خرید مطمئن قطعات و لوازم یدکی لیفان ۸۲۰ از یدک مارکت

0

تاکنون در ایران، استقبال از خودروهای چینیِ لیفان ۸۲۰ فوق العاده بوده است. به همین دلیل لوازم یدکی لیفان ۸۲۰ نیز به وفور در فروشگاه های مختلف یافت می‌شوند. منتها اگر می‌خواهید از اورجینال بودن لوازم یدکی مطمئن شوید و با قیمت‌های مناسب این تجهیزات را بخرید، نمی‌توانید به هر فروشگاهی اعتماد کنید. رضایت مشتریان هنگام خرید لوازم یدکی خودرو از یدک مارکت، نشان می‌دهد که می‌توانید از بابت کیفیت و قیمت محصولات آن، کاملا مطمئن باشید. در این نوشته در مورد فواید خرید از یدک مارکت، انواع کلیِ لوازم یدکی لیفان و چندین موضوع دیگر صحبت خواهد شد.

لوازم یدکی لیفان

فواید داشتن دانش اولیه کافی در مورد لوازم یدکی لیفان ۸۲۰

در طول دوره ای که از خودروی لیفان ۸۲۰ خود استفاده می‌کنید بارها به قطعات و لوازم مختلف خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. پس بهتر است سعی کنید دانش اولیه خود را در مورد بخش های مختلف خودروی خود  افزایش دهید. زیرا این دانش، سبب می‌شود در مورد الزامات نگهداری فردی و همچنین تاریخ انقضا هر قطعه بیشتر کنجکاوی کنید. به علاوه کم کم یاد می‌گیرید که  تا حد امکان از تعمیرات گران قیمت و غیر ضروری خودروی خود اجتناب کنید. چون در صورت بروز مشکل در خودرو، خودتان به صورت تقریبی تشخیص می‌دهید که مشکل از کجاست.

دسته بندی کلیِ انواع لوازم یدکی لیفان ۸۲۰

مانند سایر خودروهای مدرن، لوازم یدکی لیفان ۸۲۰ نیز بسیار متنوع هستند. همین تنوع است که عملکرد بخش های مختلف خودروی شما را شکل می‌دهد. وقتی بخشی از ماشین، خراب می‌شود عملکرد کلی یا شکل ظاهری آن، تحت تاثیر قرار می‌گیرد. وقتی قطعۀ آسیب دیده را با نمونه سالم آن، جایگزین می‌کنید همه چیز به وضع سابق باز می‌گردد. بنابراین خودروی شما به صورتی بهینه و یکپارچه به کار خود ادامه می‌دهد.  برای اینکه این عملکردِ یکپارچه را در خودروی خود بهتر درک کنید باید بیشتر با هر یک از اجزای سازنده آن آشنا شوید. این اجزا همان قطعاتی هستند که در فروشگاه های  لوازم یدکی خودرو،  در دسترس هستند  و به  دو زیر شاخه کلی طبقه بندی می‌شوند:

لوازم یدکی الکتریکیِ لیفان: هر وسیله جانبی ای در Lifan 820 که برای استفاده، نیاز به اتصال الکتریکی دارد در این دسته قرار می‌گیرد. به عنوان مثال می‌توان به سیستم های استریو خودرو، چراغ های جلو و عقب، چراغ های مه شکن، سیستم تهویه مطبوع و غیره اشاره کرد.

قطعات غیر الکتریکی خودروی لیفان ۸۲۰: همانطور که از نام آن‌ها پیداست، این لوازم شامل هیچ نوعی از تجهیزات الکتریکی نمی شوند. به عنوان مثال می‌توان به ضربه گیرها، دستگیره درها و روکش صندلی‌ها اشاره کرد. قطعات داخلی خودرو نیز از جمله سیبک، تسمه تایم، کمک فنر، جعبه فرمان، دیسک‌ها و ده‌ها قطعه دیگر، همگی در این دسته قرار می‌گیرند.

لوازم یدکی لیفان

پرمصرف‌ترین قطعات و لوازم یدکی لیفان ۸۲۰

در ادامه چند مورد از پرمصرف ترین قطعات و لوازم یدکی لیفان ۸۲۰ که می‌توانید در یدک مارکت خریداری کنید

  1. فیلترهای  هوا، روغن و بنزین

فیلتر هوای خودروی لیفان ۸۲۰ شما نباید برای مدت طولانی کثیف و گرفته باقی بماند. زیرا که به سایر قسمت های خودرو آسیب می‌رساند. مطمئن شوید که به طور منظم آن را وارسی و زمانی که وقتش رسید آن را تعویض خواهید کرد. معمولا فیلتر هوا باید سالیانه یا بعد از هر ۲۰ هزار کیلومتر رانندگی تعویض شود. فیلتر روغن و فیلتر بنزین لیفان نیز مانند فیلتر هوا به صورت دوره ای نیاز به تعویض دارند. همه انواع این فیلترهای لیفان را می‌توانید در یدک مارکت پیدا و خریداری کنید.

