان فردوس استان خراسان شمالی خبرساز شده و به یکی از خبرهای داغ روز و سوژه شبکه های اجتماعی تبدیل شد

اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ یک معلم به نام (م . د) دارای ۲۸ سال سابقه خدمت که تاکنون هیچ گونه سوء‌سابقه‌ای نداشته است در محل پارکینگ منزل مسکونی خود در خارج از ساعت آموزشی با هماهنگی ۷ نفر از اولیای دانش‌آموزان دختر مقطع ابتدایی اقدام به برگزاری کلاس خصوصی برای آنان کرده است.

فرد مذکور طی فرآیند آموزش خود، به اذعان دانش‌ آموزان متاسفانه آنان را مورد آزار کلامی و جسمی قرار داده است.

این متهم ۲۹ سال سابقه فعالیت در آموزش و پرورش را داشته است اما برگزاری کلاس های تقویتی آن هم در پارکینگ منزل مسکونی هیچ ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد.

این معلم میانسال به بهانه برگزاری کلاس های تقویتی در پارکینگ منزل مسکونی اش، دختران خردسال را هدف آزار و اذیت قرار می داد و آنها را مورد آزار کلامی و جنسی قرار می داد. او با رای دادگاه کیفری ۲ فردوس به تحمل ۵ سال زندان (حداکثر مجازات قانونی) و ۲ سال تبعید محکوم شد.

جزئیات خبر آزار جنسی دختران دانش اموز توسط معلم در شهرستان فردوس

ایرنا: رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: خرداد گذشته و در پی اعلام شکایت خانواده های ۷ تن از دانش آموزان دختر ، مبنی بر این که فرزندشان توسط معلمی هدف آزار و اذیت و بهره کشی جنسی قرار گرفته است، بلافاصله پرونده ای در این باره تشکیل شد و با طی روال قانونی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ مورد رسیدگی قرار گرفت. قاضی علی موحدی راد افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی در مراجع انتظامی و دادسرا، مشخص شد که متهم ۵۵ ساله که هیچ سابقه محکومیت کیفری هم ندارد، با نشان دادن فیلم های مبتذل از طریق گوشی تلفن همراه به دختران خردسال و برخی رفتارهای غیراخلاقی، اقدام به آزار و اذیت و بهره کشی جنسی از طریق در اختیار گرفتن کودکان خردسال می کرد.

حکم محکومیت

قاضی موحدی راد مقام ارشد دستگاه قضایی استان خراسان جنوبی: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده مذکور از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت دادگاه کیفری ۲ بر اساس استنادات قانونی و با وجود انکارهای متهم در برخی از اتهامات وارد شده، وی را به دلیل در دسترس قرار دادن محتویات مستهجن برای اطفال و نوجوانان به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری، به اتهام آزار و اذیت به تحمل ۲ سال زندان و درباره بهره کشی جنسی از طریق در اختیار قرار گرفتن اطفال به تحمل ۵ سال زندان محکوم کرده است.

قاضی موحدی راد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر دادگاه متهم را از باب مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت اقامت در فردوس محکوم کرده است. مقام ارشد دستگاه قضا در خراسان جنوبی اضافه کرد: در عین حال و با اعتراض برخی شاکیان به حکم صادر شده از سوی دادگاه، این پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال شده است و بررسی ها و تحقیقات قانونی همچنان ادامه دارد تا همه زوایا و ابعاد این ماجرای تاسف بار مورد بررسی های قضایی قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین علی موحدی راد تاکید کرد: برگزاری کلاس های تقویتی آن هم در پارکینگ منزل مسکونی هیچ ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد. با وجود این، دستگاه قضایی با این گونه جرایم به شدت برخورد می کند. وی در پایان به خانواده ها نیز توصیه کرد: حتما برای برگزاری کلاس های خصوصی و تقویتی به مکان های مورد اعتماد و تایید شده مراجعه کنند و قبل از هر چیز درباره مکان برگزاری یا فرد مربی تحقیق کنند تا خدای ناکرده چنین حوادثی برای دیگران تکرار نشود.

واکنش ها

علیرضا موسوی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در پی انتشار خبر آزار جنسی دانش‌ آموزان توسط معلم ۵۵ ساله در فردوس گفت: آموزش و پرورش به محض اطلاع از موضوع آزار و اذیت کودکان در شهرستان فردوس پیگیری مستمر را در دستور کار قرار داده که منجر به تشکیل پرونده در دادگستری و هیات رسیدگی به تخلفات اداری شده است.

در عین حال آموزش و پرورش به محض اطلاع، از طریق مراجع ذیربط و قوه قضاییه پیگیری‌های مستمر را آغاز کرده که منجر به بازداشت متهم و تشکیل پرونده به‌طور همزمان در دادگستری و هیات رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش شد.

وی گفت: دادگاه و هیات رسیدگی به تخلفات اداری در مرحله بدوی نامبرده را محکوم کرده که در صورت تایید رای نهایی از طریق مراجع ذیصلاح اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رای صادره

روابط عمومی دادگستری خراسان جنوبی نیز ‌با تأیید این موضوع اعلام کرد که تعداد شاکیان ۷ نفر بوده ‌و در ۶ مورد فقط کودک آزاری اتهام بوده و اثبات شده است.‌در یک مورد نیز شاکی ادعای ازاله بکارت دخترش (به وسیله انگشت متهم از روی لباس ) را مطرح کرده و تقاضای ارش البکاره (مهرالمثل) کرده است.‌

‌پس از سیر روند قانونی پرونده، متهم به پنج سال حبس تعزیزی و ۲ سال عدم اقامت در فردوس محکوم شده که گویا حداکثر مجازاتی که در قانون برای این جرم تعیین شده نسبت به محکوم این پرونده اعمال شده است که البته در ادامه رسیدگی‌های قضایی با اعتراض یکی از شاکیان پرونده به شعبه تجدید نظر استان ارسال شده و جریان رسیدگی ادامه دارد.

روابط عمومی دادگستری خراسان جنوبی یادآور شده ا‌ست: به دلیل کوچک بودن شهرستان و عدم آبروریزی برای خانواده شاکیان، خود شاکیان پرونده اصرار داشتند که این موضوع رسانه‌ای نشود و در فضای عمومی مطرح نشود.‌

براساس گزارش روابط عمومی دادگستری خراسان جنوبی، متهم پرونده هم‌اکنون در زندان بسر می‌برد و رسیدگی قضایی در جریان می‌باشد. لازم به ذکر است هرگونه نشر اکاذیب و دامن زدن به شایعات در نشریات و فضای مجازی برابر قانون جرم محسوب شده و پیگیرد قضایی دارد

نظرات