زمان جشن ۱۰ کیلومتری عید غدیر در تهران مشخص شد + ساعت شروع و آدرس

0

ساعت و زمان دقیق جشن ۱۰ کیلومتری عید غدیر در تهران مشخص شد + ساعت شروع و آدرس جشن عید غدیر ۱۴۰۱ به طول ده کیلومتر از میدان ولی عصر تا پارک وی همراه با برنامه ها و زمان پایان مراسم جشن ۱۰ کیلومتری عید غدیر در تهران را میخوانید

جشن 10 کیلومتری عید غدیر در تهران

زمان جشن ۱۰ کیلومتری عید غدیر در تهران مشخص شد + ساعت شروع و آدرس

عید غدیر ۱۴۰۱ با جشن ۱۰ کیلومتری در تهران از چهارراه ولی عصر تا پارک وی در روز دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱ برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از ۱۸ تا ۲۰ در این جشن شرکت کنند. شرکت بری عموم آزاد است و همه شهروندان تهرانی می توانند در این جشن بزرگ به مناسبت عید غدیر حضور داشته باشند.

ایرنا: در روز عید غدیر در تهران، مراسم ویژه‌ای به طول ۱۰ کیلومتر در خط ویژه خیابان ولیعصر (عج) و از چهارراه ولیعصر آغاز شده و تا چهارراه پارک‌ وی در طول خیابان ولیعصر ادامه خواهد داشت.

جشن عید سعید غدیرخم روز دوشنبه ۲۷ تیر از ساعت ۱۸ تا ۲۲ روز دوشنبه از چهارراه ولیعصر تا چهارراه پارک وی در خیابان ولیعصر اجرا می‌شود.

در روز عید سعید غدیر خم، «مهمونی ۱۰ کیلومتری»؛ جایی‌ حد فاصل چهارراه ولی‌ عصر تا چهارراه پارک‌ وی که در روز دوشنبه ۲۷ تیرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ به کانون برنامه‌های عیدانه و بزرگترین اجتماع و جشن مردمی شهر تبدیل خواهد شد.

برنامه های جشن ده کیلومتری عید غدیر 1401 در تهران

برنامه ها

۳۵۰ موکب‌ از هیأت‌ های مذهبی، مساجد، گروه‌ های جهادی، ‌ خدماتی و گروه‌ های سرود در طول مسیر، ۶۰۰ مجموعه مردمی برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند همچنین، ۴۰ مجموعه شهربازی در طول این مسیر برپا خواهد شد و ۱۱۰ هزار اسباب‌ بازی به کودکان اهدا خواهد شد.

بیش از ۲ میلیون غذا و میان وعده برای پذیرایی از میهمانان تدارک دیده شده همچنین ۱۵۰ گروه سرود در ۷۰ استیج حضور خواهند داشت و جمع بسیاری از هنرمندان مطرح و محبوب کشور از جمله عوامل برنامه‌های خندوانه، عصر جدید و رنگین کمان در این اجتماع باشکوه مشارکت دارند.

در این روز فرخنده، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، به مناسب دهه امامت و ولایت ویژه برنامه‌ای فرهنگی را با محوریت برگزاری پویش «به عشق علی (ع) لبخند بسازیم»، برای استفاده عموم شهروندان تهرانی در سطح مناطق ۲۲گانه برگزار می‌کند.

پویش «به عشق علی (ع) لبخند بسازیم» با اهداف معرفی عید سعید غدیر به عنوان عید الله اکبر و عید لبخند و برادری، ایجاد لبخند، سرور و نشاط معنوی شهروندان و معرفی الگوی زندگی اسلامی ایرانی با تأکید بر سیره علوی، در بوستان‌ها و سطح محلات مناطق ۲۲گانه تهران از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۸ تیر برگزار می‌شود.

از برنامه‌های تدارک دیده شده در ایام دهه ولایت می‌توان به برگزاری ۲۲ جشن فاخر در بوستان‌های اصلی شهر، راه‌اندازی ۴۴ کاروان سیار جشن خودرویی در شب و روز عید غدیر، برپایی ۳۵۴ جشن و سخنرانی غدیرشناسی و ولایت و مولودی خوانی در مساجد شاخص شهر، برگزاری ۳۵۴ مراسم تجلیل و تکریم سادات و پیر غلامان علوی، سفره‌های اطعام غدیر، اهدای هدایای مناسبتی در اجتماعات بزرگ به کودکان و نوجوانان و اجرای ۳۵۴ مراسم نور افشانی در پایتخت اشاره کرد.

اعمال محدودیت ها ترافیکی

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ:‌ در همین راستا نیز در نقاطی مانند میدان ولیعصر (عج)، میدان ونک، مقابل پارک ملت و … تمهیدات ترافیک ویژه به منظور روانسازی و مدیریت ترافیک انجام خواهد شد. البته این مراسم در طول خط ویژه خیابان ولیعصر (عج) برگزار می‌شود و تردد در مسیر عبور خودروها به شکل عادی انجام خواهد شد. در واقع در مسیر جنوب به شمال خیابان ولیعصر (عج)، ترافیک برقرار و تردد در جریان است و ورودی و خروجی‌های آن نیز باز است. از این رو هیچ منعی برای کسبه و صنوف که مشغول کار و فعالیت در این خیابان هستند وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه قرار است غرفه و موکب‌هایی در خط ویژه خیابان ولیعصر برای انجام اقدامات فرهنگی برپا شود، پلیس راهور نیز تمهیدات ویژه‌ای را در این بخش از خیابان ولیعصر(عج) اجرا خواهد کرد. بر این اساس نیز در طول برگزاری مراسم این مسیر مسدود می‌شود و اتوبوس‌های خط هفت که در این مسیر از شمال به جنوب تردد می‌کنند به مسیر بزرگراه چمران هدایت می‌شوند و در مسیر جنوب به شمال نیز برای جابجایی شهروندان تاکسی‌های ون پیش‌بینی شده است.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به مسدودکردن برخی محورها به صورت مقطعی گفت: راه‌های شرقی و غربی باز است و ورودی‌ها به خیابان ولیعصر(عج) منع تردد ندارند اما در نقاطی که ازدیاد جمعیت مشاهده می‌شود، با تشخیص فرمانده میدان ممکن است که به صورت مقطعی برخی مسیرها را مسدود شده و تا عادی شدن تردد از محورهای جایگزین برای تردد خودروها استفاده شود./ ایرنا

نظرات