  1. لاستیک های خودروی لیفان ۸۲۰

سالم بودن لاستیک‌ها در خودروی لیفان ۸۲۰ و هر ماشین دیگری باعث حرکت روان و کارآمد ماشین می‌شوند. عاج لاستیک های خود را بررسی کنید و به محض اینکه دیدید عمق عاج به زیر ۳ میلی متر می‌رسد، آنها را تعویض کنید. به طور معمول و در شرایط ایده آل، لاستیک‌ها باید هر ۴-۵ سال یکبار تعویض شوند. لاستیک‌ها به نوعی جزو لوازم جلوبندی لیفان ۸۲۰ نیز محسوب می‌شوند.

  1. لوازم تهویه مطبوع خودروی لیفان ۸۲۰

سیستم تهویه مطبوع خودروی Lifan 820 نیز معمولا نیاز به چک کردن سالانه دارد. زمانی که متوجه شوید کولر ماشین شما به اندازه کافی خنک نیست زمان تعمیر آن فرا رسیده است. کولر لیفان گاهی اوقات، تنها نیاز به تمیز کردن عمومی دارد و گاهی هم با یک شارژ مجددِ گاز، مشکل آن حل می‌شود. منتها در برخی موارد باید برخی از قطعات کولر را با قطعات جدیدی که از یدک مارکت می‌خرید جایگزین کنید. رادیاتور، ترموستات، کمپرسور، تسمه، پروانه و انواع لوله های کولر از جمله قطعاتی از کولر هستند که می‌توانید آنها  در یدک مارکت پیدا کنید.

لوازم یدکی لیفان

  1. کیسه هوا و کمربند ایمنی Lifan 820

این دو قسمت از Lifan 820 جزو اساسی ترین بخش‌ها هستند زیرا که امنیت شما را تامین می‌کنند. در حالت عادی این بخش‌ها زمان زیادی دوام می‌آورند اما در صورتی که به هر دلیلی خراب شوند باید در اسرع وقت تعویض شوند.

  1. لنت ترمز

دوام و ساییدگی لنت‌ها در Lifan 820 به شدت به استفاده از خودرو بستگی دارد. در شرایط ایده آل باید لنت ترمز را پس از ۵۰ هزار کیلومتر یا بعد از سه سال عوض کنید. منتها شاید به سبب رانندگی غیر اصولی لنت های خودروی شما خیلی زودتر خراب شوند. در هر صورت، یدک مارکت جایی است که می‌توانید در آن مرغوب ترین لنت‌ها را برای انواع خودروهای چینی پیدا کنید.

  1. قطعات داخلی خودرو

قطعات داخلی خودرو، ابعاد، عملکرد و عمر متفاوتی دارند ولی به همه آنها در کنار هم نیاز دارید. پس نمی‌توان گفت کدام قطعه اهمیت بیشتری در ماشین شما دارد. یدک مارکت هم این نیاز شما را درک کرده و اکثر قطعاتی داخلی خودرو لیفان ۸۲۰ را برای پاسخگویی به نیاز مشتریان ارائه می‌کند. البته آنچه که در این سایت یافت می‌شود محدود به خودروی Lifan 820 نیست.

لوازم یدکی لیفان

  1. قطعات بدنۀ لیفان ۸۲۰

هیچ فرقی ندارد که خودروی شما لیفان ۸۲۰، برلیانس H220، آریو S300 یا هر ماشین چینیِ دیگری باشد. قطعات بدنه بیرونی خودرو از جمله پر مصرف ترین انواع لوازم یدکی لیفان و دیگر خودروها هستند که هر چند وقت یکبار مجبور به تعویض آنها می‌شوید. یدک مارکت منبعی قابل اعتماد برای این قطعات است. درب‌، بادگیر، شیشه و آینه‌ها، گلگیر، سپر و  انواع چراغ‌های لیفان ۸۲۰، چانگان CS35 و چندین ماشین دیگر را از این سایت خریداری کنید.

 فواید خرید لوازم یدکی لیفـان ۸۲۰ از یدک مارکت

فواید خرید از یدک مارکت متعدد هستند. در اینجا به صورت خلاصه تعدادی از این مزایا و فواید را ذکر می‌کنیم:

–         تنوع و کیفیت بالای محصولات

–         قیمت های رقابتی و منصفانه.

–         ارسال سریع لوازم یدکی لیفان ۸۲۰ به سراسر ایران. (زمان تحویل سفارشات برای تهران حدود ۲ ساعت، یک روز برای اطراف تهران، ۴۸ الی ۷۲ ساعته برای شهرهای دیگر)

–         برخورداری مشتریان از ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از محصولات.

–         ارسال رایگان سفارشات.

کلام آخر

کاملاً مشخص است که کیفیت و اصالت لوازم یدکی لیفان ۸۲۰ برای عملکرد کلی این خودرو تاثیر گذار است. نیاز به این لوازم یدکی و قطعات نیز اجتناب ناپذیر است. پس توصیه می‌شود که در خرید و تعویض آنها نهایت دقت را به خرج دهید. زیرا خرید لوازم جانبی بی کیفیت  هزینه ای اضافه به شما تحمیل خواهند کرد و در عین حال دوام چندانی ندارند.

نظرات