خبر جدید: زمان واریز یارانه کمک معیشتی ۳۰۰ هزار تومان تیر ۱۴۰۱ مشخص شد!

0

خبر جدید: زمان واریز یارانه کمک معیشتی ۳۰۰ هزار تومان تیر ۱۴۰۱ مشخص شد!

خبر جدید: یارانه کمک معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان تیر ۱۴۰۱ قابل برداشت شد؛ زمان واریز یارانه کمک معیشتی ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار تومان تیر ۱۴۰۱ مشخص شد!

یارانه کمک معیشتی تیر 1401

پیگیری های جدید درباره واریز یارانه کمک معیشتی ۳۰۰ هزار تومان تیر ماه ۱۴۰۱ به حساب مردم ؛امشب مشمولان یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان می توانند یارانه معیشتی خود را برداشت کنند

در جدیدترین پیگیری ها مشخص شد، قرار است تا بیستم این ماه، یارانه نقدی معیشتی تیر ماه ۱۴۰۱ به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان و ۴۰۰ هزار تومان به ساب سپارستان خانوار واریز شد. آنگونه که اخبار جدید اعلام شد، ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۱ خانوارها می توانند یارانه معیشتی خود را برداشت کنند.

برای آگاهی از وضعیت اعلام واریز یارانه کمک معیشتی، می توان به سایت hemayat.mcls.gov.i مراجعه کرد. یارانه کمک معیشتی، از سال ۹۸ به حساب بیش از ۶۰ میلیون ایرانی واریز می گردد. قرار بر این بود که دولت، مبلغ یارانه کمک معیشتی را افزایش دهد اما هنوز اجرا نشده است.

آن گونه که از بررسی های جدید به دست آمده، ۹ دهک درآمدی که مشمول دریافت یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی هستند، بیستم این ماه (۲۰ تیر ۱۴۰۱) هم می‌توانند ، منتظر دریافت مبلغ یارانه باشند.

احتمالا یارانه تیر قرار است بیستم واریز شود، اما دولت هنوز زمان دقیق واریز یارانه نقدی تیرماه ۱۴۰۱ را اعلام نکرده است، اما بررسی ما نشان می‌دهد که دولت در ماه های اخیر، بیستم هر ماه یارانه نقدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کرده است؛ بنابراین به نظر می‌رسد که حدود سه هفته دیگر دولت برای واریز یارانه مرحله ۱۳۷ دست به کار خواهد شد.

اگر قرار باشد معترضان هم تعیین تکلیف شوند، باید منتظر بود که نتایح بررسی‌ها ظرف هفته آینده اعلام شود.

رییسی، در روزهای پایانی اردیبهشت ماه بود که از پرداخت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی خبر داد؛ قرار بود یارانه ۳۰۰ هزار تومانی به دهک‌های چهارم تا نهم و یارانه ۴۰۰ هزار تومانی نیز به دهک‌های اول تا سوم پرداخت شود.
بنابراین عده‌ای می‌گفتند ما دهک دهمی نیستیم و یارانه نگرفتیم. عده‌ای دیگر نیز قبلا هیچ یارانه‌ای نمی‌گرفتند و یارانه جدید را می‌خواستند؛ اما مشمول نشدند؛ این افراد نیز به یارانه‌ها معترض بودند؛ در همان زمان براساس دستور رییس جمهوری قرار شد که ظرف یک ماه، به مساله این دو دسته رسیدگی شود.

باتوجه به تغییرات وزارت رفاه، هنوز خبری از این مساله نشده و این افراد هنوز نمی‌دانند تکلیف یارانه‌شان چه می‌شود؛ از سمتی دیگر مشخص نشد که ادامه یارانه‌ها نقدی می‌شود یا کالابرگ.

زیرا قرار بود دو ماه یارانه نقدی و پس از آن کالابرگ داشته باشیم که باتوجه به آخرین گفته‌های مسئولان به نظر می‌رسد هنوز زیرساخت‌ها برای دادن کالابرگ فراهم نشده و احتمالا یارانه نقدی همچنان ادامه داشته باشد.

البته رییس جمهوری هم شنبه شب تاکید کرد که تا زمان آماده شدن زیرساخت‌ها پرداخت یارانه نقدی ادامه دارد.

حالا باید صبر کرد و دید در این روزهای باقی مانده از تیر زیرساخت‌های پرداخت کالابرگ آماده خواهد شد یا یارانه نقدی ادامه خواهد داشت.

بر اساس گمانه زنی ها و با توجه به پرداختی دولت در ۲ ماه گذشته به نظر می رسد یارانه تیر ماه نیز مانند ماه قبل یارانه جدید ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار تومانی باشد.

اگر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستید و در اردیبهشت و خرداد ۴۰۰ هزار تومان دریافت کرده اید، در تیرماه نیز به همین میزان دریافت خواهید کرد.

در واقع افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در دهک اول تا سوم قرار دارند و یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند؛ بنابراین اگر به فرض مثال خانواده شما ۵ نفره باشد و در این دهک قرار بگیرید، مبلغ ۲ میلیون تومان در این ماه به حساب سرپرست خانوارتان واریز می‌شود.

برای دهک چهارم تا نهم نیز مطابق معمول، یارانه ۳۰۰ هزار تومانی واریز می‌شود. یعنی اگر خانواده‌ای ۵ نفره در این دهک‌ها قرار بگیرند، مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب سرپرست خانوارشان واریز خواهد شد.

نظرات